Početna | - Naslovna | Sporting slavi prvi povijesni naslov prvaka Europe!

Sporting slavi prvi povijesni naslov prvaka Europe!

Portugalski Sporting pobjednik je prvog izdanja UEFA Futsal Lige prvaka! Portugalski je klub u današnjem finalu pred gotovo 12 000 gledatelja slavio protiv domaćeg Kairata, osvojivši tako svoj prvi naslov prvaka Europe. S druge strane, Kairat je i u trećem završnom turniru pred svojim navijačima ostao praznih ruku. U susretu za 3.mjesto Barcelona je u španjolskom dvoboju savladala Movistar Inter i turnir zaključila utješnim trećim mjestom.

———- UTAKMICA ZA 3.MJESTO ———-

INTER MOVISTAR – BARCELONA  1:3 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Marlon (7′), 1:1 Ferrao (9′), 1:2 Adolfo (12′), 1:3 Esquerdinha (35′)

U dvoboju za 3.mjesto branitelj naslova prvaka poveo je u 7.minuti nakon sjajnog prodora Marlona kojem je u završnici za gol asistirao Borja. Na odgovor Barcelone nismo dugo čekali. Igrala se 9.minuta kada nakon kornera vratar Alex Gonzales odbija udarac Boyisa, a odbijenu loptu Ferrao posprema u gol za 1:1! U 12.minuti Barcelona dolazi do preokreta. Arthur je u kontri nesebično proigrao Adolfa koji zabija za 1:2! Konačnih 1:3 postavlja Esquerdinha preciznim udarcem nakon kornera. Nastojanja Inter Movistara da se s golmanom-igračem vrati u igru nisu urodila plodom. Barcelona se uspješno obranila i na koncu zasluženo osvojila broncu.

Fotografija FC Barcelona Futbol Sala.

———- FINALE ———-

SPORTING CLUBE DE PORTUGAL – KAIRAT ALMATY  2:1 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Cavinato (22′), 2:0 Alex Merlim (27′), 2:1 Douglas Junior (38′)

U finalu smo dugo čekali na prvi zgoditak. Velik ulog nagnao je trenere na oprezniji pristup, stoga su se i izgledne prilike znatno teže stvarale. U dva navrata portugalsku je momčad spašavao okvir gola, zaustavljajući udarce Taynana u ranoj fazi susreta, te Douglas Juniora pred odlazak na odmor. Sporting je poveo u 22.minuti kada na dodavanje Cardinala za 1:0 zabija Cavinato. U 27.minuti Portugalci dolaze do povećanja vodstva. Dieguinho je proigrao Merlima koji sjajnim udarcem iskosa s desne strane pogađa bliži kut vratara Higuite za 2:0! Nakon toga domaćin je sve više preuzimao inicijativu, napadajući s Higuitom u fazi napada, no obrana Sportinga na čelu s vratarom Guittom uspješno je odolijevala njihovim napadima. U 38.minuti mjesto golmana-igrača kod domaćih preuzima Tursagulov, te se Kairat vrlo brzo vraća u igru, kada na dodavanje Favera za 2:1 zabija Douglas Junior. No to je bilo sve o domaćina. Sporting se do kraja uspješno obranio, zasluživši na koncu svoj premijerni naslov prvaka Europe. Spomenimo na koncu kako je brazilski vratar na golu Sportinga Guitta dobio priznanje za najboljeg igrača finala.

Fotografija Sporting Clube de Portugal.

Robert Mišković iz Crnice prešao u Šibenik 1983!

Ono o čemu se već duže vrijeme nagađalo, ovih je dana dobilo i službenu potvrdu. …

Alen Vuković iz Vrgorca prešao u Murter!

Nakon prošlotjednog angažmana Mirka Vrcana na mjesto trenera prve momčadi, MNK Murter je danas objavio …