Početna | - Naslovna | Španjolska eurogolom Pole srušila Ukrajinu za polufinale EURO-a!

Španjolska eurogolom Pole srušila Ukrajinu za polufinale EURO-a!

U poslijednjem četvrtfinalnom susretu Europskog prvenstva u Sloveniji, Španjolska je s minimalnih 0:1 slavila protiv Ukrajine. Trenutak odluke dogodio se u 18.minuti kada Pola sjajnim udarcem pogađa rašlje. Španjolska je ostvarila pobjedu, no činjenica je da “furija” ne briljira u Sloveniji. No ipak, momčad Joséa Venancia Lópeza i dalje je po mnogima prvi favorit za naslov prvaka Europe.
U prvih 20 minuta prave su se prilike jako teško stvarale. Španjolska je imala inicijativu, No Ukrajina se vrlo dobro branila. No ipak, u samoj završnici poluvremena Španjolska je povela. Pola je s 12ak metara s lijeve strane sjajno pogodio suprotne rašlje nemoćnog Ivanyaka. Lopta se od vratnice odbila u mrežu za 1:0! Španjolska je tako na odmor otišla s minimalnom prednošću.
U nastavku gledamo sličnu igru, inicijativu Španjolske uz vrlo malen broj izglednih prilika. U 27.minuti Pediash je lijepo pucao iz voleja nakon kornera, a lopta je prohujala tik uz vratnicu. U 29.minuti Lin je izišao sam pred Ivanyaka, pokušava ga obići s desne strane, no ukrajinski vratar se nije dao nadmudriti. Već sredinom nastavka Ukrajina je pribjegla igri s golmanom-igračem (Shoturma), no u igri 5 na 4 ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu Paco Sedana. Rezultat se do kraja nije mijenjao, te je Španjolska izborila plasman u četvrtfinale, gdje ih očekuje vrlo dobar Kazahstan.

DRUGI SUDAC: Angelo Galante (ITA)
TREĆI SUDAC: Eduardo Fernandes Coelho (POR)
ČETVRTI SUDAC: Josip Barton (MKD)

UKRAJINA: Yevgen Ivanyak, Volodymyr Razuvanov, Andrii Khamdamov, Mykola Grytsyna, Taras Korolyshyn, Ruslan Sheremeta, Serhiy Zhurba, Mykhailo Grytsyna, Petro Shoturma, Mykola Bilotserkivets, Andrii Lysenko, Oleksandr Pediash, Dmytro Lytvynenko, Kyrylo Tsypun, trener: Oleksandr Kosenko

ŠPANJOLSKA: Paco Sedano, Ortiz, Marc Tolrà, Bebe, Adolfo, Solano, Pola, Lin, Sergio Lozano, Rafa Usín, Miguelín, Alex, Joselito, Jesús Herrero, trener: José Venancio López

STRIJELCI: 0:1 Pola (18′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ukrajina 9 (5+4); Španjolska 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Zhurba (21′) – UKRAJINA

IGRAČ UTAKMICE: Pola (ŠPANJOLSKA)

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …