Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme nadigralo Omoniu za nastavak pobjedničkog niza

Novo Vrijeme nadigralo Omoniu za nastavak pobjedničkog niza

Novo Vrijeme je nastavilo sjajan pobjednički niz! U susretu 1.kola UEFA Futsal Lige prvaka Makarani su slavili protiv ciparske Omonie rezultatom 2-5, te će u sutrašnjem dvoboju s armenskim Leom odlučivati o plasmanu u Elitnu rundu natjecanja. Makarane su do pobjede predvodili dvostruki strijelci Fideršek i Lucas, a novu odličnu utakmicu u dresu hrvatskog prvaka odigralo je brazilsko pojačanje Pulinho.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal liga prvaka
Kolo: Glavna runda, 1.kolo
Datum: 08.10.2019.
Vrijeme: 20:30
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 800

AC OMONIA NICOSIA – NOVO VRIJEME  2:5 (0:2)

Prvi sudac: Cedric Pelissier (FRA)
Drugi sudac: Aleš Močnik Perić (SLO)
Treći sudac: Vlad Nicolae Ciobanu (ROM)
Četvrti sudac: Saša Tomić (CRO)
Delegat: Tai Regel Pundik (DEN)
Kontrolor suđenja: Pedro Angel Galan Nieto (ESP)

AC OMONIA NICOSIA: Tasos Skampylis, Stefanos Pavlou, Neophytos Lakoufis, Christos Stylianou, Renan Roberto Mantelli, Cesar Diniz Pereira, Wanderson, Mamas Loizou, Manolis Manoli, Mohamad Omar El Kebbe, Giannos Ioannou, Kyriacos Stylianou, trener: Constantinos Christodoulou

NOVO VRIJEME: Jakša Herceg, Anderson Alves Carniero Da Silva Pulinho, Lucas Vinicius De Santana Brito, Nikola Pašalić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Matej Fideršek, Sven Horvath, Saša Babić, Filip Bašković, trener: Tomislav Horvat

STRIJELCI: 0:1 Fideršek (17′), 0:2 Fideršek (17′), 0:3 Lucas (26′), 0:4 Lucas (31′), 1:4 Mantelli (33′), 1-5 Horvath (34′), 2-5 Mantelli (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: AC Omonia Nicosia 6 (3+3); Novo Vrijeme 9 (2+7)

ŽUTI KARTONI: Manoli (12′), Ioannou (32′) – AC OMONIA NICOSIA

IGRAČ UTAKMICE: Matej Fideršek (NOVO VRIJEME APFEL)

Na prvu priliku čekali smo do 4.minute kada Lucas nakon kornera lijepo puca iz voleja, no vratar Skampylis je na mjestu. U slijedećoj minuti Pulinho je sjajno prošao po desnoj strani, obišao i vratara Skamyplisa, no jedan od ciparskih igrača zaustavio je loptu na putu prema praznoj mreži. U 7.minuti Babić je vrlo dobro pucao s 10 metara, a vratar Skampylis krajnjim naporom brani njegov udarac. Nedugo zatim sreća spašava ciparsku momčad kada udarac Lucasa zaustavlja vratnica. Izrazitu dominaciju Makarana pokušali su Ciprani prekinuti igrom s golmanom-igračem, te u 9.minuti umalo dolaze do prednosti. Stylianou je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, gdje Mantelli iz matne situacije pogađa vratnicu. Nakon toga se igra malo primirila, te slijedeće uzbuđenje bilježimo u 16.minuti kada Osredkar vrlo dobro puzca u polukontri, no lopta prolazi tik uz vratnicu. U 17.minuti Novo Vrijeme konačno dolazi do zaslužene prednosti. Musinov je po desnoj strani gurnuo loptu za Fideršeka koji iz prve puca i pogađa suprotni kut za 0-1! Niti pola minute kasnije još se jednom trese mreža Omonie. Ciprani su zaigrali s vratarem u fazi napada, a izgubljenu loptu Fideršek preko cijelog terena šalje u prazan gol za 0-2! Na odmor se tako otišlo sa zasluženom prednošću Makarana.
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 23.minuti, kada Fideršek na desnoj strani proigrava Osredkara koji ostaje sam pred Skampylisom, no ciparski vratar zaustavlja njegov udarac. U 26.minuti Novo Vrijeme dolzi do povećanja prednosti maestralnim potezom brazilskog virtuoza Lucasa, koji je sjajnim potezom zabio za 0-3 i podigao publiku na noge. U 31.minuti Makarani čine šesti akumulirani prekršaj, te nude Cipranima priliku da se vrate u utakmicu. S klupe je na gol stao Bašković i obranio udarac Manolija. Makarani su ekspresno uzvratili novim zgoditkom za potvrdu trijumfa. Fabinho je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio na suprotnu vratnicu, gdje utrčava Lucas i zabija za 0-4! U 33.minuti suđen je novi prekršaj Makarana, a ovoga puta odgovornost je preuzeo Mantelli i zabio za 1-4! Na odgovor Makarana nismo dugo čekali. Već u slijedećoj minuti Kazazić je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje utrčava Horvath i zabija za 1-5! U 36.minuti Omonia je smanjila zaostatak lijepim zgoditkom Mantellija, koji je prevario svog čuvara i sa 8-9 metara lijepo zabio za 2-5! Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je Novo Vrijeme pobjedom otvorilo ovosezonsku europsku avanturu, nastavivši nevjerovatan pobjednički niz.

VIDEO | Hrvatska u Gvatemali jedini put na Svjetskom prvenstvu

Pred nama su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, a Hrvatska će u Dubrovniku u prvom krugu …

2.HMNL-zapad | Novi Marof i Futsal Pula uvjerljivi na startu sezone

Odigrani su susreti 1.kola 2.HMNL-zapad, a uvjerljive pobjede ostvarili su Novi Marof i Futsal Pula. …