Početna | - Naslovna | Portugal nadigrao Ukrajinu za 1.mjesto u grupi!

Portugal nadigrao Ukrajinu za 1.mjesto u grupi!

U poslijednjem susretu grupe “C” Europskog prvenstva u Sloveniji, Portugal je nadigrao Ukrajinu, te će u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane momčadi iz grupe “D”. Uoči ovog susreta i Portugal i Ukrajina su osigurali plasman u četvrtfinale, a zbog bolje gol-razlike Portugalu je za 1.mjesto bio dostatan i remi. Protivnike u četvrtfinalu portugal i Ukrajina doznat će kasnije večeras kada se u poslijednjem susretu grupne faze natjecanja sastaju Španjolska i Azerbajdžan.
Portugal je rano došao do prednosti. Igrala se 3.minuta kada João Matos sjajno proigrava u prazan prostor Bruna Coelha, koji utrčava i iz prve s vrha kaznenog prostora šalje loptu pored Ivanyaka u mrežu za 0:1! Rezultat se nije mijenjao sve do 13.minute kada Portugal novim lijepim zgoditkom dolazi do povećanja vodstva. Ricardinho je proigrao Tiaga Brita koji se lijepo oslobodio svog čuvara, s desne strane ušao prema sredini i odmjerenim udarcem zabio u bliži kut nemoćnog Ivanyaka za 0:2! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor.
Ukrajina se u 28.minuti vraća u igru. Shoturma je iz kornera ubacio za Razuvanova koji iz nezgodne situacije s vrha kaznenog prostora maestralno zabija pod gredu za 1:2! U 32.minuti Portugal je propustio veliku priliku vratiti se na dva gola prednosti. Razuvanov je nespretno predao loptu protivniku na svojoj polovici, Tunha je krenuo sam prema Ivanyaku, no pucao je preko gola! Razuvanov je u glavnoj ulozi i nekoliko trenutaka kasnije kada u sjajnoj prilici njegov udarac brani Bebe. No na isteku iste minute Ukrajina ipak dolazi do izjednačenja. Korolyshyn je iskosa s lijeve strane zabio kroz noge nespretnog Bebea za 2:2! Dvije minute kasnije Portugal se vraća u vodstvo. Bruno Coelho je iz auta gurnuo loptu prema kaznenom prostoru, a Pedro Cary sa 7 metara s lijeve strane pogađa suprotni kut za 2:3! Susret je odlučen u 36.minuti kada Ukrajinci prelaze na igru s golmanom-igračem. Već u prvom napadu izgubljena je lopta, a Nilson Miguel duboko sa svoje polovice pogađa prazan gol za 2:4! U slijedećoj minuti Fábio Cecílio je sjajno prošao sa svoje polovice po desnoj strani, ubacio na suprotnu stranu za Ricardinha koji s vrha kaznenog prostora zabija u bliži kut za nedostižnih 2:5! Ukrajina je igrom s golmanom-igračem u samoj završnici susreta samo ublažila poraz, golom Shoturme za konačnih 3:5! Mogli su Ukrajinci na kraju doći do još jednog zgoditka, no Zhurba nije bio precizan. Ostalo je 3:5, zaslužena pobjeda Portugala za osvajanje prvog mjesta u ovoj grupi.

ČETVRTI SUDAC: Josip Barton (MKD)

UKRAJINA: Yevgen Ivanyak, Volodymyr Razuvanov, Andrii Khamdamov, Mykola Grytsyna, Taras Korolyshyn, Ruslan Sheremeta, Serhiy Zhurba, Mykhailo Grytsyna, Petro Shoturma, Mykola Bilotserkivets, Andrii Lysenko, Oleksandr Pediash, Dmytro Lytvynenko, Kyrylo Tsypun, trener: Oleksandr Kosenko

PORTUGAL: André Sousa, André Coelho, Tunha, Nilson Miguel, Fábio Cecílio, Pedro Cary, Bruno Coelho, Márcio Moreira, João Matos, Ricardinho, Pany Varela, Tiago Brito, Bebe, Vítor Hugo, trener: Jorge Braz

STRIJELCI: 0:1 Bruno Coelho (3′), 0:2 Tiago Brito (13′), 1:2 Razuvanov (28′), 2:2 Korolyshyn (32′), 2:3 Pedro Cary (34′), 2:4 Nilson Miguel (36′), 2:5 Ricardinho (37′), 3:5 Shoturma (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ukrajina 6 (2+4); Portugal 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Fábio Cecílio (25′) – PORTUGAL

IGRAČ UTAKMICE: Bruno Coelho (PORTUGAL)

2.HMNL-jug | Nove pobjede vodećeg dvojca

Odigrani su susreti 9.kola 2.HMNL-jug, a vodeći dvojac upisao je nove pobjede, te je sve …

Minsk domaćin završnog turnira UEFA Futsal Lige prvaka!

Bjeloruski Minsk biti će domaćin završnog turnira UEFA Futsal Lige prvaka za ovu natjecateljsku sezonu! …