Početna | - Naslovna | Hrvatska remizirala s Mađarskom i osvojila “Turnir 4 nacije”!

Hrvatska remizirala s Mađarskom i osvojila “Turnir 4 nacije”!

U susretu poslijednjeg kola “Turnira 4 nacije u mađarskom Debrecenu, Hrvatska je remizirala s Mađarskom odigravši 1:1! Hrvatska je većim dijelom susreta bila bolji suparnik, no do remija je došla u završnici susreta.
Premda je Hrvatska u prvih 20 minuta bila bolji suparnik, nakon jedne izgubljene lopte Mađarska je iz kontre golom Dávida u 9.minuti došla do vodstva, 0:1! Hrvatska je do odmora bila bolja, no inicijativu nije uspjela okruniti izjednačujućim zgoditkom. U nastavku gledamo izrazitu dominaciju Hrvatske, dok se Mađarska većim dijelom grčevito brani. Izbornik Stanković je već pripremao igru s golmanom-igračem kada se u 37.minuti ukazao Marinović i sjajnim udarcem s 9 metara zabio za 1:1! Do kraja se rezultat nije mijenjao premda je Hrvatska vrlo lako mogla i do potpunog preokreta. Najveću priliku naša je reprezentacija propustila na samom isteku vremena kada Suton osvaja loptu duboko u polovici domaćina, no u sjajnoj prilici Perić na dodavanje Marinovića ne uspijeva zabiti za pobjedu. No ipak, usprkos remiju Hrvatska je pokazala vrlo dobru igru i zasluženo osvojila ovaj prestižni turnir. Pobjednički trofej primio je kapetan Dario Marinović koji je ujedno proglašen i najboljim igračem turnira. Čestitamo!

Vrsta utakmice: Prijateljska
Kolo: Turnir 4 nacije, 3.kolo
Datum: 23.01.2018.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SD Debrecen (HUN)

HRVATSKA – MAĐARSKA  1:1 (0:1)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Kristian Čekol, Josip Jurlina, Duško Martinac, Marinko Šamija, Andrej Pandurević, Dario Marinović, Luka Perić, Davor Kanjuh, Josip Suton, Matej Horvat, Antonio Sekulić, Pave Mudronja, trener: Mato Stanković

MAĐARSKA: Marcell Alasztics, Richárd Dávid, Bence Klacsák, Péter Szabo, Milán Hajmási , János Trencsényi, Kristóf Andorka, Ádám Vas, Imre Nagy, Ákos Harnisch, József  Tatai, Gergő Siska, István Gál, Dávid Mezei, trener: Sito Rivera

STRIJELCI: 0:1 Dávid (9′), 1:1 Marinović (37′)

Jakov Ungarov: “Biti izbornik velika je čast i odgovornost!”

Početkom tjedna objavili smo kako je Jakov Ungarov imenovan izbornikom ženske futsal reprezentacije. Imenovanje na …