Početna | - Naslovna | Hrvatska na startu kvalifikacija bolja od Bosne i Hercegovine!

Hrvatska na startu kvalifikacija bolja od Bosne i Hercegovine!

Hrvatska reprezentacija uvjerljivom je pobjedom otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo! U susretu 1.kola Glavne runde izabranici Mate Stankovića nadigrali su Bosnu i Hercegovinu rezultatom 4-0, a hattrick u dresu mini-vatrenih upisao je Luka Suton.

Vrsta utakmice: Kvalifikacije za SP
Kolo: Glavna runda (Grupa 7), 1.kolo
Datum: 23.10.2019.
Dvorana: SD Gospino polje, Dubrovnik
Gledatelja: 600

HRVATSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  4-0 (2-0)

Prvi sudac: Kamil Cetin (TUR)
Drugi sudac: Adrian Tschopp (SUI)
Treći sudac: Radim Cep (CZE)
Četvrti sudac: Vedran Babić (CRO)
Delegat: Gerard Behan (IRL)
Kontrolor suđenja: Antonio Jose Fernandes Cardoso (ESP)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Vedran Kazazić, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duško Martinac, Luka Perić, Tihomir Novak, Davor Kanjuh, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Luka Suton, Maro Đuraš, Zoran Primić, trener: Mato Stanković

BOSNA I HERCEGOVINA: Stanislav Galić, Denis Isanović, Ivan Ivanković, Dejan Pavlović, Nikola Perković, Srđan Ivanković, Amer Džinić, Marijo Aladžić, Nermin Kahvedžić, Anel Radmilović, Josip Bošković, Bilal Jelić, Darko Milanović, Andrijano Dujmović, trener: Ivo Krezo

STRIJELCI: 1-0 Suton (8′), 2-0 Jelovčić (18′), 3-0 Suton (23′), 4-0 Suton (23′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 7 (5+2); Bosna i Hercegovina 5 (4+1)

ŽUTI KARTONI: Kanjuh (20′) – HRVATSKA; Radmilović (10′), Bošković (26′) – BOSNA I HERCEGOVINA

CRVENI KARTON: Radmilović (18′) – BOSNA I HERCEGOVINA

IGRAČ UTAKMICE: Luka Suton (HRVATSKA)

Prvu prijetnju bilježimo u 3.minuti kada Novak nakon prodora po lijevoj strani proigrava na suprotnoj strani Jelovčića, no udarac našeg kapetana brani vratar Galić. U slijedećoj minuti Hrvatska prijeti u kontri 3 na 2, no udarac Kanjuha brani Galić. U 5.minuti nakon kornera su zaprijetili Postružin, a zatim i Novak, a Galić je sigurnim obranama pokazao kako bi ovo mogla biti njegova večer. U 7.minuti Galić bilježi novu obranu kada brani udarac Sutona, no nedugo zatim Hrvatska dolazi do zasluženog vodstva. Postružin je osvojio loptu na protivničkoj polovici, proigrao Sutona, koji sjajnim udarcem s 8-9 metara od grede zabija za 1-0! Prvu kakvu-takvu prijetnju “zmajeva” bilježimo u 12.minuti, no nakon nekoliko lijepih poteza izostao je kvalitetan udarac prema golu Luketina. U 14.minuti Hrvatska je propustila veliku priliku za povećanje prednosti. Sjajni Postružin je još jednom osvojio loptu u protivničkoj polovici, prošao po lijevoj strani i proigrao na suprotnoj strani slobodnog Đuraša, koji puca pored praznog gola. U 17.minuti sreća spašava Bosnu i Hercegovinu kada Novak iz slobodnog udarca s 10 metara pogađa gredu! U 18.minuti Radmilović s leđa zaustavlja Perića u kontri, te mu sudac Cetin nakon kraćeg razmišljanja i negodovanja publike pokazuje drugi žuti karton. Hrvatska je već u prvom napadu s igračem više došla do povećanja prednosti. Dugo i strpljivo su naši reprezentativci igrali oko zone protivnika, da bi Jelovčić na dodavanje Novaka prizemnim udarcem s 10 metara zabio za 2-0! U 20.minuti Jelovčić je lijepo proigrao Kanjuha koji izlazi sam pred Galića i pada u kontaktu s protivničkim vratarem, no sudac Cetin okarakterizirao je pad našeg reprezentativca kao simuliranje, te je “nagradio” Kanjuha žutim kartonom. Na odmor se tako otišlo sa zasluženom prednošću Hrvatske, 2-0!
U nastavku Hrvatska vrlo brzo dolazi do povećanja prednosti. Novak je iz kornera ubacio na drugu vratnicu, gdje ostaje neometan Suton i zabija za 3-0! Niti pola minute kasnije raspoloženi Suton novim zgoditkom dovodi Hrvatsku korak bliže pobjedi. Jelovčić je proigrao Sutona na poziciji pivota, a Suton iz okreta zabija za 4-0 i zaokružuje svoj prvi hattrick u kockastom dresu. U 29.minuti Bosna i Hercegovina prelazi na igru s Milanovićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu Luketina. Pokretljiva obrana naše reprezentacije ostavljala je protivniku samo mogućnost da pokuša zaprijetiti udarcima izvana, koji nisu predstavljali veći problem za Luketina. U 36.minuti naši reprezentativci osvajaju loptu duboko u protivničkoj polovici, no Jelovčićev udarac brani Milanović. U 38.minuti Perić je lijepo odigrao s Jelovčićem, no u završnici Perić iz lijepe prilike ne uspijeva savladati Milanovića. Do kraja više nije bilo izglednijih prilika. Hrvatska je ostvarila vrijednu pobjedu kojom je došla na prag osvajanja jednog od prva dva mjesta, koja donose plasman u slijedeću rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Vrgorac i Futsal Dinamo u golijadi podijelili bodove!

U izuzetno uzbudljivom susretu odigranom u vrgoračkom Domu sportova, Vrgorac i Futsal Dinamo su podijelili …

Novo Vrijeme Apfel pobjednički niz nastavilo trijumfom u “Kutiji šibica”

U susretu 5.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je ostvarilo novu pobjedu za nastavak pobjedničkog niza. …