Početna | - Naslovna | “Mini-vatreni” bolji od Belgije. Za 1.mjesto protiv Španjolske!

“Mini-vatreni” bolji od Belgije. Za 1.mjesto protiv Španjolske!

U susretu 2.kola kvalifikacija za Olimpijske igre mladih, Hrvatska U-21 reprezentacija porazila je Belgiju rezultatom 3:2! Nakon uvjerljive pobjede u 1.kolu protiv Kazahstana (6:0) izabranici Marinka Mavrovića protiv Belgije su se dobro namučili za pobjedu. Štoviše, Belgija je većim dijelom bila ravnopravan suparnik, no želja naših reprezentativaca za pobjedom na kraju je presudila.

Fotografija Romea Čižmešije.

Belgija je bolje otvorila susret i već u 4.minuti dolazi do početnog vodstva. Na odgovor Hrvatske nismo dugo čekali. Već u slijedećoj minuti Cvišić vraća stvari na početak zabivši za 1:1! Do odmora gledamo ravnopravnu igru u kojoj je Belgija ipak konkretnija, te iz lijepo izigrane akcije u 15.minuti dolazi do prednosti nakon prvih 20 minuta, 1:2!
Hrvatska u nastavak ulazi odlučnija, te u 23.minuti golom Rendića dolazi do novog izjednačenja. Naši reprezentativci tu nisu stali, te lijepim zgoditkom Radića u 26.minuti dolazimo do potpunog preokreta, 3:2! Još je dosta vremena bilo do kraja, no rezultat se ipak nije mijenjao. Hrvatska je čvrstom obranom sačuvala stečeno vodstvo i proslavila veliku pobjedu, te će u subotnjem ogledu sa Španjolskom odlučivati o pobjedniku grupe. Španjolska je danas seklasirala Kazahstan (13:0), te joj je protiv Hrvatske dostatan i remi za osvajanje 1.mjesta, dok Hrvatskoj igra samo pobjeda. No ipak, Hrvatska u taj susret ulazi bez imperativa protiv velikog favorita. Momčad Marinka Mavrovića pobjedama je protiv Kazahstana i Belgije ostvarila očekivanja, a pozitivan ishod protiv Španjolske bilo bi prvorazredno iznenađenje. No u sportu su iznenađenja moguća, te treba vjerovati da “mini-vatreni” mogu do podviga protiv favorizirane “furije”.

Split Tommy protutnjao metropolom – potop Uspinjače!

Split Tommy je uvjerljivom pobjedom nad zagrebačkom Uspinjačom nastavio pozitivan niz, te se vratio na …

VIDEO | Square – Brod 035 5:3 (1:1)

U sinoć odigranom dvoboju 7.kola 1.HMNL Square je na svom parketu slavio protiv momčadi Brod …