Početna | - Naslovna | Reprezentativci složni: “1.mjesto smo izgubili protiv Švedske!”

Reprezentativci složni: “1.mjesto smo izgubili protiv Švedske!”

Hrvatska reprezentacija odigrala je 2-2 protiv svjetskih doprvaka Rusije, što nam u konačnici nije bilo dovoljno za osvajanje 1.mjesta u grupi. Rusija je zbog više postignutih zgoditaka osvojila 1.mjesto, a našoj reprezentaciji ostaje odličan dojam ostvaren protiv jedne od ponajboljih svjetskih reprezentacija. Po završetku susreta razgovarali smo s izbornikom Stankovićem i našim reprezentativcima, a svi su mahom složni kako smo svoju priliku za osvajanje 1.mjesta propustili u dvoboju protiv Švedske, gdje nam je trebala pobjeda s 3 gola prednosti kako bi i remijem protiv Rusije osvojili 1.mjesto.
U nastavku pročitajte što su po okončanju dvoboja protiv Rusije za CROfutsal izjavili Mato Stanković, Kristijan Postružin, Žarko Luketin i Franco Jelovčić.

Mato Stanković: “Sigurno da je remi protiv Rusije, druge reprezentacije s poslijednjeg Svjetskog prvenstva dobar rezultat, no osjećaji su podijeljeni. U drugom poluvremenu imali smo potpunu dominaciju, dok su Rusi u prvom poluvremenu dali dva gola u dvije minute, no u globalu mislim da smo imali više od igre. Razlika je u tome da su oni svoje prilike iskoristili, a mi svoje nismo. Mislim da smo mogli dobiti ovu utakmicu. Mene veseli činjenica da danas Hrvatska ravnopravno igra s ponajboljim svjetskim reprezentacijama. Nekada prije to je bilo moguće samo igrajući na kontre i polukontre, dok smo danas mi dominirali kroz posjed i igru u polju, stoga možemo reći da je danas Hrvatska itekako ozbiljna reprezentacija. Sad čekamo ždrijeb u kojem bih volio izbjeći Španjolsku i Portugal, koji su objektivno dvije najbolje reprezentacije. Nikoga se ne bojimo, svakoga možemo pobijediti. Želja mi je samo da budemo zdravi, te da odigramo na kvalitetnom nivou. Svaka reprezentacija bi osjetila izostanak dvojice ponajboljih igrača. Kod nas se gotovo i nije osjetilo neigranje Marinovića i Sutona, te jučer Jelovčića. Da smo imali sve igrače na okupu, bila bi to zasigurno dimenzija više. Da smo imali Jelovčića jučer, siguran sam da sada ne bismo pričali o gol-razlici, jer bismo jučer ostvarili uvjerljiviju pobjedu protiv Švedske, čime bi nam današnji remi bio dostatan za 1.mjesto u skupini.”

Kristijan Postružin: “Mislim da smo odigrali odličnu utakmicu. Držali smo visoki presing većim dijelom utakmice. Možda smo na početku krenuli laganije, odmjeravali se… Imali smo šanse koje nismo zabili, dok su oni poprilično lako došli do prednosti. No ipak, pokazali smo karakter, vratili se, te ostaje dojam da je malo nedostajalo da budemo prvi. Možda smo svoju priliku propustili protiv Švedske, no bilo je dosta nervoze i puno neiskorištenih prilika. Možda smo u završnici tog susreta mogli zaigrati s golmanom-igračem i doći do tog zgoditka, no što je tu je. Danas smo pokazali da možemo igrati sa svakom reprezentacijom i da se nikoga ne bojimo. Pokazali smo da imamo bogat roster odličnih igrača koje se može rotirati.”

Žarko Luketin: “Mislim da su Rusi kod 2-0 dosta kalkulirali, da nisu očekivali da se možemo vratiti. Drugo poluvrijeme smo odigrali savršeno, bez greške u obrani, te se ne sjećam jesu li nam stvorili šansu u drugom poluvremenu. Na kraju je Novak imao veliku priliku za 3-2… Ostaje žal za propuštenom prilikom, no ipak je riječ o jednoj od ponajboljih svjetskih momčadi. Mišljenja sam da jednu ovakvu momčad trebamo pobijediti ukoliko želimo na Svjetsko prvenstvo, te ćemo uskoro imati novu priliku. Mislim da mi nemamo problema kada igramo protiv reprezentacija poput Rusije i Španjolske, jer protiv takvih protivnika uvijek odigramo dobro i te utakmice u pravilu završavaju remijem ili tijesnom pobjedom jedne od momčadi. Naš su problem reprezentacije poput Švedske i Francuske protiv kojih uđemo s pristupom ‘lako ćemo’. Mi smo prvo mjesto izgubili protiv Švedske, a ne protiv Rusije, jer da smo Švedsku dobili s 3 razlike, mi bi danas remijem bili prvi u grupi.”

Franco Jelovčić: “Razloge zašto nismo prvi u grupi treba tražiti u utakmici protiv Švedske. Mišljenja sam da je reprezentacija našeg kalibra trebala protiv Švedske tražiti pobjedu s 3 gola razlike, što je lakše nego dobiti Rusiju. No ipak, treba čestitati svim igračima i stožeru, jer smo Rusiju u drugom poluvremenu ostavili bez ozbiljnijeg udarca u okvir gola, bez ozbiljnije prilike, što nam mnogo znači. Pokazali smo karakter vrativši se od 0-2 na 2-2. Nadam se da ćemo ovako nastaviti i izboriti svoje mjesto na Svjetskom prvenstvu. Sigurno je da nam neće biti lako, jer samo 6 europskih reprezentacija ide na Svjetsko prvenstvo, te bi to bio velik uspjeh. Idemo utakmicu po utakmicu, sve reprezentacije poštujemo, ali se nikoga ne bojimo. Istina je da je Španjolska poslijednjih godina najdominantnija, no vjerujem da smo sa svim ostalim reprezentacijama ‘tu negdje’, da se sa svima možemo ravnopravno nositi.”

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 6.kola

Odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-istok, a momčadi s vrha ljestvice ostvarile su očekivane pobjede. Brod …