Početna | - Naslovna | UEFA Futsal Cup | Poznato svih 16 sudionika elitne runde

UEFA Futsal Cup | Poznato svih 16 sudionika elitne runde

Poznato je svih 16 sudionika elitne runde UEFA Futsal Cupa. Jučer su završena natjecanja u glavnini skupina, a ostaje tek danas da se odigraju susreti 3.kola u Zagrebu, gdje je naš Nacional već osigurao plasman u elitnu rundu.
U nastavku Vam donosimo pregled natjecanja po skupinama.

3:5 (1:0)

Pescara je u odlučujućem dvoboju za plasman u elitnu rundu slavila protiv Dynama Moskve rezultatom 5:3! Plasman su već ranije osigurali Stalista Minsk i Kairat Almaty koji su u međusobnom dvoboju odlučivali o 1.mjestu u skupini. Bjelorusi su senzacionalno slavili preokrenuvši zaostatak 0:3 u pobjedu 5:3! Pri tom su gosti promašili i penal (Pershin), da bi domaćin s 3 gola u poslijednje 3 minute osigurao veliku pobjedu i najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja.

4:1 (1:0)

U grupi 2 putnici u elitnu rundu natjecanja bili su poznati i uoči poslijednjeg kola. U dvoboju za 2.mjesto Dina Moskva je preokretom slavila protiv Brage (1:2), a Movistar Inter je protiv domaćina Maribora upisao i treću pobjedu. Spomenimo kako je Ivan Matan u redovima Maribora isključen u 37.minuti zbog druge javne opomene, a u redovima domaćina nastupili su brojni igrači koji su lani igrali na hrvatskim parketima (Gaši, Horvath, Markić, Malogorski).

3:2 (1:1)

U Kragujevcu se u poslijednjem kolu odlučivalo o trećem putniku u elitnu rundu, kao i o 1.mjestu u grupi. Kherson je u završnici susreta slomio otpor Nikarsa i pobjedom 4:2 izborio nastavak europske avanture.  Sporting je pak porazio Ekonomac i izborio 1.mjesto u grupi!

3:3 (2:3)

Jedan od uzbudljivijih jučerašnjih dvoboja bio je onaj između mađarskog Gyora i češkog Chrudima u kojem se odlučivalo o plasmanu u elitnu rundu natjecanja. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a prelomni trenutak susreta dogodio se u 32.minuti kada je Roman Mareš startom za crveni karton skrivio penal. Mađari nisu zabili iz penala, no u igri s igračem više dolaze do 2 gola prednosti, što se kasnije pokazalo nenadoknadivim za Čehe. U dvoboju za 1.mjesto Barcelona je protiv Luparensea golom 2 minute prije kraja izborila remi koji im je bio dostatan za 1.mjesto.

20:30

Grupa 5 će se danas zaključiti, no sve je već poznato. Nacional Zagreb je s dvije pobjede nedostižan na vrhu ljestvice, te će i ove sezone naš prvak biti među 16 najboljih momčadi Europe.

0:7 (0:3)

Nizozemski ‘t Knooppunt senzacionalni je pobjednik grupe 6! U dvoboju protiv poljskog Rekorda “tulipani” su slavili rezultatom 3:1, no konačan rasplet skupine ipak je krojio poslijednji susret u kojem je gruzijski Georgians trebao pobjedu za plasman u elitnu rundu, dok je domaći Slovan ostao bez izgleda zbog lošijeg međusobnog omjera od Nizozemaca. Konačnih 7:0 jasno oslikava stanje na parketu. Slovaci su potvrdili kvalitetu, no bez plasmana u elitnu rundu ostali su zbog poraza od Nizozemaca u kojem su bili dominantni, no sreća im je okrenula leđa jer je čak 6 puta njihove udarce zaustavljao okvir gola.

2:0 (1:0)

U grupi 7 sve su dvojbe otklonjena nakon 2 odigrana kola. Belgijski Halle-Gooik već je ranije osigurao plasman u elitnu rundu natjecanja, a novom je pobjedom zaključio natjecanje s impresivnim omjerom, bez primljenog zgoditka i gol-razlikom 16:0!