Početna | - Naslovna | 1.HMNLŽ | Split Tommy i Alumnus u borbi za naslov prvaka!

1.HMNLŽ | Split Tommy i Alumnus u borbi za naslov prvaka!

Split Tommy i Alumnus igrat će u finalu 1.HMNL za žene! Epilog je to današnjeg polufinalnog dana u kojem su Splićanke slavile protiv branitelja naslova MC Plusa, dok je Alumnus nastavio svoj ovosezonski pobjednički niz uvjerljivom pobjedom protiv gradskog rivala Uspinjače.

SPLIT TOMMY – MC PLUS  4:2 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Valušek (3′), 1:1 Javorović (7′), 2:1 Horvat (14′), 3:1 Valušek (21′), 3:2 Pejić (24′), 4:2 Conjar (29′)

Splićanke su na završnicu u Sesvete došle u znatno oslabljenom izdanju, bez slovenskih igračica. No ipak, ekipa trenera Alena Delponta je protiv branitelja naslova prikazala vrlo dobru igru i na koncu zasluženo ostvarila plasman u finale. Najzaslužnija za pobjedu Splićanki je Valušek koja je uz dva postignuta zgoditka upisala i jednu asistenciju. Upravo je Valušek odmjerenim udarcem s 8-9 metara donijela početnu prednost Splićankama u 3.minuti za 1:0! MC Plus je izjednačio u 7.minuti kada je glavninu posla lijepim prodorom obavila Pezelj, a Javorović sa 5-6 metara zabija za 1:1! Braniteljice naslova u 13.minuti propustile su veliku priliku kada nakon lijepog prodora Dujmović iz izgledne situacije ne zabija Javorović. Već u slijedećoj minuti kažnjavaju to Splićanke kada u kontri 3 na 1 na asistenciju Valušek za 2:1 zabija Horvat. Već u prvoj minuti nastavka Splićanke dolaze do novog zgoditka. Lubina je s 10 metara uzdrmala vratnicu, a odbijenu loptu u gol posprema Valušek za 3:1! U 24.minuti lijepa akcija MC Plusa okrunjena je golom. Mihić je s desne strane ubacila na drugu vratnicu gdje iz blizine za 3:2 zabija Pejić. Sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda otklonjene su u 29.minuti kada z slobodnog udarca s 8 metara s lijeve strane Conjar silovito zabija za konačnih 4:2!

ALUMNUS – USPINJAČA  8:1 (4:0)
STRIJELCI: 1:0 Nemčić (3′), 2:0 Nemčić (9′), 3:0 Rogar (11′), 4:0 ag-Jakopović (17′), 5:0 Nemčić (23′), 6:0 Žagar (29′), 6:1 Brkić (31′), 7:1 Krog (34′), 8:1 Hubak (37′)

Alumnus je poveo u 3.minuti kada nakon kornera Nemčić preciznim udarcem s 10 metara zabija za 1:0! I nakon početnog vodstva nastavila se inicijativa Alumnusa, koja je okrunjena novim zgoditkom kapetanice Nemčić na asistenciju Matijević u 9.minuti za 2:0! U 11.minuti bilježimo novu asistenciju Matijević, a Rogar zabija za visokih 3:0! U 17.minuti ponovno se trese mreža Uspinjače kada loptu u vlastitu mrežu za 4:0 šalje Jakopović. U nastavku nije dugo trebalo “studenticama” da dođu do novog zgoditka. Tihana Nemčić lijepim je zgoditkom u 23.minuti kompletirala hattrick zabivši za visokih 5:0! Pitanje pobjednika već je davno bilo rješeno, a do kraja susreta gledatelji su vidjeli još 4 zgoditka, za na koncu super-uvjerljivu pobjedu Alumnusa, 8:1!

Novo Vrijeme uvjerljivom pobjedom u Brodu okrunilo sjajnu jesen!

Novo Vrijeme Apfel je u susretu 11.kola uvjerljivo slavilo u Slavonskom Brodu, okrunivši tako sjajnu …

Crnica u Dubrovniku upisala šesti jesenski remi!

Šibenska Crnica je u 11.kolu upisala šesti ovosezonski remi! Momčad Mladena Perice-Štrle s pravom krasi …