Početna | - Naslovna | U19 | Španjolska prejaka, Hrvatskoj srebro za povijest

U19 | Španjolska prejaka, Hrvatskoj srebro za povijest

Španjolska je prvak Europe u uzrastu do 19 godina! U finalnom susretu Španjolci su bili prejaki za Hrvatsku, koja danas nije odigrala na nivou potrebnom da bi se ugrozila jaka Španjolska. Hrvatska je držala rezultatski priključak sve do završnice prvog poluvremena, kada Španjolci s dva gola u dvije minute dolaze do nedostižnih 1-4. U ranoj fazi nastavka Španjolska postiže još dva zgoditka i tu je priči bio kraj. Španjolska je zasluženo osvojila naslov prvaka, no Hrvatska je osvajanjem srebra ostvarila rezultat za povijest.

Fotografija UEFA Futsal.

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA (1-4)

STRIJELCI: 0-1 Ricardo Mayor (6′), 1-1 Mužar (13′), 1-2 Adrián Rodríguez (15′), 1-3 Cristian Molina (19′), 1-4 Antonio Pérez (20′), 1-5 Povill (23′), 1-6 Adrián Rodríguez (24′)

Hrvatska je prva ozbiljnije zaprijetila. Igrala se 4.minuta kada Mudronja osvaja loptu na centru, sjurio se prema protivničkom golu, no puca pored vratnice. Dvije minute kasnije Španjolci dolaze do prednosti. Neshvatljivo je kako je Ricardo Mayor nakon kornera ostao sam pred Čizmićem i zabio za 0-1. Španjolci su nakon postignutog zgoditka zagospodarili parketom, u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili, no rezultat se nije mijenjao sve do isteka 13.minute kada Hrvatska dolazi do izjednačenja. Vukelić je iznudio prekršaj Nacho Torresa za žuti karton, a Mužar s poprilične distance zabija uz slabu reakciju protivničkog vratara, 1-1. No nismo dugo držali rezultatski egal. Samo dvije minute kasnije Španjolci nakon prekida dolaze do nove prednosti. Adrián Rodríguez je udarcem s 10ak metara savladao Čizmića, koji nije dobro reagirao, no dojam je da mu je u veliko mjeri zasmetao Gordillo koji se u poslijednji tren pred golom izmaknuo. U 19.minuti Španjolska dolazi do povećanja prednosti. Adrián je na vrhu kaznenog prostora izigrao dvojicu naših igrača, dao loptu u stranu za Molinu koji u naletu zabija za 1-3. No tu nije bio kraj, jer pred odlazak na odmor sudac poklanja Španjolcima kazneni udarac s 10 metara nakon što je Mužar čisto osvojio loptu, a poklon prihvaća Antonio Pérez zabivši iz akumulacije za velikih 1-4 na poluvremenu. U ranoj fazi nastavka Španjolska još jednom zabija. Neshvatljivo je kako je Povill ostao potpuno sam pred Čizmićem, prihvatio ubačenu loptu i silovito zabio za nedostižnih 1-5. Minutu kasnije nastavlja se golijada Španjolske. Dvojica Španjolaca izigrali su našu obranu, gdje Adrián prihvaća povratnu loptu Ricarda Mayora i zabija za 1-6. Nedugo zatim sreća spašava Hrvatsku kada greda zaustavlja udarac Cristiana Moline. Nakon toga naleti Španjolaca su posustali, te se rezultat do kraja susreta nije mijenjao. Španjolska je tako osvojila premijerno izdanje U19 EURO-a, a Hrvatskoj ostaje povijesni rezultat o kojem smo uoči početka turnira mogli samo sanjati.

2.HMNL-Istok | Brod 035 maksimalan, remi u derbiju…

Odigrani su susreti 3.kola 2.HMNL-istok, nakon kojeg Brod 035 ostaje na vrhu ljestvice kao jedina …

Tihomir Novak ozlijeđen i upitan za kvalifikacije!

Nastavljaju se problemi s ozljedama u reprezentaciji. Nakon što su već ranije zbog ozljeda otpali Marinović, …