Početna | - Naslovna | “Mini-vatreni” i u drugom susretu bolji od Makedonije!

“Mini-vatreni” i u drugom susretu bolji od Makedonije!

U drugom prijateljskom susretu U-19 reprezentacija, Hrvatska je ostvarila novu pobjedu protiv Makedonije. Nakon jučerašnjih 3:2, danas su izabranici Marinka Mavrovića bili znatno uvjerljiviji, te su slavili rezultatom
Hrvatska je povela u 3.minuti kada Sučić nakon kornera s vrha kaznenog prostora zabija za 1:0! Makedonija je izjednačila u 8.minuti kada slobodni udarac Petrovskog zahvaća u obrambenom zidu Zarača, te lopta prolazi kroz noge Čizmića za 1:1! Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a u nastavku je uslijedila golijada. U 23.minuti Rendić osvaja loptu duboko u polovici Makedonije, te lijepo vara vratara i zabija za 2:1! U slijedećoj minuti ponovno se trese makedonska mreža. U kontri 3 na 2 Jurlina je s desne strane ubacio na drugu vratnicu, gdje Radiću nije bilo teško zabiti u prazan gol za 3:1! Nova minuta donosi i novi zgoditak, no ovoga puta sa suprotne strane. Petrovski je lijepo prošao između dvojice naših igrača, a njegov ubačaj na drugu vratnicu Cvišić nesmotreno posprema iza leđa Radaja za 3:2! Uslijedilo je razdoblje izrazite dominacije naše izabrane vrste. U 27.minuti lopta iz kornera dolazi do Cvišića čiji udarac s 12 metara pred golom efektno u mrežu skreće Zarač za 4:2! U istoj minuti Zarač još jednom trese protivničku mrežu. Najprije je osvojio loptu na našoj polovici, te u kontri 3 na 2 na dodavanje Mastena zabio za 5:2! Niti pola minute kasnije isključen je Manasijev, no Jurlina iz penala puca visoko preko gola. S igračem više Hrvatska ne uspijeva zabiti, no nakon što su brojčane snage izjednačene, Radić svojim drugim zgoditkom zabija za velikih 6:2! Splićanin je primio loptu na poziciji sidruna, lijepo prevario dvojicu suparničkih igrača i sa 7 metara doveo Hrvatsku na prag pobjede. No Makedonija se ne predaje, te dokazuje da u futsalu nikad nije gotovo. Naizgled sigurnu pobjedu naša je izabrana vrsta umalo prokockala. Petrovski je u 32.minuti iz kontre pogodio za 6:3, a nakon toga makedonski kapetan Peev s dva zgoditka vraća svoju momčad u neizvijesnost. Peev je najprije u 34.minuti s vrha kaznenog prostora zabio za 6:4, da bi u 36.minuti lijepim zgoditkom s 10ak metara doveo Makedoniju na minimalan zaostatak, 6:5! Do kraja Makedonija ipak nije ugrozila pobjedu naše reprezentacije, koja je iako je sredinom nastavka imala uvjerljivu prednost, na koncu opet upisala minimalnu, ali posve zasluženu pobjedu.
Svakako na koncu vrijedi istaknuti da je Makedonija ovaj susret igrala sa 6 starijih igrača, tako da možemo konstatirati da je Hrvatska U-19 reprezentacija ostvarila pobjedu protiv U-21 reprezentacije Makedonije, što dovoljno govori o snazi i potencijalu naše izabrane vrste. Bravo Hrvatska!

Vrsta utakmice: Međunarodna prijateljska (U-19)

Delegat: Boris Durlen

HRVATSKA: Nikola Čizmić, Antonio Papac, Duje Dragun, Toni Rendić, Tomislav Degač, Dominik Cvišić, Filip Petrušić, Vicko Radić, Josip Jurlina, Božo Sučić, Dominik Masten, Andro Zarač, Dominik Brletić, Filip Radaj, trener: Marinko Mavrović

MAKEDONIJA: David Miladinov, Stojan Popovski, Ivan Nikolovski, Antonio Petrovski, Ahmed Ernur, Filip Milevski, Burak Memedov, Jakup Ramadan, Viktor Stojkovski, Lazar Peev, Josif Manasijev, Apostol Angelovski, Haris Fazlija, David Janakievski, trener: Marjan Stefanovski

STRIJELCI: 1:0 Sučić (3′), 1:1 Petrovski (8′), 2:1 Rendić (23′), 3:1 Radić (24′), 3:2 ag-Cvišić (25′), 4:2 Zarač (27′), 5:2 Zarač (27′), 6:2 Radić (30′), 6:3 Petrovski (32′), 6:4 Peev (34′), 6:5 Peev (36′)

IGRAČ UTAKMICE: Vicko Radić (HRVATSKA)

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …