Početna | - Naslovna | Odigran niz pripremnih reprezentativnih dvoboja za EURO

Odigran niz pripremnih reprezentativnih dvoboja za EURO

Diljem Europe ovih su se dana odigrali prijateljski reprezentativni dvoboji. Uglavnom je riječ o pripremnim dvobojima za EURO koji krajem siječnja slijedeće godine započinje u Sloveniji, no ovaj reprezentativni termin iskoristile su i mnoge reprezentacije koje nisu izborile plasman na EURO. Hrvatska pak tu ne spada, jer je eliminacijom u kvalifikacijama za EURO nije iskorišten ovaj termin, već se nastavilo prvenstveno natjecanje. Ostaje pak vidjeti da li će u siječnju biti okupljanja naše izabrane vrste, jer nema dvojbe da će Hrvatska kao reprezentacija koja nije izborila plasman na EURO biti poželjan “sparing-partner” uoči smotre najboljih europskih reprezentacija.

Domaćin EURO-a Slovenija ugostila je Portugal na čelu s virtuozom Ricardinhom, te je poražena rezultatom 0:2. Susret je odigran u ljubljanskoj Areni Stožice gdje će se i igrati predstojeće Europsko prvenstvo. Izabranici Andreja Dobovičnika odigrali su vrlo dobru utakmicu, bili su ravnopravi s vrlo dobrom portugalskom reprezentacijom, no za bolji ishod nedostajalo je i malo sreće. Portugal je poveo u 30.minuti nesretnim autogolom Fetića, a konačan omjer postavio je João Matos u poslijednjoj minuti zabivši duboko sa svoje polovice u prazan gol Slovenije, koja je igrom s golmanom-igračem pokušala doći do remija. Spomenimo i kako je ovo bio osmi međusobni ogled Slovenije i Portugala; Slovenija je do sada slavila tek jednom, dok je Portugal slavio u čak 7 međusobnih ogleda.

Futsalisti zdolali v príprave Srbsko

Domaćin poslijednjeg EURO-a Srbija gostovala je u Slovačkoj gdje je u prvom dvoboju remizirala odigravši 3:3. Srbi su poveli u 1.minuti golom Stankovića, no već u slijedećoj minuti Drahovský vraća stvari na početak, a isti je igrač nakon drugog žutog kartona Kocića u 17.minuti zabio za minimalnu prednost Slovačke na poluvremenu (2:1). U nastavku Pršić u 24.minuti zabija za 2:2, a novu prednost Slovačkoj donosi Směřička u 31.minuti. Radost domaćina nije dugo trajala, jer već u slijedećoj minuti Rajčević zabija za konačnih 3:3!
Dan kasnije Srbija je u Slovačkoj doživjela težak poraz. Izabranici Gorana Ivančića potopljeni su s visokih 6:0 u susretu u kojem su mreže mirovale sve do 27.minute kada kapetan Kozar dovodi Slovačku u prednost. Dvije minute kasnije Drahovský zabija za 2:0, a u 32.minuti Rick dalekometnim udarcem donosi domaćinu prednost 3:0! Već u slijedećoj minuti još se jednom trese mreža Srbije kada Směřička zabija za 4:0! Igru Srbije s golmanom-igračem Slovačka je kaznila s nova dva zgoditka za uvjerljivih 6:0! Oba zgoditka postigao je Drahovský kompletiravši hattrick u mreži Srbije.

Pola, con la Selección española, en un partido amistoso ante BélgicaOd ostalih susreta spomenimo kako je Španjolska ugostila Belgiju i ostvarila dvije pobjede (5:2 i 2:0). Italija je pak kod Ukrajine upisala poraz (3:2) i pobjedu (1:2). Francuska je slavila na gostovanju u Mađarskoj (1:4), dok su Nizozemska i Rumunjska dvaput remizirali (1:1 i 2:2).
Zvučni susreti odigrani su u Iranu gdje je Rusija slavila protiv Azerbajdžana (4:3), remizirala s Kazahstanom (3:3), te je poražena od Irana (0:4). Kazahstan je pak uz spomenuti remi s Rusijom poražen od domaćina Irana (1:2).

Odigrana 3 kola juniorskog i kadetskog natjecanja na sjeveru

Natjecanje mladeži regije “Sjever” započelo je 25.studenog kao što smo pisali na našim stranicama. U …