Početna | - Naslovna | Novak i Grbeša strijelci za kraj vladavine Era-Pack Chrudima!

Novak i Grbeša strijelci za kraj vladavine Era-Pack Chrudima!

Gotova je era dominacije Era-Pack Chrudima u Češkoj! Dugogodišnji futsal vladari Češke poraženi su u polufinalu doigravanja od Sparte iz Praga, za koju su zgoditke vrijedne plasmana u finale doigravanja postigli hrvatski reprezentativci Tihomir Novak i Kristijan Grbeša. Sparta iz Praga je tako slavila ukupnim omjerom 3:1, izborivši finale u kojem će igrati protiv Svarog Teplica koje su s uvjerljivih 3:0 u drugom polufinalu slavile protiv Slavije iz Praga.

Era-Pack Chrudim prvi je naslov prvaka osvojio na proljeće 2004.godine, kada započinje razdoblje njihove dominacije u Češkoj. Chrudimu je naslov prvaka izmaknuo tek 2006.godine kada je titulu senzacionalno osvojio Jistebnik, a uz 14 naslova prvaka osvojeno je i 10 naslova pobjednika kupa Češke.
Uoči početka ove sezone klub je napusti kapetan reprezentacije i ikona češkog futsala Lukaš Rešetar, što je bila naznaka promjena u odnosu snaga češkog futsala. Uz to, sve više su jačali ostali pretendenti na naslov prvaka, naročito Svarog Teplice i Sparta iz Praga. Redove Sparte prošlog su ljeta osnažili hrvatski reprezentativci Tihomir Novak i Kristijan Grbeša, no tu je i niz iskusnih internacionalaca i provjerenih imena poput najboljeg slovačkog igrača Tomaša Drahovskog ili češkog golgetera Michala Seidlera.

Fotografija AC Sparta Praha futsal.

Sparta je jučer gostovala u Chrudimu, a pobjeda joj je donosila plasman u finale. U slučaju poraza Sparta je imala priliku da u petom susretu pred svojim navijačima izbori plasman u finale. No Sparta nije ništa prepustila slučaju i ostvarila je veliku pobjedu vrijednu finala. Susret je odlučen u poslijednjih 10 minuta, a presudne zgoditke vrijedne plasmana u finale postigli su hrvatski reprezentativci Novak i Grbeša.
Ovim putem čestitamo Sparti na plasmanu u finale, gdje im želimo mnogo sreće, kao i našim reprezentativcima koji u češkoj momčadi igraju zapaženu ulogu.

Novo Vrijeme Apfel na korak do obrane naslova prvaka!

Novo Vrijeme Apfel je korak do obrane naslova prvaka Hrvatske! U drugom susretu finala doigravanja …

Novo Vrijeme i Vrgorac večeras u drugom činu finalne serije

Večeras je na rasporedu drugi susret finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske između Novog Vremena …