Početna | - Naslovna | Hrvatska još jednom bolja od Italije za nastavak sjajnog niza!

Hrvatska još jednom bolja od Italije za nastavak sjajnog niza!

Pobjednički niz Hrvatske ide dalje! I u drugom prijateljskom dvoboju u zadarskom Višnjiku, Hrvatska je slavila protiv Italije. Na krilima raspoloženog Daria Marinovića naša je reprezentacija slavila rezultatom 4:3!

Četvrti sudac: Miloslav Šimac

HRVATSKA: Ivo Jukić, Davor Kanjuh, Jakov Grcić, Kristijan Grbeša, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Saša Babić, Dario Marinović, Toni Jelavić, Vedran Matošević, Josip Suton, Matej Horvat, Pavle Mudronja, Žarko Luketin, trener: Mato Stanković

ITALIJA: Giuseppe Micoli, Marco Boaventura, Andrei Bordignon, Paolo Cesaroni, Manoel Crema, Julio De Oliveira, Marco Ercolessi, Guiliano Fortini, Felipe Manfroi, Giuseppe Mentasti, Alex Merlim, Murilo Ferreira, Angelo Schinina, Simone Chinchio, trener: Roberto Menichelli

STRIJELCI: 1:0 Matošević (15′), 2:0 Marinović (19′), 3:0 Jelovčić (20′), 3:1 Murilo (22′), 4:1 Marinović (34′), 4:2 Merlim (35′), 4:3 Murilo (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 5 (3+2); Italija 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Jelovčić (14′), Kanjuh (27′) – HRVATSKA ; Boaventura (27′), Bordignon (34′) – ITALIJA

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (HRVATSKA)

Drugi put u dva dana Hrvatska je ostvarila pobjedu protiv Italije. U dvoboju odigranom pred oko 500 gledatelja Hrvatska je slavila rezultatom 4:3 na krilim super-raspoloženog Daria Marinovića. No ipak, nakon velikih 3:0 u 1.poluvremenu, u nastavku je Italija pokazala zašto je s pravom jedna od vodećih svjetskih reprezentacija, te je naša reprezentacija u završnici grčevito branila pobjedu.
U odnosu na jučerašnji susret, za Italiju nisu nastupili Molitierno, Fusari, Castagna i Terenzi, a utakmica je započela minutom šutnje za preminule u tragediji na talijanskim Alpama. Talijani su uz to nastupili s crnim trakama oko ruke. Kod naše reprezentacije danas je na golu Luketina zamijenio Jukić.
Na prvo uzbuđenje čekali smo do 3.minute kada Marinović u kontri puca za malo preko gola. Uslijedilo je razdoblje bez izglednijih prilika gdje vrijedi spomenuti da je u periodu od 3-4 minute na parketu bila “četvorka” Futsal Dinama: Kanjuh, Horvat, Matošević i Grbeša. U nedostatku pravih prilika izdvajamo situaciju iz 13.minute kada Suton iskosa s lijeve strane puca pored suprotne vratnice. U 15.minuti Hrvatska je povela! Suton je iskosa s lijeve strane ubacio oštru loptu na drugu vratnicu gdje utrčava Matošević, te tijelom pogađa vratnicu, a iz drugog pokušaja zabija za 1:0! U 19.minuti Hrvatska dolazi do povećanja prednosti sjajnim golom Daria Marinovića koji je primio loptu na 8-9 metara s lijeve strane, sjajno se oslobodio čuvara i iz okreta pogodio suprotne rašlje za 2:0! Minutu kasnije Hrvatska dolazi do velikih 3:0! Velik dio posla obavio je Marinović koji je primio loptu na poziciji sidruna, navukao na sebe dva igrača i proigrao na desnoj strani Jelovčića koji odmjerenim udarcem donosi našoj reprezentaciji lijepu prednost na odmoru.
U nastavak Italija ulazi bolje i već u 22.minuti dolazi do zgoditka. Merlim je iz kornera ubacio u sredinu gdje Murilo iz blizine zabija za 3:1! U 24.minuti Italija je propustila veliku priliku kada Ercolessi neometan s lijeve strane ne uspijeva pogoditi nebranjen gol. U slijedećoj minuti nova ozbiljna prijetnja Italije kada Jukić nogom brani udarac Bordignona. Na dominaciju Italije na početku 2.poluvremena naš izbornik reagira ranim time-outom. Nakon predaha uspostavili smo ravnotežu, te se dugo čekalo na prvu ozbiljniju priliku. U 34.minuti dolazimo do povećanja vodstva. Sjajni Marinović je osvojio loptu na protivničkoj polovici, izišao sam pred vratara Micolija, obišao ga i zabio za 4:1! Nakon toga trener gostiju Menichelli uzima time-out, a Italija se na parket vraća s Merlimom u ulozi golmana-igrača. Već u prvom napadu Talijani dolaze do zgoditka kada upravo Merlim na drugoj vratnici zabija za 4:2! U slijedećoj minuti Jelovčić je duboko s naše polovice gađao prazan gol protivnika, no lopta prolazi za malo pored gola. U 37.minuti Italija dolzi do novog zgoditka s golmanom-igračem. De Oliveira je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu gdje Murilo neometan zabija za 4:3! Do kraja bilježimo još situaciju na isteku vremena kada De Oliveira s desne strane puca pored suprotne vratnice. Hrvatska je tako ostvarila novu pobjedu protiv Italije, te je u dva dana dvaput pobjedila reprezentaciju protiv koje do zadarskih dvoboja nije znala za pobjedu.

Pomlađena Hrvatska protiv Kine, Vijetnama i Nizozemske!

Hrvatska malonogometna reprezentacija danas je krenula na put u Kinu gdje sudjeluje na međunarodnnom turniru. …

Hrvatska reprezentacija na međunarodnom turniru u Kini

Hrvatska malonogometna reprezentacija ovog vikenda sudjeluje na međunarodnom turniru u Kini. Changshu je grad domaćin …