Početna | - Naslovna | Ricardinho predvodio Portugal do pobjede protiv Rumunjske!

Ricardinho predvodio Portugal do pobjede protiv Rumunjske!

U prvom današnjem dvoboju Portugal je očekivano slavio protiv Rumunjske, upisavši tako 3 boda na otvaranju natjecanja.
Već na isteku prve minute Ricardinho je izmamio pljesak publike atraktivnim pokušajem škaricama. U 3.minuti Portugal je poveo kada Ricardinho s desne strane lijepo pronalazi na drugoj vratnici slobodnog Pedra Caryja koji glavom zabija u bliži kut vratara Toniţe za 1:0! U 8.minuti bilježimo prvu ozbiljniju priliku Rumunjske kada Paulo Ferreira pred golom ne uspijeva petom skrenuti loptu u nebranjenu mrežu. Slijedeću ozbiljniju priliku bilježimo u 13.minuti kada Bruno Coelho s lijeve strane izlazi sam pred Toniţa, no puca pored suprotne vratnice. U 15.minuti Ricardinho se sjano oslobodio svog čuvara, no njegov udarac sa 7-8 metara rumunjski vratar kranjim naporom odbija u gredu! Inicijativu je Portugal okrunio novim zgoditkom u 19.minuti, kada Ricardinho lijepo iz auta ubacuje na suprotnu stranu za Fábia Cecília koji maestralnim volejem sa 8-9 metara zabija za 2:0! Portugal je tako na odmor otišao s lijepom, ali posve zasluženom prednošću.
U nastavku smo dugo čekali na prvu ozbiljniju priliku. Igrala se 29.minuta kada Stoica volejem sa 7-8 metara pogađa vratnicu! Portugalci su imali inicijativu, no ozbiljnije prilike dolaze s druge strane. U 32.minuti okvir gola još jednom spašava Portugal, kada Florin Matei maestralnim potezom pored dvojice suparničkih igrača iskosa s lijeve strane pogađa vratnicu! U 34.minuti sreća je konačno na strani Rumunjske. Marius Matei je udarcem izvana pogodio vratnicu, lopta se odbija do Stoice koji je spretan pred golom i vraća Rumunjsku u život, 2:1! No samo 2 minute kasnije Ricardinho novim genijalnim potezom donosi Portugalu novu osjetniju prednost. Portugalski je virtuoz primio loptu na poziciji pivota, te se sjajno oslobodio svog čuvara i maestralnim potezom zabio za 3:1! Sve nade Rumunjske nestale su u slijedećoj minuti kada nakon obrane Huga iz kontre Bruno Coelho zabija za nedostižnih 4:1! Rezultat se do kraja nije mijenjao, iako vrijedi izdvojiti situaciju iz poslijednje minute kada je udarac Savia iz kontre zaustavila vratnica. Portugal je tako ostvario zasluženu pobjedu, te je prva reprezentacija koja je ostvarila pobjedu na EURO-u u Sloveniji. Na koncu, spomenimo i kako je kao prvi sudac ovaj susret vrlo dobro odsudio naš Saša Tomić.

ČETVRTI SUDAC: Josip Barton (MKD)

PORTUGAL: Bebe, André Coelho, Tunha, Nilson Miguel, Fábio Cecílio, Pedro Cary, Bruno Coelho, Márcio Moreira, João Matos, Ricardinho, Pany Varela, Tiago Brito, André Sousa, Vítor Hugo, trener: Jorge Braz

RUMUNJSKA: Toni Toniţa, Florin Matei, Marius Matei, Emil Răducu, Florin Ignat, Octavian Cires, Felipe Oliveira, Dumitru Stoica, Savio Valadares, László Szőcs, Paulo Ferreira, Adrian Panzaru, Vlad Iancu, trener: Robert Lupu

STRIJELCI: 1:0 Pedro Cary (4′), 2:0 Fábio Cecílio (19′), 2:1 Stoica (34′), 3:1 Ricardinho (36′), 4:1 Bruno Coelho (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Portugal 8 (5+3); Rumunjska 5 (4+1)

ŽUTI KARTONI: Tunha (27′) – PORTUGAL

IGRAČ UTAKMICE: Ricardinho (PORTUGAL)

Tihomir Novak najbolji je igrač Hrvatske u 2019.godini!

Tihomir Novak je najbolji igrač Hrvatske u 2019.godini! Odlučili su tako stručni žiri, novinarski žiri …

Nikola Tomičić preuzeo njemački TSV Wielimdorf!

Nepuna dva mjeseca nakon odlaska s klupe Vrgorca, Nikola Tomičić pronašao je novi trenerski angažman. …