1.HMNL | Polufinale | Vrgorac – Nacional 5:4 (2:3, 4:4)

U uzvratnom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Vrgorac je nakon produžetaka slavio protiv zagrebačkog Nacionala prolongiravši tako odluku o drugom finalistu za majstoricu u Zagrebu. U izuzetno uzbudljivom susretu gosti su imali rezultatsku prednost tijekom čitava susreta, no Vrgorcu je jedno vodstvo bilo dovoljno za pobjedu. Momčad Vladimira Bebeka nije se predavala ni nakon 2 gola zaostatka (1:3), te je golom Martinca u 47.minuti izborila veliku pobjedu.

Kolo: Polufinale (2.utakmica)
Datum: 22.05.2016.
Dvorana: SD Dom sportova, Vrgorac
Gledatelja: 800

VRGORAC – NACIONAL ZAGREB  5:4 (2:3, 4:4)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Mario Vecko
Treći sudac: Mario Šetka
Četvrti sudac: Miloslav Šimac

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Damir Znaor, Vojko Pervan, Dragan Stanković, Ivan Zloić, Saša Subotić, Marko Gašpar, Alen Govorko, Duško Martinac, Marko Vuković, trener: Vladimir Bebek

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Mislav Banek, Renato Koturović, Mislav Perić, Tihomor Novak, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Josip Vuzem, Ivan Pavlić, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 0:1 Koturović (4′), 1:1 Stanković (5′), 1:2 Čujec (9′), 1:3 Novak (12′), 2:3 Subotić (18′), 3:3 Znaor (24′), 3:4 Osredkar (29′), 4:4 ag-Grbeša (39′), 4:5 Stanković (47′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 11 (5+6); Nacional Zagreb 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Stanković (18′), Subotić (35′), Herceg (49′) – VRGORAC
Čujec (36′) – NACIONAL ZAGREB

IGRAČ UTAKMICE: Dragan Stanković (VRGORAC)

Gosti su poveli u 4.minuti kada Subotić u kontri gubi loptu, a u rekontri Koturović zabija za 0:1! Na odgovor domaćina nismo dugo čekali. Već u slijedećoj minuti Stanković iz slobodnog udarca iz daljine puca prema golu, a lopta se odbija od Osredkara i vara vratara Luketina za 1:1! U 9.minuti gosti dolaze do novog vodstva. Vrgorčani gube loptu duboko u svojoj polovici, a Čujec s vrha kaznenog prostora zabija od vratnice za 1:2, premda je vratar Herceg imao loptu na ruci. Najljepši potez utakmice vidjeli smo u 12.minuti kada Novak maestralnim lobom s vrha svog kaznenog prostora lobom zabija za 1:3! No domaći se nisu predavali. U 18.minuti udarac Subotića s vrha kaznenog prostora zahvaća Osredkara i još jednom vara vratara Luketina za 2:3! Na odmor su tako gosti otišli s minimalnom prednošću.
I u nastavku Vrgorčani uz malu dozu sreće dolaze do novog zgoditka. Igrala se 24.minuta kada se udarac Martinca odbija od Znaora u gol za 3:3! Do novog vodstva Nacional dolazi u 29.minuti kada u kontri Osredkar s lijeve strane izlazi sam pred Hercega i kroz noge zabija za 3:4! U završnicu susreta Vrgorčani ulaze s golmanom-igračem, a u takvoj igri dolaze i do izjednačenja. Ubačaj sa strane pred gol gostiju u vlastitu mrežu klizećim startom šalje Grbeša za 4:4! Do kraja više nije bilo zgoditaka, te se o pobjedniku odlučivalo u produžetcima. Presudan trenutak susreta dogodio se u 47.minuti kada Luketin u kaznenom prostoru ruši Martinca, a kapetan domaćih iz “najstrože kazne” zabija za 5:4, prvo vodstvo domaćina vrijedno pobjede! Imali su gosti prilike doći do novog izjednačenja, no bez uspjeha. U poslijednjoj minuti Grbeša je imao priliku iz akumulacije, no pucao je ravno u vratara Hercega. Vrgorac je ostvario veliku i vrijednu pobjedu!