Početna | - Naslovna | Split treću godinu u nizu juniorski prvak Hrvatske!

Split treću godinu u nizu juniorski prvak Hrvatske!

Split je novi/stari juniorski prvak Hrvatske! U finalu odigranom u pulskoj dvorani “Mate Parlov” Splićani su slavili protiv momčadi Heroji 2007 iz Vodica rezultatom 2:0! U tvrdoj i neizvijesnoj utakmici početnih 0:0 na semaforu je svijetlilo sve do poslijednje minute, kada Splićani golovima Hrstića dolaze do pobjede vrijedne naslova prvaka. Split je u Puli opravdao ulogu favorita, premda su Splićani na završni turnir došli tek kao trećeplasirana momčad regije “Jug”. No ipak, riječ je o momčadi koja u svojim redovima ima nekoliko stožernih U19-reprezentativaca koji imaju svoju minutažu i u seniorskoj momčadi splitskog prvoligaša. Split je trijumfom u finalu uzvratio Herojima za poraz u polufinalu regionalnog natjecanja, te je ovo treća godina u nizu da Splićani osvajaju naslov prvaka u juniorskoj konkurenciji, što je znak odličnog rada s mladima i vrijedi svake pohvale.
U dvoboju za 3.mjesto Uspinjača Gimka je slavila protiv Vrgorca rezultatom 3:2! Zagrepčani su poveli već u 1.minuti golom Brletića, a u 7.minuti na 2:0 povisuje Blažić. Pred odlazak na odmor “nebeskoplave” u igru vraća Marević, a rezultat se nije mijenjao sve do 33.minute, kada Brletić svojim drugim zgoditkom dovodi Uspinjaču Gimku na parg pobjede. Vrgorčani su do kraja tek smanjili rezultat golom Mušana za konačnih 3:2.

———- FINALE ———-

HEROJI 2007 – SPLIT  0:2 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Hrstić (39′), 0:2 Hrstić (40′)

———- UTAKMICA ZA 3.MJESTO ———-

USPINJAČA GIMKA – VRGORAC  3:2 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Brletić (1′), 2:0 Blažić (7′), 2:1 Marević (18′), 3:1 Brletić (33′), 3:2 Mušan (36′)

KUP | Olmissum na penale eliminirao Novo Vrijeme Apfel!

U najzanimljivijem dvoboju osmine-finala kupa Hrvatske, Olmissum je na svom parketu nakon penala slavio protiv …

Hrvatska domaćin Elitne runde kvalifikacija za SP u Osijeku!

Hrvatska će biti domaćin skupine Elitne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Osijeku! Vijest je …