1.HMNL | Square – Vrgorac 2:4 (1:1)

Vrgorac je pobjedom u Dubrovniku protiv izravnog rivala izborio plasman u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske! Momčad Vladimira Bebeka došla je u Dubrovnik s ciljem ne izgubiti, no na koncu se iz Dubrovnika vraća s punim plijenom, čime je u velikom stilu zakoračila u doigravanje.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE: Alen Turuk, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Mateo Vodopić, Maro Đuraš, Gordan Duvančić, Antonio Noković, Đivo Zvone, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Damir Znaor, Vojko Pervan, Alen Vuković, Ivan Zloić, Dragan Stanković, Saša Subotić, Alen Govorko, Duško Martinac, Marko Vuković, trener: Vladimir Bebek

STRIJELCI: 1:0 Tikvica (1′), 1:1 Zloić (15′), 1:2 Kraljević (27′), 1:3 Subotić (32′), 1:4 Znaor (35′), 2:4 Bevanda (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 9 (5+4); Vrgorac 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Duvančić (12′) – SQUARE
Stanković (12′), Kraljević (13′), Subotić (37′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Ante Kraljević (VRGORAC)

KOMENTAR SUSRETA:
Tek oko 350 gledatelja došlo je podržati “Gospare” u ključnoj utakmici sezone. Loši poslijednji rezultati momčadi Marinka Mavrovića (remi s Murterom i Osijekom) zasigurno su učinili svoje, te je izostala značajnija podrška publike u susretu koji je izravno odlučivao o plasmanu u polufinale doigravanja.
Usprkos tome, domaći bilježe sjajan start te nakon samo 15ak sekundi igre dolaze do vodstva golom Tikvice. Goste kao da je uzdrmao rano primljen gol, no domaći ne uspijevaju doći do povećanja vodstva. U 15.minuti gosti dolaze do izjednačenja lijepim golom mladog Zloića koji se lijepo oslobodio svog čuvara i zabio za 1:1! Do odmora se rezultat nije mijenjao iako su i jedni i drugi imali svoje prilike.
U nastavak gosti ulaze bolje, no preko Martinca i Znaora propuštaju doći do prednosti. no ipak, bolju igru okrunili su zgoditkom Kraljevića koji u 27.minuti maestralno zabija za 1:2! U 32.minuti goste na prag pobjede dovodi Subotić, nakon čega domaći preuzimaju potpuni rizik u igri s golmanom-igračem. Takva igra ipak im nije donijela željeni učinak, jer vrlo brzo Znaor zabija u prazan gol za velikih 1:4! Igrom s golmanom-igračem domaći su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz golom Duvančića u 38.minuti za konačnih 2:4! Vrgorčani su na parketu dubrovačkog “Gospinog polja” proslavili zasluženu pobjedu za plasman u polufinale doigravanja!