Početna | - Naslovna | Započeo “Final Eight” talijanskog kupa!

Započeo “Final Eight” talijanskog kupa!

Jučer je započeo “Final Eight”, završni turnir talijanskog kupa koji se održava u dvorani “Giulio Chierici u Tolentinu. Riječ je o gradiću od oko 20 000 stanovnika u pokrajini Macerata odaljenom oko 100 km od Pescare. Svi četvrtfinalni dvoboji mogli su se pratiti uživo putem facebook profila Divisione Calcio a 5, a dvoboje je prema pratilo 400 000 ljudi!
Četvrtfinalni dvoboji ponudili su pregršt uzbuđenja i sjajan futsal, a ishode i komentar četvrtfinalnih susreta donosimo u nastavku.

PESCARA – MA GROUP IMOLA  1:1 (1:0), nakon penala 3:2

Već u prvom susretu vidjeli smo veliku neizvijesnost i odluku tek nakon ruleta penala. Pescara je na koncu opravdala ulogu favorita, no teškom je mukom slavila protiv momčadi našeg Tonija Jelavića. Pescara je povela u 5.minuti kada Rosa zabija za 1:0, da bi u 25.minuti Deilton zabio za 1:1! U ruletu penala tek je Jelavić bio precizan za Imolu, a promašaji Borgesa i Fabinha označili su oproštaj Imole od natjecanja.

ACQUA&SAPONE UNIGROSS – KAOS FUTSAL  3:6 (2:3)

Protivnik Pescare u polufinalu bit će Kaos Futsal koji je slavio protiv momčadi Acqua&Sapone rezultatom 6:3! Fernandao je već u 2.minuti doveo Kaos Futsal u vodstvo, no Acqua&Sapone u 5. i 7.minuti golovima Murila i Jonasa dolazi do preokreta. Do odmora Titon i Fernandao vraćaju prednost na stranu Kaos Futsala, no vrijedi spomenuti kako je u 10.minuti Lukain propustio realizirati penal za Acqua&Sapone. Ercolessi, Saad i Schininà u nastavku lome otpor protivnika, te vode svoju momčad do polufinala gdje ih očekuje dvoboj s Pescarom.

LOLLO CAFFE NAPOLI – CIOLI COGIANCO  3:6 (2:3)

Identičnim rezultatom kao i Kaos Futsal, plasman u polufinale izborila je i momčad Cioli Cogianco koja je slavila protiv Napolija. Susret je to u kojem je Cioli Cogianco od početka do kraja imao rezultatsku prednost i na koncu zasluženo izborio plasman u polufinale. Yeray s 2 gola i Pol Pacheco već nakon nepunih 7 minuta igre zabijaju za velikih 0:3, no Napoli se vraća u igru kada Fornari i Andrè zabijaju za 2:3, rezultat nakon prvih 20 minuta igre. U nastavku su dugo mreže mirovale, a onda Cioli Cogianco sredinom poluvremena s 3 gola rješava sve dvojbe. Strijelci su Brizzi, Vizonan i Fitz, a poraz Napolitanaca u završnici je susreta svojim drugim zgoditkom ublažio Andrè.

LUPARENSE – AXED GROUP LATINA  4:3 (4:0)

Uzbudljivo je bilo u poslijednjem četvrtfinalnom dvoboju, iako je nakon prvih 20 minuta malotko takav scenarij mogao očekivati. Honorio, Coco, Mancuso i Bertoni donijeli su veliku prednost za Luparense nakon prvih 20 minuta, a kako su u nastavku dugo mreže mirovale sve je bilo izglednije da će Luparense izboriti plasman u polufinale. No igrom s golmanom-igračem Latina je došla na korak do čuda. Maina (2) i Avellino doveli su Latinu na minimalan zaostatak, no Luparense se do kraja uspio obraniti i nakon neočekivane drame izboriti plasman u polufinale gdje ih očekuje dvoboj protiv Cioli Cogianca.

Juan Puertas novo pojačanje zagrebačkog Nacionala!

Zagrebački Nacional danas je predstavio svoje novo pojačanje za predstojeću sezonu. Riječ je o Juanu …

Split Tommy pobjednik “Kupa grada Šibenika”!

Split Tommy pobjednik je “Kupa grada Šibenika”, malonogometnog turnira održanog u šibenskoj dvorani na Baldekinu …