VIDEO | Egipat, Maroko i Angola izborili plasman na Svjetsko prvenstvo

Nakon što smo u četvrtak doznali koje će četiri reprezentacije predstavljati Južnu Ameriku na Svjetskom prvenstvu u Litvi, jučer smo doznali afričke predstavnike na smotri najboljih svjetskih reprezentacija. Marokanski Laayoun ugostio je Afrički Kup nacija, koji se igra i kao kvalifikacijski turnir za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Tri prvoplasirane reprezentacije imaju osiguran nastup na Svjetskom prvenstvu, a to su Egipat, Maroko i Angola. Egipat i Maroko su uvjerljivo su slavili u svojim grupama ispred Angole i Libije, koje su pak jedine poraze u svojim grupama pretrpjeli od spomenutog dvojca. Spomenuta četvorka izborila je plasman u polufinale, gdje Maroko i Egipat opravdavaju ulogu favorita, izborivši plasman u finale, a samim time i plasman na Svjetsko prvenstvo. Angola i Libija su pak u dvoboju za 3.mjesto odlučivali i o trećem afričkom predstavniku u Litvi. U uzbudljivom dvoboju Angola je slavila rezultatom 2-0 i tako ostvarila povijesni uspjeh po prvi se put plasiravši na Svjetsko prvenstvo. U finalu je pak Maroko na krilima publike deklasirao Egipat i osvojio naslov prvaka. Tako će u Litvi afrički kontinent predstavljati Egipat, Maroko i Angola.

07.02.2020. Egipat – Maroko 0-5

Moro: “Nastavit ćemo ispisivati našu priču u prvoj ligi i dogodine!”

Razigravanje za ostanak/ulazak u 1. HMNL se igra u četvrtak, a igrat će pretposljednja momčad …

Blaž Duplančić: ”Futsal Dinamo i FC Split su najveći mamac za publiku”

U dosadašnjem dijelu intervjua s novinarima smo ugostili Angelca Ketzmana i Marka Šapita. Današnji gost …