1.HMNL | Osijek V.B.K. – OVB Allfinanz | Izvještaj

Osječani su doživjeli poraz u utakmici koju nisu smjeli izgubiti i zagrebački OVB je zasluženo slavio u nekad neosvojivoj futsal tvrđavi, osječkoj sportskoj dvorani Zrinjevac. Osijek V.B.K. je nastupio bez dva važna igrača golmana Ivana Mladine i napadača Gorana Dakića što je uvelike odredilo tijek utakmice i pobjednika. Zagrepčani su se pokazali kao vrlo dobra ekipa s odličnim pojedincima koja je znala iskoristiti slabosti protivnika i ukazane propuste u domaćoj obrani.

OSIJEK V.B.K.:
Lukenda, Duvančić, Meter, Anić, Pinter, Bašić, Lišić, Horvat, Stipanović, Kajfeš, Nospak.
Trener: Marin Smoje

OVB ALLFINANZ: Lukić, Knežević, Brnić, Šagud, Meden, Ledinščak, Andrić, Bašić, Catela, Ukalović, Penava, Piplica.

Trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI:  0:1 Penava (4′), 0:2 Penava (15′), 1:2 Meter (18′), 1:3 Bašić (24′), 1:4 Nospak (autogol 37′), 2:4 Kajfeš (40′)

KARTONI:  Šagud (8′ – prekršaj), Duvančić (18′ – prekršaj)

IGRAČ UTAKMICE: Hrvoje Penava

KOMENTAR:

Osijek V.B.K. je izgubio tri jako važna boda s čijim gubitkom će im borba za ostanak u 1. Hrvatskoj malonogometnoj ligi biti neizvjesna do samog kraja baš kao i u protekloj sezoni. Hoće li ostati u najboljoj hrvatskoj futsal ligi više ne ovisi samo o njima, već i od rezultata drugih ekipa. Osječani su igrali ovu važnu utakmicu bez golmana Mladine i Dakića, ali s povratnikom Armandom Kajfešom što im baš i nije pomoglo u prvoj utakmici nastavka sezone. Susret je protekao uglavnom u ravnopravnoj igri u kojoj su gosti iskoristili svoje prilike, dok su se domaći ispromašivali kao na treningu, međutim treba istaknuti je OVB Allfinanz sasvim zasluženo pobijedio.

Kao što to obično bude utakmice u Osijeku započinju s prilikama domaće ekipe, tako je i sada već u prvoj minuti Mario Meter propustio postići gol. Zagrepčani to kažnjavaju u 4. minuti preko odličnog Penave koji vara jednog igrača iz osječke obrane i prizemnim udarcem postiže gol za vodstvo Allfinanza. Osječani vrše pritisak i redaju se prilike Metera i danas vrlo dobrog Roberta Nospaka, ali lopta neće u zagrebačku mrežu.

Penava pet minuta prije s još jednom svojom futsal minijaturom vara osječku obranu i Lukendu i postiže drugi gol. Domaći ni nakon drugog  primljenog gola nisu posustajali i gol je ‘visio’ u zraku. Mario Meter je svojim tipičnim golom donio olakšanje Osječanima dvije minute pred odlazak na odmor. Na osam metara prima loptu, vara svog čuvara i iz okreta upućuje loptu u gol.

Odmor nije donio ništa novo u igri i odnosu na parketu dvorane Zrinjevac, jalova nadmoć domaćih i ponovo primljeni gol u četvrtoj minuti. Osječani gube loptu, Zagrepčani s tri igrača odlaze u kontru, lopta dolazi do nečuvanog Bašića koji sa šest metara postiže treći gol Allfinanza. Marin Smoje isprobava kombinacije, ubacuje u igru svježe igrače i od 34. minute V.B.K. igra s igračem-vratarom što dugo nije viđeno u osječkoj dvorani.

Neke velike koristi ili konkretne prilike od petog igrača nije bilo, već domaći postižu gol, ali u svoju mrežu kada su se spetljali pred svojim golom. Samo nekoliko sekundi prije kraja Armando Kajfeš postiže nevažni gol za konačnih 2:4. Težak poraz Osječana, ne rezultatski već zbog gubitka važnih bodova, možda i presudnih. Domaćim malonogometašima se nema se što zamjeriti, pružili su koliko su mogli da dođu do pobjede. Nažalost to nije bilo dovoljno protiv vrlo dobre ekipe OVB Allfinanza.

Stanoinvest Futsal Pula slavila na Gripama!

Na splitskim Gripama gledali smo večeras utakmicu Universitasa i Stanoinvest Futsal Pule. U prvoj polovici …

Olmissum nadoknadio 2 gola zaostatka i osvojio bod u Vrgorcu!

U prvom susretu 7. kola 1.HMNL Vrgorac i Olmissum su podijelili bodove odigravši 3:3! U …