1. HMNL | 14. kolo | Rezime kola

1. HMNL

Najveće iznenađenje u ovom kolu priredio je fenjeraš lige, MNK Muć Bitumina koji je u Solinu bio bolji od Brodosplit Inženjeringa. U sinoć odigranoj utakmici Murter i Zagreb Zapad su u Podsusedu podijeli bodove, a još u četvrtak su remizirali i Mejaši i Potpićan. U  nastavku članka donosimo vam rezime kola.

etvrtak – 13.1.2011 | OŠ MEJAŠI, SPLIT | 20:45h
MNK MEJAŠI – MNK POTPIĆAN 98 ABS 3:3 (0:3)
Mejaši mogu biti vrlo zadovoljni rezultatom na kraju utakmice. Prvo poluvrijeme je mirisalo na katastrofu, nakon što su ih malonogometaši Potpićna propisno iskontrirali i došli do prednosti od 3:0. U drugom poluvremenu Znaor je prvo glavom postigao pogodak za 1:3, da bi nakon toga volejem postigao i svoj drugi pogodak. Mejaši su nakon toga pokušali s golmanom-igračem što im se isplatilo, jer u posljednjoj minuti susreta dolaze do poravnanja rezultata. Na kraju obje ekipe mogu biti zadovoljne bodom. Mejaši lagano gube korak s vrhom ljestvice, dok je Potpićan dobrim rezultatima u ovoj godini već došao na osmo mjesto.

subota – 15.1.2011 | Dom sportova Vrgorac, Vrgorac | 18:00h
HMNK VRGORAC GTP – MNK KIJEVO KNIN 5:4 (4:2)
U derbiju kola, HMNK Vrgorac je u neizvjesnoj utakmici nanio prvi prvenstveni poraz Kijevu iz Knina. Pogodak za konačnih 5:4, pao je 8 sekundi prije kraja susreta što govori o dramatičnosti same završnice.
Ovom utakmicom Vrgorac je smanjio zaostatak za Kninjanima i potvrdio da će Tinov grad biti  teško osvojiva tvrđava i za sve ostale ekipe.

subota – 15.1.2011 | ŠC Gripe, Split | 18:00h
MNK TORCIDA-LAST MIN RAC – MNK USPINJAČA 2:4 (0:0)
Iako bez prvog napadača, Penave i kartoniranog Grbeše, Uspinjača je došla do vrijedna tri boda kojima se učvrstila na play-off poziciji. Posebno vrijedni su ovo bodovi za zagrepčane kada se zna da im pobjede na strani ne dolaze tako često. Petar Matenda će morati pod hitno napraviti nešto da trgne svoju momčad, nekoliko loših rezultata dovelo ih je do jedanaeste pozicije i borbe za ostanak u ligi.

subota – 15.1.2011 | SD Bilankuša, Solin | 18:00h
MNK MUĆ BITUMINA – MNK SPLIT BRODOS. INŽ. 4:1 (1:0)
Pravo malo čudo, koje je bilo potrebno, i koje smo najavljivali ostvarili su malonogometaši Muća. Nakon vodstva na poluvremenu od 1:0, nije ih poljuljalo izjednačenje Marinovića na početku drugog poluvremena, već su nastavili s borbenom igrom, ina krilima odličnog Lončara, i trostrukog strijelca, Ajdukovića kažnjavali pogreške Inžinjera i tako došli do druge pobjede za redom.

subota – 15.1.2011 | S.D. ZRINJEVAC, OSIJEK | 20:00h
MNK OSIJEK V.B.K. – MNK NACIONAL-ZAGREB 4:3 (2:2)
Kao što smo i najavljivali, neizvjesna utakmica odigrana je u Osijeku. Domaćin je na kraju, bio bolji od Nacionala, koji je opet igrao na krilima Jakova Grcića, ali ovoga puta im to nije bilo dovoljno. Meter je u posljednjim minutama potvrdio pobjednika utakmice, a na nama je ostalo da još jednom konstatiramo da aktualni prvak, iako desetkovan u ovoj utakmici, nije ni upola sjena ekipe od prošle sezone.

nedjelja – 16.1.2011 | SD Sutinska Vrela, Zagreb | 20:30h
MNK ZAGREB ZAPAD – MNK MURTER 2:2 (1:2)
Zagreb Zapad zasigurno neće biti zadovoljan s neriješenim rezultatom, ali nakon dva Radmanova pogotka na samom početku utakmice, morat će se zadovoljiti i s jednim bodom. Murter je s ovom utakmicom došao na diobu petog mjesta što je odličan rezultat za novog prvoligaša, dok će Zagreb Zapad s ostalim društvom koje je stalo u 13 bodova morati pobjeđivati na domaćem terenu, jer je i ovo kolo pokazalo da se na gostovanju teško dolazi do bodova.

FC NOVI MAROF – SLOBODAN

O nama Filip Andabaka

Futsal Dinamo svladao Universitas u Domu Sportova!

Futsal Dinamo je u dosta neizvjesnoj utakmici protiv Universitasa iz Splita došao do prve pobjede …

Korab Morina: “Da se vratim godinu unazad istu ekipu bih složio!”

Uspinjača Gimka je regularni dio sezone 1.HMNL završila na devetom mjestu te tako došla u situaciju …