Početna | - Naslovna | Hrvatska u borbenoj utakmici nadvisila Češku!

Hrvatska u borbenoj utakmici nadvisila Češku!

U prijateljskom dvoboju odigranom na Rabu Hrvatska je slavila protiv Češke rezultatom 4:2! U izuzetno borbenoj utakmici (naročito u prvom poluvremenu) malobrojni su gledatelji mogli uživati. U prvom poluvremenu splitski je sudački dvojac pokazao čak dva crena kartona, a Hrvatska je na koncu ipak bila bolja i zasluženo ostvarila pobjedu protiv Češke, koja je pokazala da ima mladu i potentnu momčad.

Delegat: Boris Durlen

HRVATSKA: Pave Mudronja, Filip Kosor, Josip Jurlina, Alen Marić, Maro Đuraš, Kristijan Postružin, Dario Marinović, Luka Perić, Matej Horvat, Luka Suton, Marko Vuković, Kristian Čekol, Antonio Sekulić, Zoran Primić, trener: Mato Stanković

ČEŠKA: Ondřej Vahala, David Cupák, Ivan Šarközy, Pavel Drozd, Jiří Novotný, Jan Křemen, Jiří Baran, David Černý, Michal Seidler, David Drozd, Lukáš Němec, Michal Holý, Tomáš Vnuk, trener: Tomáš Neumann

STRIJELCI: 0:1 P.Drozd (7′), 1:1 Marić (18′), 2:1 Marinović (23′), 2:2 Seidler (29′), 3:2 Đuraš (30′), 4:2 Postružin (40′)

ŽUTI KARTON: Perić (2′),  Horvat (19′) – HRVATSKA
Cupák (12′) – ČEŠKA

CRVENI KARTON: Perić (12′) – HRVATSKA
Šarközy (17′) – ČEŠKA

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (HRVATSKA)

Uoči početka susreta Boris Durlen je uručio trofej HNS-a za najboljeg malonogometaša Hrvatske u protekloj sezoni Dariu Marinoviću. Trofej je to koji je na gala-večeri održanoj u Vukovaru umjesto Marinovića primio Durlen, a večeras je trofej došao u prave ruke. Sama utakmica je bila izuzetno borbena, s čak dva isključenja u prvih 20 minuta. Hrvatska je na koncu ipak bila bolja i ostvarila zasluženu pobjedu.
Češka je povela u 7.minuti kada Cupák iz auta ubacuje na suprotnu stranu gdje Pavel Drozd iz voleja pogađa suprotni kut vratara Mudronje za 0:1! Dojam je da je mladi murterski vratar u ovoj prilici mogao bolje reagirati. Nakon toga bilježimo razdoblje inicijative naše reprezentacije, no u nekoliko navrata nedostajalo je više sreće i koncentracije u završnici. Izdvajamo velike prilike Perića s pozicije pivota i udarac Marića s 10ak metara gdje je vratar Vahala dobrim intervencijama spašavao goste. U 12.minuti Cupák u nekoliko navrata odguriva Perića s obe ruke, a mladi pivot naše reprezentacije nakon nesuđenih prekršaja gubi živce i uzvraća udaranjem češkog pivota. Sudac Babić češkom igraču pokazuje žuti karton, a Periću put u svlačionicu. S igračem više Češka ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol Mudronje, koji je upisao dvije obrane nakon pokušaja Čeha izvana. U 17.minuti i Češka ostaje s igračem manje. Šarközy je grubo s leđa srušio Đuraša, te se Hrvatskoj ukazala prilika da s igračem više dođe do izjednačenja. Već u prvoj minuti veliku priliku propustio je Marić kada ostaje sam s desne strane pred Vahalom, no pogađa češkog vratara u glavu. U 18.minuti Hrvatska je izjednačila golom Marića kojem nije bilo teško zabiti iz blizine nakon sjajnog proigravanja Postružina, 1:1! Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je Hrvatska imala jednu lijepu priliku iz kontre koja nije realizirana.
Početkom nastavka Hrvatska se nametnula i zagospodarila terenom. U 22.minuti Đuraš je uzdrmao gredu, a u slijedećoj minuti dobru igru okrunili smo vodećim zgoditkom. Marinović se sjajno oslobodio svog čuvara i zabio za 2:1! Nedugo zatim mogli smo doći i do povećanja vodstva, no udarac Horvata zaustavlja vratnica. U 25.minuti Češka je mogla do izjednačenja, kada naša obrana neshvatljivo griješi ostavivši Pavela Drozda samog pred Mudronjom, no mladi češki reprezentativac ne uspijeva savladati Primića koji je u nastavku stao na naš gol. Nedugo zatim u prilici je i David Drozd, no njegov udarac u izglednoj prilici blokira požrtvovni Postružin. U 28.minuti agilni Marić je osvojio loptu na centru te krenuo sam prema češkom vrataru, no puca tik uz suprotnu vratnicu. U 29.minuti Češka je izjednačila iskoristivši neopreznost Sekulića u obrani, a Seidleru nije bilo teško iz blizine zabiti za 2:2! No radost gostiju kratko je trajala jer već u slijedećoj minuti Đuraš sjajno zabija s vrha kaznenog prostora s desne strane za novu prednost “mini vatrenih”, 3:2! Uslijedilo je kraće razdoblje bez izglednijih prilika sve do 33.minute, kada Primić sjajno brani udarac Pavela Drozda iz kontre. U završnim minutama Česi su se priklonili igrom s vratarem Vahalom u polju, no bez uspjeha. Naprotiv, Postružin je sa zvukom sirene poslao loptu u prazan gol postavivši konačan omjer, 4:2!

Alen Delpont više nije trener Splita!

Nakon što je jučer objavljeno kako Branko Digula više nije trener Jesenja, danas nam dolaze …

Poraz Novog Vremena, Sporting i Barcelona izborili “Final Four”!

Okončana je Elitna runda UEFA Futsal lige prvaka! Novo Vrijeme Apfel je i u 3.kolu …