Početna | - Naslovna | Hrvatska teško do pobjede vrijedne plasmana u Elitnu rundu!

Hrvatska teško do pobjede vrijedne plasmana u Elitnu rundu!

Hrvatska reprezentacija je znatno teže od očekivanog savladala Švedsku i izborila plasman u Elitnu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Bez ozlijeđenog Jelovčića naša je reprezentacija u završnici susreta ostvarila vrijednu pobjedu, te će u subotu igrati protiv Rusije za 1.mjesto u skupini.

Delegat: Gerard Behan (IRL)
Kontrolor suđenja: Antonio Jose Fernandes Cardoso (ESP)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Vedran Kazazić, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duško Martinac, Luka Perić, Tihomir Novak, Davor Kanjuh, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Luka Suton, Maro Đuraš, Zoran Primić, trener: Mato Stanković

ŠVEDSKA: Christopher Solberg, Pascal Elon Olsson, Sebastian Homquist, Emilio Rossi, Mattin Atai Najafi, Albert Hiseni, Fehim Smajlović, Nima Kadivar, Kristian Legiec, Petrit Zhubi, Yanku Marrah, Adnan Cirak, Viktor Jansson, trener: Matija Đulvat

STRIJELCI: 1-0 Kanjuh (12′), 1-1 Legiec (18′), 2-1 Novak (34′), 3-1 Perišić (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 8 (5+3) ; Švedska 9 (3+6)

ŽUTI KARTONI: Horvat (13′) – HRVATSKA; Zhubi (24′), Najafi (31′), Hiseni (34′) – ŠVEDSKA

CRVENI KARTON: Rossi (9′) – ŠVEDSKA

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (HRVATSKA)

Prvu ozbiljniju prijetnju bilježimo u 4.minuti kada udarac Novaka s desne strane od bloka umalo vara vratara Solberga. Nedugo zatim Kanjuh je vrlo dobro pucao s 10 metara nakon kornera, no lopta je prohujala tik uz vratnicu. U slijedećoj minuti bilježimo pokušaj Postružina s lijeve strane koji vratar Solberg krajnjim naporom brani. U 6.minuti Kanjuh je pucao iz slobodnog udarca s 9-10 metara, no loptu pred gol-linijom blokira Hiseni. U 7.minuti bilježimo prvu ozbiljniju priliku Švedske. Zhubi je lijepo prošao po lijevoj strani, te iz obečavajuće prilike puca pored suprotne vratnice. U 9.minuti Postružin je sjajno prošao kroz protivničku obranu, a Rossi ga s leđa ruši u situaciji kada je pred sobom imao samo vratara Solberga. Sudac Kolev bez oklijevanja je pokazao crveni karton, što je naišlo na burne prosvjede Švedske. U igri s igračem više Hrvatskoj je trebalo tek 20ak sekundi da golom Kanjuha dođe do prednosti, 1-0! U 12.minuti  Novak je silovito pucao s 11-12 metara, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U 14.minuti Švedska prelazi na igru s Smajlovićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol Luketina. U 17.minuti Zhubi se još jednom potvrdio kao najopasniji igrač Švedske, no Luketin brani njegov udarac. Razdoblje vrlo dobre igre Švedska je okrunila izjednačujućim zgoditkom u 18.minuti, kada se Legiec oslobodio za udarac na 8-9 metara od gola, te lijepo zabio za 1-1! Taj zgoditak kao da je trgnio naše reprezentativce koji su do kraja poluvremena zaigrali znatno angažiranije. Bilježimo vrlo dobru priliku Perića u 19.minuti, no Solberg je na mjestu. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, te se na odmor otišlo s razočaravajućih 1-1.
Prvo veće uzbuđenje u nastavku bilježimo u 23.minuti kada Novak lijepo prolazi po desnoj strani, proigrava Đuraša u sredini koji ne uspijeva savladati Solberga, kao ni Postružin glavom nakon odbijene lopte. Uzvratila je Švedska u slijedećoj minuti kada Hiseni neometan sa 8-9 metara puca visoko preko gola. Nedugo zatim Martinac je zaprijetio nakon prekida, no trese se samo vanjski dio mreže. Probudila se i dubrovačka publika, konačno pruživši pravu podršku našoj reprezentaciji. U 27.minuti Švedska prelazi na igru s golmanom-igračem (Cirak), no bilo je to kratkog vijeka i bez veće opasnosti po naš gol. U 31.minuti Matošević je osvojio loptu na centru i povukao kontru 2 na 1, dodao lijevo za Kanjuha čiji udarac brani Solberg. Nedugo zatim Novak je iz kornera proigrao u sredini Matoševića, koji sa 5-6 metara puca preko gola. U 33.minuti vratar Solberg je dugo oklijevao s loptom i ponudio nam lijepu priliku, no udarac Novaka blokiran je pred gol-linijom. Nedugo zatim Švedska je ozbiljno zaprijetila preko Smajlovića koji s lijeve strane izlazi sam pred Luketina, no naš vratar spašava. U 34.minuti Hrvatska konačno dolazi do prednosti. Kanjuh je iz slobodnog udarca s 12ak metara proigrao na lijevoj strani Novaka koji zabija za 2-1 i erupciju oduševljenja publike. Niti pola minute kasnije Perišić je iznudio prekršaj za akumulaciju s 10 metara, no udarac Novaka odlazi visoko preko gola. U 36.minuti Hrvatska dolazi do povećanja prednosti. U tri je poteza izigrana visoko postavljena obrana protivnika, Postružin je s desne strane ubacio na suprotnu stranu za Perišića koji zabija za 3-1! Švedska je nakon toga u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetila igrajući s golmanom-igračem, no Luketin se iskazao na golu naše reprezentacije. Hrvatska do kraja susreta nije smogla snage postići još jedan zgoditak, koji bi nas doveo u situaciju da nam u poslijednjem kolu odgovara i remi protiv Rusije za osvajanje 1.mjesta u grupi. Švedska je igrajući s golmanom-igračem još nekoliko puta zapijetila, no rezultat se nije mijenjao. Hrvatska je pobjedom osigurala plasman u Elitnu rundu kvalifikacija, dok Švedskoj ostaje jako dobar dojam iz ovog susreta koji nije bio dostatan za više od časnog poraza.

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 6.kola

Odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-istok, a momčadi s vrha ljestvice ostvarile su očekivane pobjede. Brod …