Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme nadigralo Aktobe i izborilo Elitnu rundu!

Novo Vrijeme nadigralo Aktobe i izborilo Elitnu rundu!

Makarska slavi! Novo Vrijeme je pobjedom protiv kazahstanskog Aktobea izborilo plasman u Elitnu rundu UEFA Futsal Lige prvaka! Makarani su u sjajnoj utakmici pokazali više i zasluženo izborili plasman među 16 najboljih momčadi starog kontinenta.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal Liga prvaka
Kolo: Glavna runda, 3.kolo
Datum: 06.10.2018.
Vrijeme: 20:30
Dvorana: GSD Makarska, Makarska
Gledatelja: 1000

MFC AKTOBE – NOVO VRIJEME MAKARSKA  3:4 (1:2)

Prvi sudac: Angelo Galante (ITA)
Drugi sudac:Tomasz Frak (POL)
Treći sudac: Costas Nicolaou (CYP)
Mjeritelj vremena: Andrej Topić (CRO)
Delegat: Hans Schelling (NED)

MFC AKTOBE: Salauat Bairaliyev, Kairat Imanalin, Viktor Klinov, Yevhen Valienko, Askhat Kulbayev, Ievgen Siryi, Albert Akbalikov, Nurbek Karagulov, Agedil Madiyarov, Oleksandr Sorokin, Rinat Turegazin, Erick Dannilo Lopes Da Silva, Yegor Nulet, Assylzhan Alin, trener: Oleh Solodovnyk

NOVO VRIJEME MAKARSKA: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Farias De Souza, Saša Babić, Vinko Nižetić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Lucas (12′), 1:1 Imanalin (12′), 1:2 Osredkar (16′), 2:2 Siryi (30′), 2:3 Lucas (34′), 2:4 Eduardo (39′), 3:4 Siryi (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: MFC Aktobe 8 (4+4); Novo Vrijeme Makarska 10 (6+4)

ŽUTI KARTONI: Karagulov (32′), Valienko (33′) – MFC AKTOBE
Bajrušović (10′), Eduardo (37′) – NOVO VRIJEME MAKARSKA

CRVENI KARTON: Valienko (35′) – MFC AKTOBE

IGRAČ UTAKMICE: Lucas De Santana Brito (NOVO VRIJEME MAKARSKA)

U prvom dijelu gledamo izuzetno borbenu igru s dosta nervoze, što je i razumljivo s obzirom na velik ulog utakmice. Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 4.minuti kada je Dudu s desne strane ostao sam pred vratarem koji brani njegov udarac. Nakon kornera zaprijetio je i Bajrušović, no lopta prolazi pored gola. U 6.minuti Musinov je vrlo lijepo pucao nakon kornera, no kazahstanski vratar je još jednom siguran. Prvu veliku priliku Aktobea bilježimo u 7.minuti kada Siryi izlazi sam pred Baškovića, no odlučuje se na udarac s 9-10 metara koji vratar Bašković rutinski zaustavlja. U 12.minuti Musinov šalje dugu loptu prema Lucasu koji ramenom prima loptu i krasnim volejem pogađa suprotni kut za erupciju oduševljenja prepunog gledališta, 0:1! No radost Makarana nije bila dugog vijeka. Niti 10 sekundi kasnije Babić na centru čini 6.prekršaj, a Imanalin iz akumulacije rutinski zabija za 1:1! U 14.minuti Musinov je sjajnom dugom loptom proigrao Bajrušovića koji s lijeve strane izlazi sam pred kazahstanskog vratara, no pokušaj loba odlazi preko gola. Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti preko Kulbayeva koji izlazi sam pred Baškovića, prvi udarac makarski vratar brani, a odbijenu loptu Kulbayev šalje pored praznog gola. Kazna je stigla već u slijedećem napadu; udarac Kazazića vratar kratko odbija, a na odbijenu loptu natrčava Osredkar i zabija pod gredu za 1:2! Do kraja poluvremena gledamo inicijativu Makarana, no rezultat se nije mijenjao. Izdvajamo situaciju iz poslijednje minute kada je Lucas lijepim slalomom prošao kroz protivničku obranu, no njegov udarac pored već savladanog vratara na gol-liniji zaustavlja igrač.
Na prvu veliku priliku u nastavku čekali smo do 23.minute kada Osredkar s desne strane izlazi sam pred kazahstanskog vratara, no pogađa vanjski dio vratnice. Uzvratio je Aktobe preko Valienka čiji udarac iz samog kuta sjajnom reakcijom brani Bašković. U 25.minuti Makarani su propustili veliku priliku kada Lucas osvaja loptu duboko u protivničkoj polovici, ubacuje pred gol za Babića koji ne uspijeva dobro zahvatiti loptu. U slijedećoj minuti Musinov je s 15ak metara lijepo pucao iz slobodnog udarca, a vratar krajnjim naporom odbija u korner. u 27.minuti nova velika prijetnja Makarana, no udarac Osredkara s 13-14 metara zaustavlja vratnica! U jeku dominacije Makarana, Aktobe ipak dolazi do izjednačenja. Lopta je iz kornera s lijeve strane kratko dodana do Siryia koji sjajno s 9 metara pogađa suprotni kut za 2:2! U 34.minuti Novo Vrijeme dolazi do nove prednosti. Babić je osvojio loptu na protivničkoj polovici, dodao pred gol za Lucasa koji prima loptu i iz okreta zabija za 2:3! Raspoloženi Lucas je u glavnoj ulozi i u slijedećoj minuti kada je iznudio prekršaj za drugi žuti karton Valienko, no Makarani ne koriste brojčanu prednost kojom su mogli definitivno riješiti pitanje pobjednika. U 37.minuti kazahstanska momčad prelazi na igru s golmanom-igračem, no bez uspjeha. Naprotiv, Eduardo je u 39.minuti duboko sa svoje polovice lijepo zabio u prazan gol za 2:4 i fešta je mogla početi. Ubrzo je domaći strateg Teo Strunje pozvao time-out, a s razglasa se zaorila “Večeras je naša fešta” koju je publika prihvatila u dvorani, a kasnije i pred dvoranom. Slavlje Makarana nije mogao poremetiti ni gol Siryia u poslijednjoj minuti kojim su Kazahstanci tek ublažili poraz. Novo Vrijeme je s vjernom publikom proslavilo velik uspjeh, plasman među 16 najboljih momčadi Europe! Čestitamo!!!

VIDEO | Square – Alumnus 4:2 (2:1)

U susretu 3.kola 1.HMNL dubrovački Square je na svom parketu slavio protiv zagrebačkog Alumnusa rezultatom …

Šibenik 1983 bolji od Mejaša, Kijevu protiv Heroja prvi bodovi!

Odigrane su poslijednje dvije utakmice 3.kola 2.HMNL-jug! Šibenik 1983 je u premijernom drugoligaškom nastupu pred …