Početna | - Naslovna | U-21 | Hrvatska – Češka 4:2 (1:1)

U-21 | Hrvatska – Češka 4:2 (1:1)

Dok čekamo na drugi dvoboj mladih reprezentacija Hrvatske i češke prisjetimo su jučerašnjeg susreta odigranog u Novigradu u kojem je Hrvatska ostvarila još jednu pobjedu rezultatom 4:2!

Drugi sudac: Mario Vecko

HRVATSKA: Željko Konrad, Antonio Perić, Marinko Šamija, Borna Tikvica, Maro Đuraš, Luka Perić, Leo Klindić, Matej Horvat, Matija Uremović, Kristian Čekol, Ante Ćorluka, Pave Mudronja, Antonio Jamičić, Kristijan Postružin, trener: Marinko Mavrović

ČEŠKA: Pytloun, Dang, Mažári, P. Drozd, D. Drozd, Jošt, Férenc, Hanuš, Neumann, Kubelka, Jäger, Křemen, Bažant, Marcinov, trener: Marek Kopecký

STRIJELCI: 1:0 L.Perić (5′), 1:1 Křemen (6′), 2:1 Horvat (27′), 3:1 Šamija (28′), 4:1 Šamija (31′), 4:2 D.Drozd (40′)

Hrvatska je povela u 5.minuti nakon lijepog prodora Đuraša po lijevoj strani. U sredini je Perić tek postavio nogu uguravši loptu s 2-3 metra u prazan gol. Češka je uzvratila već u slijedećoj minuti. Křemen  je bio nezaustavljiv u prodoru po desnoj strani, te lijepo pogađa suprotni kut nemoćnog Konrada za 1:1! Do odmora smo imali inicijativu, ali ne uspijevamo zabiti za vodstvo. U nastavku do vodstva dolazimo u 27.minuti. Sve je sam napravio Horvat prošavši lijepo po desnoj strani i zabivši špicem sa 8 metara za 2:1! Već u slijedećoj minuti dolazimo do novog pogotka. Iz auta je lopta odigrana za Šamiju koji s 10ak metara zabija za 3:1! U 31.minuti po gotovo identičnom scenariju dolazimo do novog pogotka. Još jednom je iz auta odigrano za Šamiju na čiji udarac s 12 metara češki vratar ne reagira dobro, 4:1! Češka je do utješnog pogotka stigla u poslijednjoj minuti kada u kontri 3 na 2 zabija Drozd za konačnih 4:2!
Danas je u Pazinu na rasporedu novi ogled Hrvatske i Češke, te vjerujemo u novu pobjedu naših mladića.

Heroji 2007 i Split u finalu juniorskog prvenstva Hrvatske!

Heroji 2007 i Split igrat će u finalu juniorskog prvenstva Hrvatske! Nakon uvjerljivih pobjeda u …