1.HMNL | Square – Nacional 2:2 (1:1)

U derbiju 6.kola 1.HMNL odigranom pred oko 1000 gledatelja, Square i Nacional su podijelili bodove odigravši 2:2!

Četvrti sudac: Miloslav Šimac

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Josip Jurić, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Darko Rangotov, Mateo Vodopić, Maro Đuraš, Alen Turuk, Stjepan Skurić, Antun Bačić, Mato Šimunović, trener: Marinko Mavrović

NACIONAL: Žarko Luketin, Leo Klindić, Bojan Kubović, Sven Horvath, Kujtim Morina, Mislav Banek, Antonio Jamičić, Dino Kovač, Dario Šestić, Igor Leskovar, Ivan Pavlić, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Davor Kanjuh, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 1:0 Bevanda (1′), 1:1 Ku.Morina (8′), 2:1 Đuraš (34′), 2:2 Kanjuh (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 10 (5+5); Nacional 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Šimunović (13′), Rezo (24′) – SQUARE
Šestić (2′), Banek (19′), Kanjuh (20′), Kubović (28′), Surudžić (28′) – NACIONAL

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Bevanda (SQUARE)

U veličanstvenom ambijentu dubrovačke dvorane, Square i Nacional su podijelili bodove odigravši 2:2! U derbiju kola odigranom pred oko 1000 gledatelja rezultat je to kojim na koncu mogu biti zadovoljni i jedni i drugi. Domaćin je u 2 navrata vodio, no gosti su se jednako tako brzo vraćali u egal.
Square je poveo već u 1.minuti kada udarac Bevande zahvaća jednog od igrača gostiju i vara vratara Luketina za 1:0! Otvaranje kao iz snova za domaćina! Euforija na tribinama, “gospari” su otvorili susret na najbolji mogući način. Još kada se uzme u obzir da su gosti ostali bez Novaka koji je zbog ozljede napustio teren, jasno je da su uz rezultatsku domaći ostvarili i veliku psihološku prednost. Na krilima vodećeg pogotka Square je i dalje napadao, no vratar Luketin se nije dao prevariti, a nakon nekoliko propuštenih prilika domaćih, gosti u 8.minuti dolaze do izjednačenja. Udarac Kujtima Morine poput onog Bevande, odbijen od obrambenog igrača vara vratara Primića i vraća stvari na početak, 1:1! Do odmora se rezultat nije mijenjao, a u nastavak gosti ulaze bolje, te u nekoliko navrata ozbiljno prijete golu domaćih, no sada je Primić na visokom nivou. U 34.minuti domaćin još jednom dolazi do vodstva. Iz kornera je odigrano za Đuraša koji silovito zabija pod gredu za 2:1! Opet su proključale tribine “Gospinog polja”, no radost domaćih nije dugo trajala. Igrala se 36.minuta kada su gosti inicijativu nakon primljenog pogotka okrunili golom za izjednačenje. Kanjuh je prizemnim udarcem savladao Primića za 2:2! Do kraja su gosti imali inicijativu, no rezultat se nije mijenjao. Remi se na koncu doima kao najpravedniji ishod, a rezultat je to s kojim u konačnici mogu biti zadovoljni i jedni i drugi. Nacional je zadržao vodstvo na ljestvici, a Square je zadržao priključak. No rezultat je to s kojim su na koncu najzadovoljniji upravo ostali pretendenti na vrh ljestvice (u prvom redu Split Tommy i Novo Vrijeme), jer oba su konkurenta ostala bez 2 boda, te se stanje na vrhu ljestvice popilično ujednačilo.

IZ SVIJETA | Marinović i J.Suton strijelci u pobjedama svojih momčadi

Hrvatski reprezentativci i ovog su vikenda odigrali zapažene uloge u novim pobjedama svojih momčadi. Dario …

Antun Bačić u radijskoj emisiji CROfutsala!

Sutras početkom u 19:00 sati na frekvencijama MEGAMIX RADIA HVAR emitirat će se još jedna …