Belmin Hasanbašić: Do kraja polusezone želimo ostvariti maksimalan učinak!

U utorak je na rasporedu zaostali dvoboj 8. kola 1.HMNL između Futsal Pule i Futsal Dinama. Momčad Frane Despotovića pravi je hit dosadašnjeg dijela sezone te trenutno zauzima treće mjesto, dok je Dinamo tek jednu stepenicu niže. Dvoboj u Puli od iznimne je važnosti za obje ekipe, jer samo će pobjednik donekle zadržati korak za vodećim Omišanima. Uoči utakmice porazgovarali smo s malonogometašem domaćih Belminom Hasanbašićem.

Futsal Pula je u prošlom kolu ugostila Alumnus. Bila je to odlična utakmica s čak 10 pogodaka, a bodovi su na kraju ostali u Puli. Alumnus je bolje otvorio utakmicu povevši s 0:2, no Futsal Pula uspijeva preokrenuti i doći do pobjede. Možete li se s nekoliko rečenica osvrnuti na dvoboj u Puli?

Utakmica s Alumnusom bila je prava poslastica za kraj tjedna. Malo slabiji ulazak u utakmicu koštao nas je dva gola zaostatka, no kada u svlačionici imate kvalitetu kakvu imamo mi, pitanje povratka u utakmicu samo je pitanje vremena. Nedugo nakon primljenog golova uspjeli smo uhvatiti radnu temperaturu i ubaciti u brzinu više. Tako smo već do poluvremena uspjeli dostići Alumnus i vratiti stvari na početak. Drugo poluvrijeme otvorili smo odlično. Sve ono što nam nije ulazilo u prvom, vratilo nam se u drugom poluvremenu. Ekipa Alumnusa pokušala je dostići rezultat, no bili smo na visokom nivou i nismo im dopustili povratak u utakmicu.

U sezonu ste startali odlično. Nakon šest odigranih utakmica (imate zaostali susret sa Crnicom) nalazite se na trećem mjestu mjestu s 12 osvojenih bodova. Jeste li zadovoljni dosadašnjim rezultatima momčadi?

Moram istaknuti da je uoči početka sezone Futsal Pula svima bila nepoznanica. Samim time, mislim da nitko od vanjskih promatrača nije očekivao da ćemo biti ovako visoko. Mi smo za to vrijeme vrijedno radili i trenirali te stvarali jedno zajedništvo kakvim se rijetko tko može pohvaliti. Dosadašnjim rezultatima smo izuzetno zadovoljni. Ipak, uvijek može bolje, a tome i težimo. Ostajemo i dalje čvrsto na zemlji te u svaku sljedeću utakmicu ulazimo kao da je posljednja.

Prošli tjedan odigrali ste zaostali susret osmine finala kupa protiv Olmisuuma. Poveli ste već u 1. minuti, no ubrzo potom Omišani ubacuju u brzinu više te na predah odlaze s 1:4. Drugo poluvrijeme donijelo je znatno bolju igru Pule, no unatoč tome niste uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Olmissumu. Gosti su na kraju mirno priveli utakmicu kraju. Možete li se kratko osvrnuti na taj dvoboj?

– Kada igrate protiv ekipe kao što je Olmissum ni u jednom trenutku si ne smijete dopustiti da budete ispod svoje razine. Oni su momčad koja takve stvari zna vrlo dobro kazniti, a tako je bilo i ovaj put. U prvom poluvremenu Olmissum je iskoristio sve ponuđene prilike te je na odmor zasluženo otišao s tri pogotka prednosti. No, u drugom poluvremenu stvari su se promijenile te smo gledali potpuno drugačiju utakmicu. Mislim da smo mi bili ti koji su diktirali ritam igre, no lopta jednostavno nije htjela u gol. Konačni rezultat rezultat je možda malo nerealan u odnosu na prikazano na terenu, no što je tu je. Mi i dalje nastavljamo raditi i težiti ka našem cilju. Porazi su sastavni dio sporta i napredovanja te ćemo iz njega nastojati izvući pouke.

Tko Vas je najviše iznenadio, a tko razočarao u dosadašnjem dijelu 1.HMNL?

Mislim da je još prerano pričati o tome. Puno je još utakmica do kraja te se samim time može još puno toga promijeniti.

Koga vidite kao glavne pretendente na naslov prvaka?

Ne bih izdvajao nikoga. Liga je dosta izjednačena i svatko svakoga može pobijediti. Pravo mjerilo vrijednosti vidjet će se tek u play-offu, gdje svaka ekipa daje ono najbolje od sebe. Konkretnije priče o kandidatima za naslov stupaju na snagu tek po završetku regularnog dijela prvenstva.

Do kraja jesenskog dijela prvenstva očekuju Vas još tri utakmice. Jedna od njih je i ona protiv Futsal Dinama. Riječ je o dvoboju koji se trebao igrat za vikend no u konačnici je odgođen. Također, tu je i zaostala utakmica 5. kola protiv Crnice, kao i posljednja utakmica jesenskog dijela 1.HMNL protiv Universitasa. Vjerujete li da “zeleno-žuti” u tim utakmicama mogu ostvariti maksimalan učinak i tako pobjednički zaokružiti vrlo uspješnu polusezonu?

– Ponavljam, idemo iz utakmice u utakmice te u svaku sljedeću ulazimo kao da nam je posljednja. U Pulu nam dolazi Futsal Dinamo, a potom idemo u Split na noge Universitasu. Riječ je o dvjema nezgodnim i vrlo kvalitetnim ekipama, no uz naš pravi pristup, bodova neće nedostajati. Tu je još i zaostala utakmica protiv Crnice, koja po mom mišljenju vrijedi puno više o prikazanog na tablici. Šibenčani predvođeni Bilićem na golu mogu biti nagazna mina svakoj ekipi u ligi. Siguran sam da nas očekuje zahtjevna utakmica, kako za pripremu, tako i za samo igranje. Što se tiče jesenske polusezone, nju već sada možemo okarakterizirati kao uspješnu. Ipak, ostalo je još dosta utakmica do kraja, a mi želimo i znamo da iz njih možemo izvući maksimalan učinak.

Futsal Pula je Prva liga | Regional Express - online magazin

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 28-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

Danas započinje završni turnir EURO-a za žene!

U portugalskom Gondomaru danas započinje završni turnir Europskog prvenstva za žene! Uz reprezentaciju domaćina, za …

Juraj Grizelj nakon 4 godine odlazi iz Olmissuma!

Juraj Grizelj više nije izvršni direktor Olmissuma! Vijest je to koja je u kasnim sinoćnjim …