Crnica furioznim prvim poluvremenom do pobjede kod Uspinjače!

Furioznih prvih 12 minuti igre šibenske Crnice bilo je dovoljno za pobjedu u Sutinskim vrelima kod Uspinjače Gimke. Šibenčani su odlično ušli u utakmicu i u ranoj fazi stekli značajnu prednost, koju su sačuvali do kraja susreta i ostvarili vrijednu pobjedu. Svakako valja izdvojiti impresivni učinak Marinka Šamije koji je “imao svoj prste” u svim golovima gostiju. Uz dva gola, Šamija je upisao i tri asistencije za trijumf 3:5 šibenske momčadi.

Delegat: Ivan Župan

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Ivan Tvrtko Pajalić, Ivan Obšivač, Josip Brkić, Petar Petriško, Renato Koturović, Luka Bošnjak, Ivan Matan, Bruno Jakovljević, Lovro Cigler, Antonio Gracin, trener: Krešimir Čosić

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Božidar Jelovčić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Vuković (3′), 0:2 Vuković (3′), 0:3 Radić (9′), 0:4 Šamija (9′), 1:4 Toth (12′), 1:5 Šamija (12′), 2:5 Toth (20′), 3:5 A.Matan (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 5 (4+1); Crnica 3 (3+0)

ŽUTI KARTONI: Uremović (23′), A.Matan (29′) – USPINJAČA GIMKA
Stojković (24′), Perić (34′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Marinko Šamija (CRNICA)

Poveli su gosti već u 3.minuti kada Šamija iz kornera s desne strane ubacuje na vrh kaznenog prostora, gdje je Vuković izmaknuo pažnji Koturovića i zabio za 0:1! Niti minutu kasnije još se jednom trese mreža domaćih, a isti su akteri u glavnim ulogama. Oštar ubačaj Šamije s desne strane na drugu vratnicu, gdje utrčava Vuković i zabija za povećanje prednosti šibenske momčadi, 0:2! Mreže su mirovale do 9.minute, a onda gosti sa dva zgoditka dolaze do velike prednosti. Najprije je Šamija dugom loptom proigrao Radića koji s desne strane izlazi sam pred Pipilicu i pogađa suprotni kut za 0:3! Tek što su pošli s centra domaći gube loptu, a Šibenčani u dva poteza dolaze pred gol domaćih; Vuković je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu za Šamiju koji zabija za velikih 0:4! Trener domaćih tada uzima time-out kako bi “prodrmao” svoju momčad koja se u ranoj fazi susreta našla u velikom zaostatku. Uspinjača Gimka se budi u 12.minuti i dolazi do smanjenja zaostatka. Uremović je iz kornera odigrao na 7-8 metara za Totha koji neshvatljivo ostaje slobodan i zabija za 1:4! Odmah je reagirao trener gostiju i pozvao time-out, a po povratku na parket gosti ekspresno uzvraćaju i vraćaju se na 4 gola prednosti. Vuković je s lijeve strane odigrao u sredinu za Šamiju koji lagano prolazi kroz obranu domaćih i zabija za 1:5! Do slijedeće ozbiljnije prilike čekali smo do 18.minute kada najprije Perić, a nedugo zatim ni Radić ne uspijevaju zabiti iz lijepih prilika. U 20.minuti Uspinjača Gimka dolazi do smanjenja zaostatka. Pajalić je prošao po lijevoj strani i povratnom loptom proigrao na vrhu kaznenog prostora Totha koji zabija za 2:5!
Već u prvoj minuti nastavka gosti su dvaput ozbiljno zaprijetili. Najprije je Škugor nakon osvojene lopte u protivničkoj polovici pucao tik uz vratnicu, da bi nedugo zatim isti igrač za malo kasnio na drugu vratnicu nakon ubačaja Šamije. Uzvratili su domaći u slijedećoj minuti kada Toth s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu gdje Koturović iz blizine pogađa vratnicu! U obostrano otvorenoj igri prilike su se redale kao na traci, s jedne i druge strane, no vratari obe momčadi upisali su nekoliko odličnih intervencija. U 29.minuti Burčul daje povratnu loptu za Škugora, a njegov udarac sa 8-9 metara odsjeda na gredi! U završne 4 minute domaći ulaze igrajući s Antom Matanom u ulozi golmana-igrača. Upravo se Ante Matan u 38.minuti našao u sjajnoj prilici kada s desne strane puca prema golu, a Bilić maestralno brani njegov udarac. Nekoliko trenutaka kasnije domaći su lijepo odigrali s igračem više, Pajalić je s lijeve strane ubacio pred gol gostiju gdje utrčava Ante Matan i zabija za 3:5! Nastojanja domaćih da do kraja susreta barem ožive nade da izbjegnu poraz nisu urodila plodom. Gosti su se usješno obranili i na koncu proslavili zasluženu pobjedu.

Vrgorac trijumfalno prohujao kroz Vinkovce!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Vrgorac je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Aurelie, osiguravši …

Olmissum trijumfom u Gospinom polju do četvrtfinala kupa!

Omiški Olmissum slavio je u Gospinom polju protiv Squarea u dvoboju osmine-finala kupa Hrvatske! Omišani …