Početna | - Naslovna | Hrvatska u drugom susretu poražena od Ukrajine!

Hrvatska u drugom susretu poražena od Ukrajine!

U drugom prijateljskom dvoboju odigranom u Zaporožju, Ukrajina je slavila protiv Hrvatske s uvjerljivih 3:0! Nakon jučerašnjih 1:1 i vrlo dobrog dojma oslabljene naše reprezentacije, danas je Ukrajina bila znatno bolja i zasluženo je ostvarila pobjedu.

Ukrajina je povela u 8.minuti nakon pogreške Čekola koji je duboko u vlastitoj polovici predao loptu protivniku, a to koristi Shoturma koji s desne strane izlazi sam pred Primića i zabija za 1:0! U 13.minuti Ukrajina dolazi do povećanja vodstva. Suton i Kanjuh ne uspijevaju zaustaviti protivničkog igrača, udarac izvana Primić je obranio, no na odbijenu loptu natrčava Farenyuk i zabija za 2:0! Rezultat se nije mijenjao sve do 31.minute, kada Horvat u kaznenom prostoru prekršajem zaustavlja Zhurbu koji je sam iz penala postavio konačan omjer, 3:0! Hrvatska je najbliže počasnom zgoditku bila u 32.minuti, kada se Vukelić našao u situaciji 1 na 1 s vratarom Ivanyakom, koji brani njegov udarac. Na koncu, uvjerljiva i zaslužena pobjeda ukrajinske reprezentacije.

UKRAJINA – HRVATSKE  3:0 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Shoturma (8′), 2:0 Farenyuk (13′), 3:0 Zhurba (31′)

UKRAJINA: Lytvinenko, Mikityuk, Shoturma, Radevich, Farenyuk, Zhurba, Bilotserkivets, Korolyshyn, Razuvanov, Korsun, Saltanov, D.Sorokin, Pediash, trener: Oleksandr Kosenko

HRVATSKA: Bašković, Martinac, Perišić, Đuraš, Horvat, Primić, Kanjuh, Suton, Čekol, Gudasić, Jurlina, Mataja, Vukelić, trener: Mato Stanković

Marinko Mavrović napustio Split i preuzeo Uspinjaču-Gimku!

Marinko Mavrović više nije trener Splita! Vijest je to koju je jučer splitski klub objavio …

Tihomir Novak: “Odlazak u Spartu bila je dobra odluka!”

Sparta iz Praga prekinula je višegodišnju dominaciju Era-Pack Chrudima u Češkoj, a Tihomir Novak bio …