1.HMNL | Murter – Square 3:3 (2:0)

U susretu 21.kola 1.HMNL Murter i Square su podijelili bodove odigravši 3:3! Ishod je to koji je mnoge iznenadio, no Murterani su bili na korak do pobjede, ali su gosti s 2 gola u završnici susreta ipak izbjegli poraz, te će u poslijednjem kolu trebati pobjedu kod kuće protiv Vrgorca da bi ostvarili plasman u doigravanje.

Delegat: Branko Kurtaj

MURTER: Pavle Mudronja, Marko Peran, Lovre Kresović, Krešimir Zrilić, Toni Katalinić, Deni Kolega, Frane Lipotica, Stipe Vujević, Leo Mudronja, trener: Željko Silov

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Marinko Šamija, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Mateo Vodopić, Maro Đuraš, Antonio Noković, Alen Turuk, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 1:0 Kolega (7′), 2:0 Vujević (11′), 2:1 Đuraš (25′), 3:1 Katalinić (30′), 3:2 Šamija (37′), 3:3 Rezo (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Murter 8 (4+4); Square 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Kresović (22′) – MURTER; Šamija (12′), Primić (40′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Pavle Mudronja (MURTER)

Od početka susreta gledali smo zatvorenu igru  domaćih, koji su prepustili gostima inicijativu i svoje prilike vrebali iz kontru. Upravo takvu situaciju bilježimo u 7.minuti, kada Kolega po lijevoj strani bježi obrani gostiju i iz izgledne prilike svladava gostujućeg vratara Primića za 1:0! Nakon toga napadi gostiju su bili još konkretniji, ali vratar domaćih Mudronja je svaki put bio na visini zadatka. Sjajno je obranio pokušaje Đuraša i Šamije, a u dva navrata vrata domaćih spasila je vratnica. U 11.minuti domaćini dolaze do povećanja prednosti kada Vujević efektno prebacuje loptu preko Primića za 2:0! Do kraja poluvremena gledamo opsadu gola domaćih, ali sjajni Mudronja je do kraja poluvremena sačuvao svoja vrata netaknuta.
U nastavku gosti u 25.minuti dolaze do smanjenja vodstva; Đuraš je osvojio loptu na centru i povukao kontru 2 na 1, te na asistenciju Šamije pogodio za 1:2! Gosti su nastavili pritiskati domaćine, ali ipak su još jednom kapitulirali; u 30.minuti gube loptu na svojoj polovici, a Katalinić zabija za 3:1! Nakon toga gosti prelaze na igru s igračem-vratarom, te gledamo 10-minutnu opsadu gola Murtera. U nekoliko navrata domaćini su propustili kazniti pogreške gostiju i pogoditi prazan gol, što im se na kraju i osvetilo. U 37.minuti Šamija je smanjio na 3:2, a u 39.minuti Rezo poravnavanje rezultat na 3:3! Iako su gosti imali još mnoštvo prilika do kraja, rezultat se nije  mijenjao ponajviše zahvaljujući sjajnom Mudronji, ali i zbog neefikasnosti gostiju.
Gosti su tako na kraju došli do boda, koji im baš i nije od nekog značaja, jer u zadnjem kolu dočekuju Vrgorac i izravno odlučuju o 4.mjestu. S druge strane Murter se bar časno oprostio od svoje publike, te se u posljednjem kolu utakmicom kod Uspinjače oprašta od prvoligaškog društva.

AURELIA | “Žuto-crni” u usponu…

Iz vinkovačke Aurelie je uspješnih 10 dana u kojima su “žuto-crni” osvojili kup regije “Istok”, …