Rusija pobjedom nad BiH osigurala Elitnu rundu kvalifikacija!

U susretu 2.kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Glavne runde u Dubrovniku, Rusija je slavila protiv Bosne i Hercegovine, osiguravši tako plasman u slijedeću rundu kvalifikacija. Izabranici Ive Kreze su nakon jučerašnjeg razočaravajućeg izdanja protiv Hrvatske danas pružili znatno bolju igru, te su većim dijelom susreta bili ravnopravan suparnik Rusiji. No ipak, kvaliteta Rusije došla je do izražaja, te je momčad Sergeja Skorovicha ostvarila pobjedu kojom je izborila nastavak natjecanja u Elitnoj rundi.

Delegat: Gerard Behan (IRL)
Kontrolor suđenja: Antonio Jose Fernandes Cardoso (ESP)

BOSNA I HERCEGOVINA: Stanislav Galić, Denis Isanović, Ivan Ivanković, Dejan Pavlović, Nikola Perković, Srđan Ivanković, Amer Džinić, Marijo Aladžić, Nermin Kahvedžić, Josip Bošković, Bilal Jelić, Darko Milanović, Andrijano Dujmović, trener: Ivo Krezo

RUSIJA: Dmitrii Putilov, Valerii Demin, Romulo, Dmitri Lyskov, Ruslan Kudziev, Ivan Milovanov, Yanar Asadov, Artem Niyazov, Rishat Kotlyarov, Nikolai Shisterov, Daniil Davydov, Artem Antoshkin, Andrei Afanasyev, Georgi Zamtaradze, trener: Sergei Skorovich

STRIJELCI: 0-1 Antoshkin (15′), 0-2 Kudziev (19′), 1-2 S.Ivanković (23′), 1-3 Asadov (30′), 1-4 Demin (33′), 2-4 Milanović (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Bosna i Hercegovina 5 (2+3); Rusija 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Kahvedžić (31′) – BOSNA I HERCEGOVINA; Shisterov (25′) – RUSIJA

IGRAČ UTAKMICE: Ruslan Kudziev (RUSIJA)

U prvom poluvremenu gledali smo ravnopravnu igru. Bosna i Hercegovina je nakon jučerašnjeg poraza od Hrvatske na parket izišla otvorenog garda, spremna nadigravati se s Rusijom. U izjednačenoj igri Rusija je u 15.minuti došla do prednosti, kada Antoshkin nakon kornera udarcem s 9-10 metara savladava Galića za 0-1! U 19.minuti Kudziev sjajnim zgoditkom zabija za 0-2 i mirniji odlazak Rusije na odmor. Vrijedi istaknuti vratara Galića, koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama održavao svoju momčad u igri.
U nastavak Bosna i Hercegovina ulazi jako dobro, te u 23.minuti dolazi do smanjenja vodstva. Nakon indirekta lopta dolazi do Srđana Ivankovića koji lijepo zabija pod gredu za 1-2! Probudilo je to nadu kod BiH-reprezentacije u pozitivan ishod, no u 30.minuti Rusija praktički iz ničega dolazi do povećanja prednosti, kada Asadov pored Perkovića zabija za 1-3! Nakon toga Bosna i Hercegovina prelazi na igru s Milanovićem u ulozi golmana-igrača, no rezultiralo je to novim golom Rusije, kada se lopta odbija od Demina i preko cijelog terena odlazi u prazan gol za 1-4! U 36.minuti budi se nada za BiH kada Milanović s 10ak metara zabija za 2-4! No ipak, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 2-4, zaslužena pobjeda Rusije koja je tako osigurala nastup u Elitnoj rundi kvalifikacija.

Delegiranje službenih osoba polufinalnih susreta

Poznati su termini i delegiranje službenih osoba za polufinalne susrete doigravanja za prvaka Hrvatske. Dvoboj …

Robert Grbić: ”Možemo do trijumfa u Omišu i do naslova prvaka”

Ususret polufinalnm dvoboju između Olmissuma i Futsal Dinama, razgovarali smo s Robertom Grbićem. Grbić je …