Početna | - Naslovna | VIDEO | Pescara i Luparense u dramatičnom finalu

VIDEO | Pescara i Luparense u dramatičnom finalu

S krajem borbe za prvaka u Hrvatskoj, usmjerili smo pažnju prema završnici natjecanja u ostalim europskim ligama. Tako se u susjednom nam Italiji vodi velika borba za prvaka između Pescare i Luparensea. Pescara je tijekom čitave sezone bila na vrhu ljestvice, dok je Luparense nakon lošeg jesenskog dijela sezone u zimskoj stanci osnažen, te je nizom sjajnih rezultata izborio doigravanje, te na koncu došao na korak do naslova.
U prvoj utakmici finala Luparense je nakon ruleta penala slavio na gostovanju kod Pescare. U izuzetno uzbudljivom susretu Pescara je imala rezultatsku prednost tijekom čitava susreta, u nastavku i 2 gola prednosti, da bi gosti igrom s golmanom-igračem u završnici postigli dva zgoditka i izborili penale. Na žalost, susret je obilježilo loše suđenje gdje je gostima poklonjen penal iz kojeg su poveli 0:1, da bi u nastavku suci poništili regularan zgoditak domaćina. Gosti su na koncu sretno i spretno došli do pobjede i poveli u finalnoj seriji.

U drugom susretu Luparense je na svom parketu potopio Pescaru i došao na korak do naslova. Pescara je povela već u 2.minuti, no Luparense do odmora preokretom dolazi do prednosti (2:1), a u nastavku i do uvjerljive pobjede, 5:2!

Treći susret ponovno je odigran u dvorani Luparensea, te se pripremala proslava naslova prvaka. No ipak, Pescara je odigrala odličnu utakmicu i zasluženo ostvarila veliku pobjedu. Istina, Pescara je pobjedu ostvarila tek nakon ruleta penala, no njihova pobjeda u potpunosti je zaslužena, te je vrlo lako mogla biti ostvarena i nakon regularnih 40 minuta. Pescara je imala 1:3 i 2:4, no domaćin je na koncu došao do izjednačenja, no za razliku od prve utakmice, sreća je ovoga puta ipak bila na strani Pescare koja je smanjila ukupni omjer na 1:2, te sada na svom parketu odlučuje o naslov prvaka. Četvrta utakmica na rasporedu je u srijedu, a eventualna peta dva dana kasnije također u Pescari.

Juan Puertas novo pojačanje zagrebačkog Nacionala!

Zagrebački Nacional danas je predstavio svoje novo pojačanje za predstojeću sezonu. Riječ je o Juanu …

Split Tommy pobjednik “Kupa grada Šibenika”!

Split Tommy pobjednik je “Kupa grada Šibenika”, malonogometnog turnira održanog u šibenskoj dvorani na Baldekinu …