Brod 035 preokretom u završnici do pobjede kod Uspinjače Gimke!

U dramatičnom susretu odigranom u Sutinskim vrelima, Uspinjača Gimka ipak nije uspjela uzeti bodove u 2. kolu “Lige za popunu 1.HMNL. Nakon podjednake igre u prvom poluvremenu domaćini su na prednost otišli s jednim golom prednosti, točnije s rezultatom 2:1. Nastavak je donio pravu golijadu, a u konačnici i sam preokret u korist gostiju. Pet minuta prije kraja, Uspinjača je imala dva gola prednosti, a potom je uslijedio šok. Gosti su igrom s golmanom-igračem došli do preokreta i vrijedne pobjede u utrci za plasman u prvoligaško društvo.

Delegat: Ivan Župan

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Matija Uremović, Silvio Toth, Renato Koturović, Bruno Jakovljević, Antonio Gracin, Ante Matan, Tvrtko Ivan Pajalić, Bruno Devčić, Marino Jedvaj, Lovro Cigler, trener: Korab Morina

BROD 035: Željko Konrad, Mario Petrović, Matej Gačić, Mario Ćubel, Luka Đerek, Domagoj Đurković, Ivan Tunuković, Ilija Tukara, Krešimir Ferić, Ivan Ivanagić, Danijel Nikolić, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 Jedvaj (8′), 1:1 Đurković (17′), 2:1 Jedvaj (18′), 2:2 Tunuković (23′), 3:2 Toth
(27′), 4:2 Toth (33′), 4:3 Konrad (36′), 4:4 Ćubel (38′), 4:5 Ivanagić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka  10 (5+5); Brod 035  7 (3+4)

Morina (20′), Jakovljević (39′) – USPINJAČA GIMKA
Đerek (32′), Ferić (33′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE: Domagoj Đurković (BROD 035)

Na samom početku, i jedna i druga ekipa otvaraju motivirano utakmicu. Brod 035 prvu priliku bilježi već u 2. minuti kada Đurković pogađa vratnicu. Samo nekoliko sekundi kasnije, i domaćini bilježe svoju prvu priliku kada Toth puca iz okreta, ali nedovoljno precizno pa ostavlja lak posao Konradu koji uspješno brani. U idućim minutama gledamo inicijativu gostiju, ali bez ozbiljnije situacije pred Piplicom. U 5. minuti Pajalić dodaje Matanu koji upućuje neugodan udarac, ali lopta odlazi pored gola. Dobru priliku gosti bilježe dvije minute kasnije kada Tunuković puca iz kontre, njegov udarac brani Pilica, lopta se odbija do Đereka koji upućuje još jedan opasan udarac na gol, ali Piplica ponovno spašava. U 8. minuti Uspinjača Gimka dolazi do prednosti. Udarac Jakovljevića vratar Konrad brani, lopta se odbija do Jedvaja koji zabija za 1:0. Nakon primljenog pogotka, igrači Broda 035 se bude i bilježe odličnu priliku kada Konrad izvrsno dodaje loptu Đurkoviću koji izlazi sam pred Piplicu, no vratar domaćih je još jednom nesavladiv. U 16. minuti Đerek šalje nezgodan udarac s lijeve strane prema mreži domaćih, ali Devčić uspješno izbija loptu koja skoro završava u golu. U 17. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Đurković oduzima loptu Devčiću i izlazi sam pred Piplicu te efektivno zabija za 1:1. No, domaćini vraćaju prednost samo nekoliko sekundi kasnije kada Jedvaj uspješno pronalazi prostor za pucati te s 10 metara lijepo zabija za 2:1. Posljednje dvije minute igralo se bez izglednijih prilika te se na odmor otišlo uz minimalnu prednost domaćih.
U prvoj minuti nastavka prvi pokušaj vidjeli smo iz slobodnog udarca za goste. Đerek je uzeo veliki zalet, ali je pucao ravno u Piplicu. Nekoliko grešaka Uspinjače i veliki pritisak gostiju uz visoko postavljenu obranu doveli su do novog izjednačenja na utakmici. Igrala se 23. minuta kada je Tunuković hrabro krenuo u solo prodor prema suparničkom golu te izvrsno zabio za ponovno slavlje gostiju, 2:2. Prvi pokušaj domaćina u nastavku bilježimo dvije minute kasnije, no Uremovićev udarac izvana nije bio dovoljno precizan. U 27. minuti vidjeli smo sjajnu akciju domaćih po lijevoj strani, udarac Pajalića zaustavlja vratnica, no lopta se odbija do Totha koji zabija i dovodi domaćine u novu prednost, 3:2. Domaćini su kontrolirali utakmicu narednih nekoliko minuta, nizali su pokušaje no ne uspijevaju prelomiti susret u svoju korist. Potom smo konačno vidjeli dva pokušaja gostiju. Prvo je s lijeve strane Đerek pokušao ugroziti gol Piplice, a onda je Tunuković zakasnio na odličnu asistenciju iz kornera i rezultat je ostao nepromijenjen. U 33. minuti uslijedilo je povećanje prednosti domaćina. Kapetan Toth na odličnu asistenciju Koturovića iz kornera pogađa za 4:2. Činilo se tada da će momčad Koraba Morine ostvariti pobjedu, no usljedio je veliki preokret gostiju. U 36. minuti vratar Konrad se priključio suigračima u napadu te s desne strane pogodio suprotni kut gola i tako vratio Brod u borbu za bodove, 4:3. U 38. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Ponovno je lopta dugo kružila oko obrane Uspinjače te se u konačnici našla u nogama Ćubela koji zabija za 4:4. No tu nije bio kraj nevoljama Uspinjače Gimke. U posljednjoj minuti susreta pada koncentracija u redovima domaćih, a nakon krivo izbijene lopte na pravom se mjestu našao Ivanagić i postavio konačnih 4:5 za slavlje gostiju i prve bodove u kvalifikacijama za 1.HMNL. Brođani su tako velikom pobjedom nadoknadili gubitak bodova kod kuće od Šibenčana u prošlom kolu, dok je Uspinjača Gimka još jednom kod kuće ostala bez pobjede, te ih čeka težak zadatak u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …