1.HMNL | Dinamo uvjerljivom pobjedom do drugog mjesta!

Utakmicu u sklopu humanitarne akcije Plavi sveti Nikola, a i devetog kola 1.HMNL odigrali su večeras Futsal Dinamo i Alumnus Sesvete. Bolje su utakmicu otvorili gosti, ali domaćini su ti koji prvi dolaze do vodstva u 11. minuti preko Mudronje. U samo dvije minute, 16. i 17., Mudronja novim pogotkom i Badrov donose svojoj momčadi tri gola prednosti te se rezultatom 3:0 otišlo na odmor. Čekol, Prgomet i Dragaš Selaković u 30. minuti dovode svoju momčad na velikih +6. “Počasni” pogodak za goste je u 34. minuti postigao Zonjić za konačnih 6:1.

Kolo: 9. kolo
Datum: 6.12.2021.
Dvorana: Dom sportova II, Zagreb
Gledatelja: 400

FUTSAL DINAMO – ALUMNUS SESVETE 6:1 (3:0)

Prvi sudac: Mislav Đeko
Drugi sudac: Filip Mijač
Treći sudac: Stjepan Harastija
Četvrti sudac: Mario Blažin
Delegat: Alen Huzjak

FUTSAL DINAMO: Ivan Pavlić, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Filip Novak, Ante Piplica, Nikola Badrov, Kiko Dragaš Selaković, Davor Kanjuh, Antonio Konsuo, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Jakov Mudronja, Luka Bjelić, trener: Matija Đulvat

ALUMNUS: Matija Vurnek, Matija Tolić, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Jure Copić, Ante Klarić, Danijel Dekanić, Lovro Ercegović, Lovro Čilić, Josip Grubeša, Ivan Penava, Bruno Kovačić, Saša Ledinščak, Neven Zonjić, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Mudronja (11′), 2:0 Mudronja (16′), 3:0 Badrov (17′), 4:0 Čekol (24′), 5:0 Prgomet (27′), 6:0 Dragaš Selaković (30′), 6:1 Zonjić (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Dinamo 11 (4+7), Alumnus 10 (5+5)

Vučković (9′), Prgomet (28′) – FUTSAL DINAMO
Zonjić (14′), Dekanić (19′), Copić (26′), Žuvela (40′) – ALUMNUS

CRVENI KARTON:
Dekanić (31′) – ALUMNUS

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Mudronja (FUTSAL DINAMO)

Uvodni dio utakmice pružio nam je odmjeravanje snaga. Obje su momčadi imale svoje prilike, ali može se reći kako je u tom periodu nešto bolji bio gost. Ipak, domaćini su ti koji u 11. minuti dolaze prvi do pogotka nakon lijepe akcije i duplog pasa Badrova i Mudronje, a strijelac je zadnje navedeni. Dvije minute kasnije gosti imaju dvije solidne prilike. Prvo je Davidović iz slobodnog pucao direktno u Pavlića, a onda na asistenciju Davidovića ne reagira najbolje Žuvela koji je bio sam pred golmanom, ali lopta mu prelazi preko noge te nije uspio uputiti opasniji udarac prema protivničkom golu. Minutu kasnije prijete i domaćini kada dva odlična udarca Kanjuha brani Vurnek. Pet minuta prije kraja poluvremena gostujuća obrana radi grešku ispred svog gola, gubi loptu, a to na najbolji način iskorištava Mudronja te postiže svoj drugi pogodak na susretu i udvostručuje prednost Dinama. Samo minutu kasnije novi pogodak u gostujućoj mreži. Mudronja je iz auta s domaće polovice lijepo pronašao Badrova koji prolazi s desne strane i udarcem s nekih 8-9 metara zabija za 3:0. Pokušali su gosti u nastavku i s Davidovićem kao golmanom-igračem, ali do kraja poluvremena nije bilo novih pogodaka te se na odmor otišlo vodstvom Dinama rezultatom 3:0.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti na isteku prve minute nastavka kada Zonjić lijepo puca iz slobodnog udarca, ali brani domaći golman. Tri minute kasnije prijete i domaćini, oba puta preko Čekola. Prvi udarac s lijeve strane brani gostujući golman, a već u drugom napadu isti igrač okušava udarac i s druge strane terena te zabija za +4 svoje momčadi. Imale su u narednom periodu obje momčadi par prilika, ali ništa što bi opasnije zaprijetilo protivničkom golmanu. Novi pogodak na susretu smo vidjeli u 27. minuti kada Vučković sjajno pronalazi Prgometa, a on poentira kraj Vurneka. Dinamo je nastavio napadati, a šesti pogodak na susretu domaća momčad zabija u 30. minuti nakon lijepe timske akcije, a strijelac je Dragaš Selaković. U 31. minuti gosti ostaju bez Dekanića koji je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton i u tom periodu domaći u nekoliko navrata opasno prijete, ali nešto obrana gostiju, nešto golman otklanjaju opasnosti. Nakon duže vremena Alumnus prijeti u 34. minuti kada prvo Copiću dva puta brani Pavlić, a u sljedećem napadu Zonjić zabija “počasni” pogodak. Nešto manje od pet minuta do kraja utakmice domaći rade šesti prekršaj, a sa 10 metara puca Zonjić, no njegov udarac brani Pavlić. U posljednje četiri minute je na gol gostiju stao Klarić nakon što je, čini se, Vurnek zadobio ozljedu zbog koje je morao napustiti teren. Vidjeli smo u narednim minutama prilike na obje strane, ali bez nove promjene rezultata. Nešto više je prijetila gostujuća momčad, ali domaći golman je upisao nekoliko lijepih obrana. Pola minute prije kraja susreta domaći rade sedmi prekršaj što je značilo novi udarac sa 10 metara za goste, ali pokraj gola puca Penava. Do kraja više nije bilo promjena rezultata te je Dinamo u posljednjoj utakmici ove polusezone za obje momčadi upisao pobjedu rezultatom 6:1 te došao do drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

VIDEO | Najava finala kroz video-prilog HNTV-a

Večerašnjim dvobojem u pulskom Sportskom centru “Mate Parlov” započinje finalna serija doigravanja za prvaka Hrvatske. …

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje službenih osoba 5. kola

Vikend pred nama donosi utakmice 5. kola Lige za popunu 1.HMNL. Uoči posljednja dva kola …