Početna | - Naslovna | Hrvatska još jednom bolja od Češke!

Hrvatska još jednom bolja od Češke!

U drugom prijateljskom susretu odigranom na Rabu, Hrvatska je još jednom slavila protiv Češke. Nakon jučerašnjih 4:2, Hrvatska je večeras bila još uvjerljivija i ostvarila pobjedu rezultatom 5:1! Prvih 20 minuta nije nagovještavalo takav svršetak jer je Češka bila jako dobra i zasluženo otišla na odmor s minimalnom prednošću. No u nastavku gledamo preporođenu Hrvatsku koja je već u ranoj fazi nastavka preokrenula rezultat i na koncu ostvarila zasluženu pobjedu.

Delegat: Boris Durlen

HRVATSKA: Zoran Primić, Filip Kosor, Josip Jurlina, Alen Marić, Maro Đuraš, Kristijan Postružin, Dario Marinović, Luka Perić, Matej Horvat, Luka Suton, Marko Vuković, Kristian Čekol, Antonio Sekulić, Pave Mudronja, trener: Mato Stanković

ČEŠKA: Lukáš Němec, David Cupák, Ivan Šarközy, Pavel Drozd, Jiří Novotný, Jan Křemen, Jiří Baran, David Černý, Michal Seidler, David Drozd, Michal Holý, Tomáš Vnuk, Ondřej Vahala, trener: Tomáš Neumann

STRIJELCI: 0:1 Cupak (4′), 1:1 Kosor (23′), 2:1 Marinović (24′), 3:1 Marinović (24′), 4:1 Kosor (38′), 5:1 Marinović (40′)

ŽUTI KARTON: Cupák (9′) – ČEŠKA

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (HRVATSKA)

Uoči početka susreta predstavnici Češke su razmijenili prigodne poklone s gradonačelnikom grada Raba, domaćina ovog reprezentativnog okupljanja.
Češka je i ovoga puta prva zabila. Igrala se 4.minuta kada Đuraš nesmotreno gubi loptu pred vlastitim kaznenim prostorom, a Cupák to kažnjava i rutinski savladava Primića za 0:1! Na prvu ozbiljniju priliku Hrvatske čekali smo do 7.minute kada udarac Marinovića izvana sjajno brani Němec. U 8.minuti Češka je ozbiljno zaprijetila iz kontre, no Primić spašava sjajno obranivši udarac Seidlera. U 11.minuti još jednom prijeti Češka, no Primić brani udarac Černog. U 14.minuti u tri je poteza izigrana naša obrana, no srećom Novotný na drugoj vratnici ne pogađa prazan gol. Nedugo zatim naši gube loptu duboko u svojoj polovici, no Seidler neometan sa 7 metara promašuje čitav gol. U 17.minuti Marinović je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu za Perića koji ne uspijeva zabiti iz izgledne prilike. Odmah je sijevnula kontra gostiju preko braće Drozd, no na ubačaj Pavela brat Michal iz blizine puca preko gola. U slijedećoj minuti sreća spašava Češku kada na dodavanje Đuraša sam pred Němeca izlazi Čekol, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Poluvrijeme je tako okončano minimalnom prednošću Češke.
U nastavak Hrvatska ulazi kao preporođena. Igrala se 23.minuta kada u brzoj kontri Đuraš s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu gdje utrčava Kosor i zabija za 1:1! Niti pola minute kasnije ponovno se trese češka mreža. Marinović je nakon opsade češkog gola s lijeve strane zabio za prednost Hrvatske, 2:1! Na isteku iste minute Marinović još jednom zabija. Najbolji hrvatski malonogometaš krasnim je volejem s 10ak metara pogodio sami kut vratara Němeca za 3:1! U 26.minuti sreća spašava Češku kada udarac Čekola s desne strane zaustavlja suprotna vratnica! Nakon toga uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika sve do 35.minute kada je udarac Seidlera obranio Primić, a odbijenu loptu Cupak ne uspijeva pospremiti u gol. U 37.minuti Češka još jednom prijeti preko Seidlera, no Primić je još jednom siguran. U 38.minuti otklonjene su sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda. Marinović je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu za Kosora koji postiže svoj drugi zgoditak za 4:1! U slijedećoj minuti Češka je zaprijetila preko Davida Drozda, no njegov udarac iz blizine sjajno brani raspoloženi Primić. U završnici su Česi pokušali s Cupakom u ulozi golmana-igrača barem ublažiti poraz, no bez uspjeha. Marinović je 3 sekunde prije kraja sa svoje polovice pogodio prazan gol i postavio konačan omjer, 5:1!

Alen Delpont više nije trener Splita!

Nakon što je jučer objavljeno kako Branko Digula više nije trener Jesenja, danas nam dolaze …

Poraz Novog Vremena, Sporting i Barcelona izborili “Final Four”!

Okončana je Elitna runda UEFA Futsal lige prvaka! Novo Vrijeme Apfel je i u 3.kolu …