Alumnus do tri boda u gradskom derbiju

Gradski derbi završio je pobjedom domaćina rezultatom 4:2. Gosti su preko Totha poveli u sedmoj minuti susreta te se rezultat nije promijenio do kraja poluvremena. U drugom poluvremenu dolazi do preokreta, Alumnus u dvije minute postiže tri pogotka. Uspinjača je uspjela smanjiti zaostatak tek u 39.minuti igrom golmana-igrača na 4:2 te je s tim rezultatom završio susret u Sesvetama.

Kolo: 13. kolo
Datum: 20.02.2021.
Dvorana: SD Jelkovec, Sesvete

ALUMNUS SESVETE – USPINJAČA GIMKA 4:2 (0:1)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Boris Stanić
Treći sudac: Saša Malbašić
Četvrti sudac: Zlatko Ilčić
Delegat: Alen Huzjak

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Dario Markić, Hrvoje Žuvela, Luka Davidović, Vlado Andrijašević, Matija Tolić, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Matej Perović, Saša Ledinščak, Mateo Vlatković, Neven Zonjić trener: Jakov Ungarov

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Marino Jedvaj, Antonio Gracin, Tvrtko Ivan Pajalić, Bruno Devčić, Matija Lujić, Antonio Dominik Viher, Renato Koturović, Mirko Rogošić, Bruno Jakovljević, Antonijo Papac

STRIJELCI: 0:1  Silvio Toth (7′), 1:1 Penava (28′), 2:1 Markić, 3:1 Vlado Andrijašević (29′), 4:1 Zonjić (36′), 4:2 Jakovljević (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete  8 (4+5) ; Uspinjača Gimka 7 (5+4)

ŽUTI KARTONI:  Markić (29′) – ALUMNUS SESVETE

Jedvaj (7′), Toth (25′) -USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE:  Ivan Penava – ALUMNUS SESVETE

Gradski derbi otvorio je Alumnus u tridesetoj sekundi utakmice nakon što Andrijašević dubinskom loptom pronalazi Markića koji pogađa vratnicu. U idućih pet minuta domaćini su nastavili pritisak od kojih je najizglednija situacija bila 2 na 1, ali pokušaj Ledinščaka odlazi izvan okvira gola. Do promjene rezultata dolazi u 7. minuti akcijom iz kornera iz koje Toth postiže pogodak za 0:1. “Studenti” su brzim kontrama pokušali brzo izjednačiti, ali Piplica je obranio svaki pokušaj. U 10. minuti Jakovljević prodire lijevom stranom i završava udarcem po golu, ali zatresla se samo vratnica. U idućem napadu Koturović šalje precizan udarac izvana, ali Modrušan brani pokušaj Uspinjače. Brzo uzvraća Alumnus koji pronalazi zaboravljenog Tolića na šest metara, ali udarac odlazi iznad gola. Koturović kažnjava grešku obrane Alumnusa i šalje loptu za Rogošića koji se nalazi sam pred Modrušanom, ali domaći vratar spašava momčad od novog pogotka. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Matan prodire linijom te se ponovno trese vratnica domaćina. Ubrzo domaćini uzvraćaju akcijom Penava-Zonjić, ali udarac Zonjića trese vratnicu Uspinjače te se na odmor odlazi rezultatom 0:1.

U prvoj minuti drugog poluvremena Žuvela udarcem izvana pokušava iznenaditi Piplicu, ali nedovoljno precizno za izjednačenje. Novi pokušaj Alumnusa iz kornera opet spašava Piplica odličnom refleksnom obranom. Na suprotnoj strani prijete Rogošić i Koturović, ali lopta odlazi izvan okvira. Novi izgledan pokušaj odvio se preko Jedvaja, ali Modrušan brani. Slijedila je brza kontra Alumnusa, ali lopta iz situacije 3 na 2 odlazi kraj vanjske strane vratnice. U idućem napadu vratari spašavaju svoje momčadi. Prvo Modrušan zaustavlja pokušaj Jedvaja . Do izjednačenja dolazi u 28. minuti nakon što udarac Žuvele trese gredu, ali lopta se odbija do Penave koji pogađa neobranjivo. Raspoloženi Penava u istoj minuti prodire sredinom terena i asistira na drugu stativu Markića koji dovodi domaćine u vodstvo 2:1. Gosti uz nekoliko udaraca izvana pokušavaju postići novi pogodak na utakmici, ali njihov visoki pritisak kažnjava Davidović izvrsnim prodorom po terenu i asistencijom za Andrijaševića koji se oslobađa obrambenog igrača i pogađa za vodstvo 3:1. Izglednu situaciju za smanjenje rezultata imao je Pajalić, ali nedovoljno precizno za slavlje Uspinjače. Do povećanja vodstva dolazi u 34.minuti nakon što Andrijašević precizno dugom loptom pronalazi Zonjića koji smiruje loptu i neobranjivim udarcem trese mrežu. Nakon pogotka Uspinjača uvodi Totha kao golmana-igrača te do smanjenja vodstva dolazi u 39. minuti nakon što Jakovljević pogađa suprotan kut. Novu grešku obrane imao je priliku iskoristiti Koturović, ali lopta odlazi iznad gola. Rezultat se do kraja utakmice nije promijenio te gradski derbi završava pobjedom domaćina 4:2.

O nama Gabrijela Gaiser

Josip Juretić: “Napravit ćemo sve da budemo u najboljem izdanju i pobijedimo.”

AFC Universitas je u prvoj utakmici četvrtfinalne serije upisao poraz protiv Futsal Dinama na gostujućem …

Zvonimir Šućur: “Idemo u Pulu odigrati dobru utakmicu”

Igrači Šibenika 1983 na najbolji mogući način otvorili su kvalifikacije za ulazak u 1.HMNL slavljem …