Početna | - Naslovna | VIDEO | Novo Vrijeme na otvaranju turnira poraženo od Sportinga

VIDEO | Novo Vrijeme na otvaranju turnira poraženo od Sportinga

Na otvaranju turnira Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka u ruskom Tyumenu, hrvatski prvak Novo Vrijeme Apfel poražen je od aktualnog europskog prvaka Sportinga iz Lisabona. Makarani su se hrabro suprostavili jednoj od najboljih momčadi svijeta, no poraz je bio neizbježan. Sporting je poveo već nakon pola minute igre, kada ubačaj pred gol Cardinala spretno iza leđa Baškovića šalje Alex. U 8.minuti Pany Varela s poprilične udaljenosti savladava Baškovića za 2-0! Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. Bašković je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašavao Makarane, koji su najbolju priliku u prvom poluvremenu propustili kada udarac Osredakara s vrha kaznenog prostora brani vratar Gonçalo, koji je u ovom susretu stao među vratnice umjesto brazilskog vratara  Guitte. U nastavku Sporting vrlo brzo dolazi do povećanja prednosti. Igrala se 22.minuta kada Leo nakon ubačaja sa strane odmjerenim udarcem zabija za 3-0! Tek što su pošli s centra Makarani gube loptu, a Cesar Vaz Mendes ostaje sam pred Baškovićem i zabija za 4-0 Pokazat će se to kasnije konačnim rezultatom, iako je Novo Vrijeme Apfel igrajući s golmanom-igračem pokušalo ublažiti poraz. Ostalo je 4-0, zaslužena pobjeda Sportinga, dok Makaranima preostaje da protiv Tyumena i Ayata traže svoje prve bodove u ovoj fazi natjecanja. Prvak Europe je ipak bio prevelik zalogaj za hrvatskog prvaka, koji je bez obzira na poraz ostvario dobar dojam protiv renomiranog suparnika.

SPORTING – NOVO VRIJEME  4-0 (2-0)
STRIJELCI: 1-0 Alex (1′), 2-0 Pany Varela ( 8′), 3-0 Leo (22′), 4-0 Cesar Vaz Mendes (22′)

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …