Početna | - Naslovna | VIDEO | Pesarofano na “hrvatski pogon” do pobjede u kupu!

VIDEO | Pesarofano na “hrvatski pogon” do pobjede u kupu!

Perišić, Jelavić i Matošević

Talijanski drugoligaš Pesarofano izborio je polufinale drugoligaškog kupa! Za nas to ne bi bila odveć važna vijest da u njihovim redovima ne nastupaju 3 hrvatska igrača koji igraju bitne uloge u momčadi. Toni Jelavić i Stjepan Perišić prošlog su ljeta iz Hrvatske otišli u ovog ambicioznog talijanskog drugoligaša, a na polusezoni im se iz Luparensea pridružio i Vedran Matošević. Sva tri igraju značajne uloge u momčadi trenera Osimania, a upravo je hrvatski trojac najzaslužniji za veliku pobjedu Pesarofana protiv Atletico Belvederea, koji je slovio kao jedan od favorita za ukupnu pobjedu.
Atletico Belvedere je poveo već nakon 20ak sekundi igre kada Jelavić nesmotreno šalje loptu u vlastitu mrežu. No Jelavić se vrlo brzo iskupio; najprije je silovito desnom nogom uzdrmao gredu, a zatim u 14.minuti lijepo lijevom nogom zabija za 1:1! Mogao je Pesarofano do odmora i povesti, no pokušaju Perišića ispriječila se vratnica! U 26.minuti Batata dovodi Atletico Belvedere u novo vodstvo, no i ovoga puta Pesarofano se vraća u igru. Matošević je u 33.minuti lijepo prošao po lijevoj strani i proigrao na drugoj vratnici Ganzettia kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 2:2! Rezultat se nije mijenjao sve do poslijednje minute kada je Matošević iznudio prekršaj u “mrtvom kutu”, gotovo u korneru. Iz slobodnog udarca Matošević je upisao još jednu asistenciju, a egzekutor je ovoga puta Perišić koji na drugoj vratnici zabija za 3:2! Pesarofano je tako na “hrvatski pogon” izborio polufinale u kojem će večeras igrati s momčadi Came Dosson!

REZULTATI ČETVRTFINALA:
Salinis –Came Dosson 4:7 (0:3)
Atletico Belvedere – Italservice Pesarofano  2:3 (1:1)
La Cascina Orte – Carlisport Cogianco  5:5 (2:1); nakon penala 8:6
Crocchias Cagliari – Futsal Isola  1:3 (1:2)

U nastavku Vam donosimo video-sažetak pobjede Pesarofana:

KUP | Olmissum na penale eliminirao Novo Vrijeme Apfel!

U najzanimljivijem dvoboju osmine-finala kupa Hrvatske, Olmissum je na svom parketu nakon penala slavio protiv …

Hrvatska domaćin Elitne runde kvalifikacija za SP u Osijeku!

Hrvatska će biti domaćin skupine Elitne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Osijeku! Vijest je …