Početna | - Naslovna | Ricardinho ispisao povijest u velikom trijumfu Portugala!

Ricardinho ispisao povijest u velikom trijumfu Portugala!

Veličanstvenu pobjedu ostvario je Portugal u četvrtfinalu Europskog prvenstva deklasiravši Azerbajdžan rezultatom 8:1! Portugalce je do pobjede predvodio maestralni Ricardinho zabivši čak 4 zgoditka čime je postao najbolji strijelac u povijesti europskih prvenstava.
Azerbajdžan sjajno ulazi u utakmicu i već u prvoj minuti dolazi do vodstva. Nakon kornera lopta dolazi do Evertona Cardosa čiji udarac s 15ak metara bježi s ruke nespretnog Souse za 0:1! No izuzev ranog vodstva, Azeri će zasigurno željeti što brže zaboraviti ovu utakmicu. Portugal je u nastavku potpuno nadigrao momčad Alesia Da Silve i na koncu ostvario uvjerljivu pobjedu. Već u 3.minuti Ricardinho maestralno proigrava Pedra Caryja koji utrčava u prazan prostor, ostaje sam s desne strane pred Huseynlijem, iz prvog pokušaja pogađa vratnicu, no odbijenu loptu posprema u gol za 1:1! U 6.minuti ponovno je u glavnoj ulozi Pedro Cary. Fábio Cecílio je iz kornera dodao za Pedra Caryja koji sa 7-8 metara zabija za prednost Portugala 2:1! U 10.minuti Pany Varela osvaja loptu u protivničkoj polovici, te sa 8-9 metara iskosa s lijeve strane neobranjivo zabija pod gredu za 3:1! Već u slijedećoj minuti ponovno se trese mreža Huseynlija. Ricardinho je s desne strane lijepo prošao prema sredini, te između trojice suparničkih igrača majstorski zabija za 4:1! Suočeni s rezultatskim zaostatkom Azeri prelaze na igru s golmanom-igračem, a takvu igru uoči odlaska na odmor Ricardinho kažnjava novim zgoditkom. André Sousa je dugom loptom pronašao Ricardinha koji glavom zabija za velikih 5:1 nakon prvih 20 minuta.
U nastavku je susret lišen svake neizvijesnosti, no Azeri vrlo brzo dolaze do lijepe prilike preko Vassoure, ali André Sousa sjajnom intervencijom spašava gol. Nakon toga ponovno Portugalci stupaju na scenu. Igrala se 25.minuta kada je Bruno Coelho snalažljiv u protivničkom kaznenom prostoru nakon kornera, te zabija za 6:1! U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža Azerbajdžana. U brzoj kontri Bruno Coelho proigrava Ricardinha koji zabija za nedostižnih 7:1! U 28.minuti Azeri prijete preko Vassoure, no João Matos zaustavlja loptu na gol-liniji. Pečat na veličanstvenu pobjedu Portugala stavlja sjajni Ricardinho zabivši duboko sa svoje polovice u prazan gol za konačnih 8:1! Svojim četvrtim zgoditkom Ricardinho je ispisao povijest postavši najboljim strijelcem u povijesti europskih prvenstava. Ricardinho je postigao ukupno 21 zgoditak, prestigavši legendarnog Konstantina Eremenka.

TREĆI SUDAC: Kamil Çetin (TUR)
ČETVRTI SUDAC: Vasilios Christodoulis (GRE)

PORTUGAL: André Sousa, André Coelho, Tunha, Nilson Miguel, Fábio Cecílio, Pedro Cary, Bruno Coelho, Márcio Moreira, João Matos, Ricardinho, Pany Varela, Tiago Brito, Bebe, Vítor Hugo, trener: Jorge Braz

AZERBAJDŽAN: Rovshan Huseynli, Samir Hamazayev, Bolinha, Isa Atayev, Fineo, Eduardo, Ramiz Chovdarov, Rizvan Farzaliyev, Vassoura, Khatai Baghirov, Vitaliy Borisov, Everton Cardoso, Namig Mammadkarimov, Emin Kurdov, trener: Alesio Da Silva

STRIJELCI: 0:1 Everton Carodso (1′), 1:1 Pedro Cary (3′), 2:1 Pedro Cary (6′), 3:1 Pany Varela (10′), 4:1 Ricardinho (11′), 5:1 Ricardinho (20′), 6:1 Bruno Coelho (25′), 7:1 Ricardinho (26′), 8:1 Ricardinho (32′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Portugal 2 (1+1); Azerbajdžan 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Baghirov (35′) – AZERBAJDŽAN

IGRAČ UTAKMICE: Ricardinho (PORTUGAL)

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …