Početna | - Naslovna | U19 | Hrvatska uz hattrick Radića potopila Makedoniju!

U19 | Hrvatska uz hattrick Radića potopila Makedoniju!

U drugom prijateljskom susretu U19-reprezentacija Makedonije i Hrvatske u Skoplju, momčad Marinka Mavrovića nadigrala je domaćina i slavila rezultatom 1:3! Hrvatsku je do pobjede predvodio sjajni Vicko Radić postigavši sva tri zgoditka u nastavku za preokret naše reprezentacije iz 1:0 u 1:3!
Podsjetimo, jučer su Makedonija i Hrvatska remizirali odigravši 4:4 (Jurlina, Cvišić, Sučić, Rendić), iako je naša reprezentacija čak četiri puta dolazila do rezultatske prednosti. Danas je Makedonija povela u 16.minuti golom Demirija, no raspoložena Hrvatska u nastavku je preokrenula rezultat i ostvarila zasluženu pobjedu.

MAKEDONIJA U19 – HRVATSKA U19  1:3 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Demiri (16′), 1:1 Radić (28′), 1:2 Radić (31′), 1:3 Radić (39′)

MAKEDONIJA U19: David Miladinov, Ivan Nikolovski, Stefan Dinušev, Darko Nikolov, David Božinovski, Marko Tasevski, Sead Demiri, Furkan Shabani, Sami Alili, Arsim Sulejmani, Vladimir Dodevski, Aleksandar Micev, Filip Milevski, Stefan Stanojkovski, Trajče Davitkov, Krste Eftimov, Egzon Jashari, Besmir Radžepi, trener: Zoran Lekić

HRVATSKA U19: Filip Radaj, Duje Dragun, Luka Dubac, Božo Sučić, Antonijo Papac, Adriano Darrer, Toni Rendić, Dominik Cvišić, Vicko Radić, Josip Jurlina, Fran Vukelić, Tomislav Degač, Mateo Mužar, Nikola Čizmić, trener: Marinko Mavrović

U prvom poluvremenu bila je to tvrda utakmica gdje se jako malo griješilo, a samim time i teško su se stvarale izgledne prilike. No ipak, u 16.minuti grešku u obrani naše reprezentacije koristi Demiri i donosi domaćinu prednost 1:0! Do kraja poluvremena naša je reprezentacija imala inicijativu, no domaćin je sačuvao minimalnu prednost.
Od početka nastavka naša se reprezentacija postavila autoritativno na parketu, jasno davši do znanja da želi preokrenuti rezultat. Miladinov je uspješno čuvao svoj gol sve do 28.minute kada na dodavanje Jurline spretno regira Radić i petom efektno vara vratara za 1:1! U 31.minuti iz gotovo identične situacije još jednom Radić vara Miladinova petom i donosi Hrvatskoj prednost, 1:2! Rezultat se nije mijenjao sve do 39.minute kada je domaćinu suđen šesti akumulirani prekršaj, a Radić iz kaznenog udarca s 10 metara lijepo zabija okrunivši hattrickom svoju veliku večer za pobjedu Hrvatske, 1:3!
Hrvatska je tako uspješno odradila dvoboje s Makedonijom, koji su Marinku Mavroviću poslužili kao “generalna proba” za predstojeće kvalifikacije za prvi EURO U19-reprezentacija. Podsjetimo, Hrvatska će od 26. do 31.ožujka u Karlovcu biti domaćin kvalifikacijske skupine u kojoj će još nastupiti Italija, Slovačka i Engleska.

Split u Osijeku ostvario treću pobjedu u nizu!

Split je u Osijeku nastavio pozitivan niz savladavši Osijek Kelme rezultatom 2:3! Oslabljeni Splićani su …

Vrgorac prekinuo pobjednički niz Futsal Dinama!

U derbiju 19.kola Vrgorac je slavio protiv Futsal Dinama rezultatom 5:3! U sjajnom ambijentu prepunog …