logo 1. HMNL
1. HMNL

1.HMNL | Split Brodosplit inž. – Nacional

U susretu 8.kola “inženjeri” su na Gripama poraženi od Nacionala koji se ovom pobjedom vratio na čelo ljestvice. S druge strane, agonija Splita se nastavlja te su danas “ispisali povijest” zauzevši poslijednje mjesto na ljestvici.

120

SPLIT BRODOSPLIT INŽENJERING – NACIONAL = 1:2 (0:1)

Mate Grgurinović

SPLIT BRODOSPLIT INŽ.: Josip Bilandžić, Ivan Botić, Ivan Radan, Hrvoje Juras,  Ivan Barišić,  Pjero Andrijašević, Nemanja Pantović, Josip Juretić, Branko Laura (kap.), Mladen Rožić, Andrija Bogdanović, Mateo Vodopić, Mate Tešija, trener: Dino Bečić

NACIONAL: Zlatko Gajski, Mislav Banek, Bojan Kubović, Kujtim Morina (kap.), Donald Suvajac, Korab Morina, Dino Kovač, Dario Šestić, Igor Leskovar, Goran Ugarković, Goran Škorić, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 0:1 Kovač (11.min.), 0:2 Kovač (28.min.), 1:2 Andrijašević (37.min.)

ŽUTI KARTONI: Kubović (28.min.), Kovač (30.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Dino Kovač (NACIONAL)

Komentar susreta:
Susreti splitskog Brodosplit inženjeringa i zagrebačkog Nacionala nekada su bili derbiji našeg futsala, igrani pred punim tribinama. Danas pak sasvim druga priča, dvoboj prvog i poslijednjeg na ljestvici pred tek stotinjak gledatelja. No iako je Split daleko od svojih najboljih izdanja, susreti ovih dvaju protivnika uvijek su zaniljivi, pa tako i današnji. Iako nije bilo odveć lijepe igre, gledali smo utakmicu rezultatski neizvijesnu, otvorenu do poslijednje sekunde. Kod domaćina izostao je Saša Subotić zbog 3 žuta kartona, dok su gosti bili kompletni.
Već u 1.minuti Bogdanović osvaja loptu na polovici gostiju, daje za Lauru koji iz vrlo dobre prilike puca visoko preko gola. Minutu kasnije Bogdanović lijepo ubacuje za Andrijaševića čiji udarac glavom Gajski odbija u korner. Uslijedilo je dulje razdoblje igre sve do 9.minute kada Korab Morina driblingom lomi Andrijaševića i udarcem s 8-9 metara trese gredu. U 11.minuti gosti dolaze do vodstva; Kovač  je pucao s 10ak metara iskosa s desne strane, a Bilandžić na iznenađenje sviju ostaje bez reakcije te mu lopta ulazi u bliži kut za 0:1! U 13.minuti opet prijeti Nacional, no ovoga puta u 2 navrata Bilandžić dobro reagira. U 15.minuti Bilandžić baca dugu loptu za Andrijaševića čiji udarac glavom Gajski vrlo dobro brani. U 17.minuti Laura daje dugu loptu za Andrijaševića koji ostavlja lijepo povratnu loptu za Radana, no njegov udarac s 8 metara ne ide u okvir gola. U 18.minuti Korab Morina dodaje za Suvajca koji ostaje sam na 2-3 metra od gola s lijeve strane, no iz gotovo mrtvog kuta pogađa vratnicu. Gosti su na odmor otišli s minimalnom prednošću.
Na prvu priliku u nastavku čekali smo do 27.minute, kada Kubović silovito puca nakon kornera, a Bilandžić brani njegov udarac. Minutu kasnije gosti povećavaju vodstvo; Leskovar je iz auta pronašao u sredini slobodnog Kovača koji je izmakao pažnji Laure i sa 5-6 metara zabio za 0:2! Od 33.minute domaći igraju s Radanom u ulozi golmana-igrača i u prvom napadu igraju nevjerovatno dug napad na koncu kojeg dolaze do gola. Igrala se 37.minuta kada Juretić s desne strane oštrom loptom na drugu vratnicu proigrava Andrijaševića koji zabija za 1:2! U poslijednjoj sekundi domaći su mogli i do izjednačenja, ali volej Laure nakon kornera brani Gajski.
Agonija “inženjera” se nastavlja. Klubu koji se uvijek borio za prvaka opasno visi prvoligaški opstanak. S poslijednjeg mjesta na tablici putuju idućeg vikenda u Vrgorac gdje je zaista teško očekivati bodove. Nakon toga uslijedit će niz “ključnih” utakmica (doma s Osijekom, gostovanja u Marofu, Makarskoj i Petrinji), te je svima jasno da će te utakmice po svemu sudeći krojiti sudbinu splitskog kluba. Nacional pak iako ne briljira pobjeđuje, te predvodi ligašku ljestvicu, no odlika dobrih momčadi je da pobjeđuju i kada ne igraju dobro.