Festival zgoditaka u pobjedi Vrgorca nad Crnicom

U susretu poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja, Vrgorac je slavio protiv Crnice 7:6. U vrlo efikasnom susretu suparnici su bili ravnopravni većim dijelom susreta, no Vrgorčani su predvođeni sjajnim Lukom Sutonom pokazali znatno veću mirnoću i koncentraciju u završnici, te su na koncu zasluženo ostvarili pobjedu.

Delegat: Mario Matić

VRGORAC: Vjeko Raos, Ante Kraljević, Josip Govorko, Toni Jelavić, Ante Babić, Josip Sesar, Luka Suton, Josip Suton, Mate Marinović, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Zdravko Turić, Marko Vučić, trener: Vladimir Bebek

CRNICA: Juha Matti Savolainen, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Vicenco Ćaleta-Car, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Perić (5′), 1:1 L.Suton (8′), 1:2 Subotić (9′), 2:2 L.Suton (14′), 2:3 Radić (16′), 3:3 L.Suton (17′), 4:3 J.Suton (20′), 5:3 L.Suton (34′), 6:3 Martinac (35′), 6:4 Škugor (37′), 7:4 Martinac (37′), 7:5 Protega (40′), 7:6 Žilić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 4 (1+3), Crnica 8 (4+4)

IGRAČ UTAKMICE: Luka Suton (VRGORAC)

Gosti su poveli u 5.minuti kada u kontri 2 na 1 Vuković proigrava na desnoj strani Perića koji lijepo zabija pod gredu za 1:0. Vrgorčani dolaze do izjednačenja u 8.minuti. Raos je bacio dugu loptu za Luku Sutona, koji iskosa s lijeve strane iz okreta zabija pod gredu vratara Savolainena, koji je u ovoj situaciji trebao bolje reagirati, 1:1. No već u slijedećoj minuti Crnica dolazi do nove prednosti. Najprije je Raos fantastično obranio udarac Škugora, da bi u nastavku akcije Subotić sa 5-6 metara zabio na dodavanje Radića za 1:2. Nakon toga gosti su propustili nekoliko lijepih prilika za povećanje vodstva, a kazna stiže u 14.minuti kada Josip Suton iz kornera ubacuje pred gol gostiju, gdje utrčava Luka Suton i zabija za 2:2. No i ovoga puta gosti vrlo brzo dolaze do nove prednosti. U kontri 3 na 2 velik dio posla obavio je Stojković, odigrao desno za Vukovića, a njegov ubačaj pred gol na kraju spretno dolazi do Radića koji zabija za 2:3. Do kraja poluvremena Vrgorčani s dva zgoditka ipak dolaze do prednosti. Najprije je u 17.minuti ubačaj Sesara s desne strane na drugoj vratnici u gol pospremio Luka Suton, da bi u 20.minuti Josip Suton nakon kornera lijepo zabio s vrha kaznenog prostora za 4:3.
U nastavku smo dugo čekali na promjenu rezultata. Igrala se 34.minuta kada dugu loptu Raosa prima Luka Suton, ostavlja desno za natrčalog Jelavića, koji ubacuje pred gol, a Luka Suton postiže svoj četvrti zgoditak večeras za 5:3. U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Martinac je iskosa s lijeve strane zabio u bliži kut neopreznog Savolainena za osjetniju prednost ‘nebeskoplavih’, 6:3. U 37.minuti nadu gostima vraća Škugor, zabivši kao golman-igrač za 6:4. No nada gostiju nije bila dugog vijeka. U istoj minuti Martinac je zabio u prazan gol gostiju za 7:4. U poslijednjoj minuti susreta Crnica je ipak ublažila poraz. Najprije je Protega na dodavanje Žilića zabio za 7:5, da bi u poslijednjim sekundama susreta Subotić proigrao mladog Žilića koji zabija za konačnih 7:6.

Mirko Vrcan u radijskoj emisiji CROfutsala!

Kao što smo već pisali na našim stranicama, ovoga tjedna naša radijska emisija koju emitiramo …

2.HMNL-zapad | Novi Marof velikim preokretom savladao Goricu, remi Otočca i Bjelovara

Jučer su odigrana dva susreta 4.kola 2.HMNL-zapad. U derbiju kola Novi Marof je velikim preokretom …