Početna | - Naslovna | Sporting i Kairat u finalu UEFA Futsal Lige prvaka!

Sporting i Kairat u finalu UEFA Futsal Lige prvaka!

Sporting Club de Portugal i Kairat Almaty igrat će u finalu UEFA Futsal Lige prvaka! Epilog je to današnjeg polufinala na završnom turniru koji se održava u Almaty Areni.
Sporting je u prvom polufinalu slavio protiv barnitelja naslova Inter Movistara, protiv kojeg je u prethodne dvije sezone gubio u finalu ovog najprestižnijeg klupskog natjecanja u futsalu. Prekinuta je tako dominacija španjolskog giganta, te ćemo dobiti novog europskog prvaka. Protivnik Sportingu u trećem uzastopnom finalu bit će domaći Kairat, koji je u drugom polufinalu slavio protiv Barcelone. Nakon odlaska karizmatičnog Cacaua s klupe Kairata, mjesto trenera preuzeo je njegov sunarodnjak Kakà, koji s uspjehom nastavlja stopama svoga prethodnika.
Junak pobjede Sportinga nad španjolskim velikanom bio je Dieguinho, koji je s 3 zgoditka u nizu odveo svoju momčad do nedostižnih 4:1. Do kraja se Španjolci nisu mogli potpuno vratiti u igru, te je Sporting proslavio veliku pobjedu i Španjolce poslao u borbu za broncu.
U drugom polufinalu pred rekordnih 12 000 gledatelja domaći Kairat je slavio protiv Barcelone. Nakon prvih 20 minuta mreže su mirovale, a onda u ranoj fazi nastavka Tayebi dovodi kazahstanku momčad u vodstvo. Golom Taynana 5 minuti kasnije Kairat dolazi do povećanja prednosti, 0:2! Sve dvojbe otklonjene su u 38.minuti kada nakon isključenja Joselita za 0:3 zabija John Lennon. Minutu kasnije Lozano je postigao zgoditak za “blaugranu”, a u poslijednjoj minuti postignuta su još 3 zgoditka za konačnih 2:5! Kazahstanska je momčad tako pred svojim navijačima proslavila plasman u finale, gdje ih u nedjelju očekuje portugalski Sporting. Španjolski će pak dvojac utjehu potražiti u dvoboju za broncu.

SPORTING CLUBE DE PORTUGAL – INTER MOVISTAR  5:3 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 ag-Pedro Cary (6′), 1:1 Déo (6′), 2:1 Dieguinho (24′), 3:1 Dieguinho (30′), 4:1 Dieguinho (36′), 4:2 Bebe (37′), 5:2 Cardinal (40′), 5:3 Gadeia (40′)

BARCELONA – KAIRAT ALMATY  2:5 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Tayebi (22′), 0:2 Taynan (27′), 0:3 John Lennon (38′), 1:3 Lozano (39′), 1:4 Gomes Dos Santos (40′), 2:4 Dyego (40′), 2:5 Douglas Junior (40′)

Robert Mišković iz Crnice prešao u Šibenik 1983!

Ono o čemu se već duže vrijeme nagađalo, ovih je dana dobilo i službenu potvrdu. …

Alen Vuković iz Vrgorca prešao u Murter!

Nakon prošlotjednog angažmana Mirka Vrcana na mjesto trenera prve momčadi, MNK Murter je danas objavio …