1.HMNL | Vrgorac – Nacional 0:4 (0:3)

Nacional je u Vrgorcu ostvario novu pobjedu kojom je načinio velik korak prema jesenskom naslovu. U nekad “neosvojivoj tvrđavi” Nacional je slavio rezultatom 0:4!

Delegat: Luka Klaić

VRGORAC: Mario Herceg, Ivan Šalinović, Vojko Pervan, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Dragan Stanković, Ivan Marković, Ante Tolić, Zoran Rakušić, Mijo Marinović, Duško Martinac, Josip Akmadža, Alen Govorko, Alen Vuković, trener: Arben Ademi

NACIONAL: Žarko Luketin, Leo Klindić, Bojan Kubović, Mislav Banek, Sven Horvath, Kujtim Morina, Mladen Kocić, Antonio Jamičić, Dario Šestić, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Davor Kanjuh, Ivan Pavlić, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 0:1 Kocić (3′), 0:2 Kanjuh (8′), 0:3 Kocić (14′), 0:4 Kanjuh (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 6 (2+4); Nacional 9 (3+6)

ŽUTI KARTONI: Vuković (33′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Kocić (NACIONAL)

KOMENTAR:
Nacional je pobjedom u Vrgorcu načinio velik korak prema jesenskom naslovu! Gostovanje Nacionala u Vrgorcu privuklo je oko 300 gledatelja na tribine vrgoračkog “Doma sportova”, a Nacional je već u prvih 15 minuta  načinio dobar dio posla prema konačnom tijumfu. Igrala se 3.minuta kada je Kocić doveo goste u vodstvo, a u 8.minuti Kanjuh je povisio vodstvo “novinara” na 0:2! Novim golom Kocića u 14.minuti Nacional je već zarana nagovijestio rasplet susreta, premda su i domaći imali svoje prilike. No ipak, mreža gostiju u Vrgorcu je ostala netaknuta. U nekoliko je navrata goste spašavala i vratnica, a priliku za počasni pogodak domaći su propustili i u 33.minuti kada nisu realizirali kazneni udarac s 10 metara. Premda je do kraja ostalo još 7 minuta, novu priliku s 10 metara domaći nisu izborili, a pobjedu gostiju potvrdio je u poslijednjoj minuti svojim drugim zgoditkom Kanjuh za konačnih 0:4!
Nacional je tako zadržao prednost na vrhu ljestvice, te će u poslijednjem kolu jesenskog dijela sezone tražiti potvrdu jesenskog naslova kod kuće protiv Novog Marofa. Vrgorac je pak ovim porazom ostao prvi iznad poslijednjeplasiranog dvojca, te ih u poslijednjem kolu očekuje gostovanje na Murteru. Vrgorac po svemu sudeći očekuje borba za opstanak, te se pojačanja doimaju neophodnima, no ne zaboravimo kako je Vrgorac i lani na polusezoni bio u teškoj situaciji da bi na kraju umalo izborio doigravanje.

IZ SVIJETA | Marinović i J.Suton strijelci u pobjedama svojih momčadi

Hrvatski reprezentativci i ovog su vikenda odigrali zapažene uloge u novim pobjedama svojih momčadi. Dario …

Antun Bačić u radijskoj emisiji CROfutsala!

Sutras početkom u 19:00 sati na frekvencijama MEGAMIX RADIA HVAR emitirat će se još jedna …