Početna | - Naslovna | Ukrajina preokretom izborila četvrtfinale i poslala Rumunjsku kući!

Ukrajina preokretom izborila četvrtfinale i poslala Rumunjsku kući!

U uzbudljivom dvoboju Ukrajina je preokrenula zaostatak 0:2 i savladala Rumunjsku golom u poslijednjoj minuti.
Rumunjska odlično ulazi u susret, te već u 5.minuti dolazi do vodstva, kada nakon osvojene lopte na centru Savio s 10 metara preciznim udarcem savladava Ivanyaka za 1:0! Rumunjska u 8.minuti prelazi na igru s golmanom-igračem. U takvoj igri izigrana je obrana Ukrajine, Florin Matei je s desne strane ostao sam pred Ivanyakom, prebacuje ga, no ispriječio se okvir gola! Dobru igru Rumunjska je okrunila novim golom u 11.minuti kada vratar Toniţa dugom loptom gura suigrače u situaciju 2 na 1, a Paulo Ferreira dodaje za Ignata koji zabija za 2:0! U slijedećoj minuti bilježimo novu priliku Rumunjske, no udarac Ignata ovoga puta prolazi tik uz vratnicu. Nakon toga se budi Ukrajina, te u 14.minuti Shoturma iz izgledne situacije pred Toniţom ne uspijeva zabiti. No ipak, netom pred odlaskom na odmor lijepu akciju Korolyshyn je udarcem s 8-9 metara okrunio zgoditkom za 2:1!
U nastavak Ukrajina ulazi vrlo dobro, te već u prvoj minuti Razuvanov iskosa s desne strane pogađa vratnicu. U slijedećoj minuti Panzaru ruši Korolyshyna na rubu kaznenog prostora; dojam je da je prekršaj možda bio i unutar kaznenog prostora, no sudac je slobodni udarac izvukao van. Iz prekida Korolyshyn pogađa obrambeni zid. Rumunjska u nastavku igra podređenu ulogu, te ravnotežu pokuava uspostaviti igrom s golmanom-igračem. U takvoj igri Marius Matei je na koncu sjajno odigrane akcije imao lijepu priliku, no njegov udarac sjajno brani Toniţa. U 28.minuti Ukrajina dolazi do zasluženog izjednačenja. Pediash je pucao s 12 metara, a lopta na 6 metara pogađa Ignata i vara Toniţu za 2:2! I nakon izjednačujućeg zgoditka nastavila se dominacija Ukrajine. U 30.minuti Shoturma u sjajnoj prilici pogađa vanjski dio mreže, a nedugo zatim isti je igrač sebičan u situaciji kada je mogao proigrati suigrače u izglednoj prilici. Ukrajina je u nastavku bila znatno bolji suparnik,dok je Rumunjska pribjegavala igri s golmanom-igračem. Toj igri Rumunji si pribjegli i u poslijednjoj minuti, a rizik im se nije isplatio. Naprotiv, Shoturma je pola minute prije kraja zabio u prazan gol protivnika i donio Ukrajini pobjedu vrijednu plasmana u četvrtfinale.
Pobjedom Ukrajine u četvrtfinale se plasirao i Portugal, te će Ukrajina i Portugal u nedjelju igrati za 1.mjesto u skupini. Rumunjima pak ostaje žal jer su imali prednost 2:0, no na koncu su ostali praznih ruku, te su prva momčad koja se oprašta od Europskog prvenstva.

TREĆI SUDAC: Balázs Farkas (HUN)
ČETVRTI SUDAC: Vasilios Christodoulis (GRE)

RUMUNJSKA: Toni Toniţa, Florin Matei, Marius Matei, Emil Răducu, Florin Ignat, Octavian Cires, Felipe Oliveira, Dumitru Stoica, Savio Valadares, László Szőcs, Alpar Csoma, Paulo Ferreira, Adrian Panzaru, Vlad Iancu, trener: Robert Lupu

UKRAJINA: Yevgen Ivanyak, Volodymyr Razuvanov, Andrii Khamdamov, Mykola Grytsyna, Taras Korolyshyn, Ruslan Sheremeta, Serhiy Zhurba, Mykhailo Grytsyna, Petro Shoturma, Mykola Bilotserkivets, Andrii Lysenko, Oleksandr Pediash, Dmytro Lytvynenko, Kyrylo Tsypun, trener: Oleksandr Kosenko

STRIJELCI: 1:0 Savio (5′), 2:0 Ignat (11′), 2:1 Korolyshyn (20′), 2:2 Pediash (28′), 2:3 Shoturma (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Rumunjska 6 (4+2); Ukrajina 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: F.Matei (27′), Csoma (30′), Panzaru (34′) – RUMUNJSKA
Ivanyak (9′), Bilotserkivets (17′), Korolyshyn (22′), Khamdanov (36′) – UKRAJINA

IGRAČ UTAKMICE: Petro Shoturma (UKRAJINA)

Vrgorac u završnici do remija protiv Squarea!

U izuzetno uzbudljivom susretu 8.kola 1.HMNL Vrgorac i Square su podijelili bodove odigravši 4-4! Susret …

Novo Vrijeme Apfel uzvratilo Olmissumu za poraz u kupu!

U derbiju 8.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Olmissuma rezultatom 2-0, uzvrativši im …