Početna | - Naslovna | Rusija remijem protiv Hrvatske osvojila 1.mjesto u grupi!

Rusija remijem protiv Hrvatske osvojila 1.mjesto u grupi!

U odlučujućem susretu za 1.mjesto u grupi, Hrvatska i Rusija su odigrali 2-2, čime je Rusija zbog bolje gol-razlike osvojila 1.mjesto u grupi, što joj jamči bolji status u ždrijebu skupina Elitne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Hrvatska je odigrala izuzetno borbenu utakmicu, no zaostatak od 0-2 nije uspjela preokrenuti za konačnu pobjedu. No ipak, remi protiv svjetskog doprvaka dobar je rezultat, no ostaje žal što naša izabrana vrsta nije uspjela iskoristiti domaći parket i doći do 1.mjesta koji bi joj zasigurno olakšao put prema smotri najboljih svjetskih reprezentacija.

Delegat: Gerard Behan (IRL)
Kontrolor suđenja: Antonio Jose Fernandes Cardoso (ESP)

RUSIJA: Georgi Zamtaradze, Valerii Demin, Romulo, Dmitri Lyskov, Ruslan Kudziev, Ivan Milovanov, Yanar Asadov, Artem Niyazov, Rishat Kotlyarov, Nikolai Shisterov, Daniil Davydov, Artem Antoshkin, Andrei Afanasyev, Dmitrii Putilov, trener: Sergei Skorovich

HRVATSKA: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Vedran Kazazić, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duško Martinac, Luka Perić, Tihomir Novak, Davor Kanjuh, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Luka Suton, Maro Đuraš, Zoran Primić, trener: Mato Stanković

STRIJELCI: 1-0 Davydov (12′), 2-0 Asadov (14′), 2-1 Jelovčić (20′), 2-2 Novak (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Rusija 8 (5+3); Hrvatska 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Shisterov (24′) – RUSIJA; Kanjuh (4′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (HRVATSKA)

Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 3.minuti kada Kanjuh vrlo dobro nakon auta puca s 10ak metara, no Zamtaradze odbija loptu, a Perić odbijenu loptu šalje pored gola. Minutu kasnije uzvraća Rusija nakon što je Novak izgubio loptu na svojoj polovici, no sreća prati Hrvatsku kada udarac Asadova pogađa vratnicu! Istom mjerom uzvratio je Suton u slijedećoj minuti kada iskosa s lijeve strane pogađa suprotnu vratnicu. Uslijedilo je nekoliko minuta bez većih uzbuđenja, sve do 9.minute kada agilni Postružin osvaja loptu duboko u protivničkoj polovici, te puca za malo iznad gola. U 11.minuti Novak se sjajnim driblingom po lijevoj strani oslobodio svog čuvara, no Zamtaradze je spreman na udarac u svoj bliži kut. U 12.minuti Rusija dolazi do prednosti. Davydov je po lijevoj strani prošao Kanjuha, te poslao loptu pored Luketina u bliži kut za 1-0! U slijedećoj minuti Perić je iznudio prekršaj na 7-8 metara od gola, a Kanjuh iz slobodnog udarca silovito puca pored gola. Nedugo zatim Rusija dolazi do povećanja prednosti. Shisterov je s desne strane ubacio na suprotnu stranu za Asadova koji volejem zabija za 2-0! U 19.minuti Hrvatska je nakon dužeg vremena odigrala dobru akciju, koju Matošević okončava udarcem s desne strane pored suprotne vratnice. Suton je na poziciji pivota zadavao podosta problema Rusima. U 20.minuti naš je pivot iznudio prekršaj na 9 metara od gola, Novak je iz prekida dodao desno za Jelovčića koji silovito zabija za 2-1 i vraća nas u igru! No tu nije bio kraj uzbuđenjima. Sudac Çetin je 15 sekundi prije kraja dosudio diskutabilan prekršaj Novaka, a iz prekida Romulo sjajno proigrava Asadova na 2 metra od gola, no spašava nas vratnica. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Rusije.
U nastavku smo dugo čekali na prvu pravu priliku. Igrala se 25.minuta kada Luketin sjajno primjećuje izlazak protivničkog vratara s gola, no Zamtaradze ipak uspijeva krajnjim naporom obraniti pokušaj našeg vratara. U 30.minuti Zamtaradze dugom loptom pronalazi Asadova koji atraktivnim potezom puca za malo pored gola. Nedugo zatim bilježimo dobar pokušaj Horvata s 12ak metara, no Zamtaradze odbija u korner. U 33.minuti Jelovčić je fantastično s centra proigrao Novaka koji utrčava u kazneni prostor Rusije, no puca preko gola. Minutu kasnije Jelovčić je vrlo dobro pucao s 11-12 metara, a lopta je prohujala pored suprotne vratnice. U 35.minuti Hrvatska prelazi na igru s Jelovčićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol protivnika. Iako je naša reprezentacija u kontinuitetu napadala, pokretljiva ruska obrana je bila itekako čvrsta. U 39.minuti konačno je pokleknula protivnička obrana. Najprije je Zamtaradze sjajno obranio udarce Novaka i Horvata, da bi nedugo zatim Novak sa 7-8 metara zabio pod gredu za 2-2! Do kraja ipak ne uspijevamo ozbiljnije ugroziti gol Rusije, koja je sačuvala remi 2-2, čime je Rusija zbog bolje gol-razlike osvojila 1.mjesto u grupi, što joj jamči bolji status prilikom ždrijeba skupina Elitne runde kvalifikacija. Hrvatska je pak pokazala izuzetnu borbenost i zalaganje, što je u ovom susretu nagrađeno remijem protiv svjetskog doprvaka.

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 6.kola

Odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-istok, a momčadi s vrha ljestvice ostvarile su očekivane pobjede. Brod …