Početna | - Naslovna | Rusija prekinula slovenski san…

Rusija prekinula slovenski san…

U drugom četvrtfinalnom susretu Slovenija je nakon velike borbe poražena od Rusije. Momčad Sergeja Skorovicha slavila je rezultatom 0:2, u neizvijesnom dvoboju u kojem je Slovenija imala svoje prilike, no Rusija je u konačnici bila bolja momčad i zasluženo ulazi u završni boj za medalje.
Prvu veliku priliku bilježimo u 12.minuti kada Fetić iz kornera proigrava u sredini Čujeca koji je ostao sam na 3-4 metra od gola, no kao da ga je lopta iznenadila, te ne uspijeva uputiti kvalitetan udarac prema golu protivnika. Uzvratili su Rusi u slijedećoj minuti kada Puškar fantastičnom intervencijom nogom brani udarac Niyazova iz blizine. U 15.minuti Robinho je iz kornera proigrao Edera Limu koji volejem s 10 metara vrlo dobro puca, no Puškar je još jednom na mjestu. Puškar je definitivno najzaslužniji što je Slovenija čiste mreže otišla na odmor. U 19.minuti Romulo je proigravanjem kroz sredinu pred golom pronašao slobodnog Niyazova čiji udarac nogom brani Puškar.
Na prvo veće uzbuđenje u nastavku čekali smo do 23.minute kada Slovenija u dva navrata prijeti preko Fetića. Prvi njegov udarac je odbijen u korner, a nakon kornera Fetć puca pored gola. U 27.minuti Rusija je povela! U kontri 3 na 2 Chishkala proigrava na lijevoj strani Edera Limu, Osredkar se poskliznuo, a Brazilac u ruskoj reprezentaciji zakucava loptu pod gredu za 0:1! Odmah nakon primljenog gola Slovenija prelazi na igru s Fetićem u ulozi golmana-igrača, a vrlo brzo mogli su doći do izjednačenja. Igrala se 29.minuta kada udarac Čujeca s 12ak metara pred golom zahvaća Abramova i odbija se u vratnicu, a odbijenu loptu Vrhovec ne uspijeva pospremiti u nebranjenu mrežu. Uslijedilo je razdoblje igre bez izglednijih prilika, sve do 36. minute kada se Osredkar našao u prilici, no Zamtaradze brani njegov udarac. U slijedećoj minuti ponovno su isti akteri u glavnim ulogama, no ishod je ponovno isti. Pitnje pobjednika riješeno je u poslijednjoj minuti. Zamtaradze je dugom loptom pronašao Abramova koji nakon duela s Osredkarom u izglednoj situaciji proigrava Robihna, kojem nije bilo teško zabiti u prazan gol za nedostižnih 0:2! Rusija je tako zasluženo izborila plasman u polufinale, dok Slovenija nije uspjela ponoviti uspjeh Hrvatske i Srbije koji su se kao domaćini plasirali u polufinale.