Futsal Pula porazila Novo Vrijeme i izjednačila rezultat finalne serije!

Nakon što su u petak Makarani došli do vodstva u velikom finalu, večera je na istom mjestu odigran novi dvoboj Futsal Pule Stanoinvest i Novog Vremena.  Gosti su susret dočekali znatno rasterećeniji od domaćih, koji su bili pod velikim pritiskom. Utakmica u Domu sportova Mate Parlova definitivno je ispunila očekivanja, a Puljani su na kraju došli do uvjerljivog slavlja. Pogled na semafor onoga tko nije gledao utakmicu vrlo lako bi prevario jer unatoč visokoj pobjedi domaćina, “zeleno-žuti” su dvoboj prelomili tek u posljednjih pet minuta kada su postigli čak tri gola na prazan gol. Trideset i pet minuta gledali smo žestoku borbu za svaku loptu, no gosti su pred sami kraj doživjeli potpuni raspad te je Futsal Pula na koncu slavila s uvjerljivih 6:1. Sljedeći tjedan finalna serija seli u Makarsku, u kojoj će se u petak i nedjelju odigrati još dvije utakmice.

Kolo: Finale (2. utakmica)
Datum: 22.05.2022.
Dvorana: Dom sportova Mate Parlov, Pula
Gledatelja: 1500

FUTSAL PULA STANOINVEST – NOVO VRIJEME  6:1 (2:1 )

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Mario Lulić
Treći sudac: Mateo Šimunov
Četvrti sudac: Stipe Lukin
Delegat: Željko Tvrdišević
Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

FUTSAL PULA STANOINVEST: Žarko Luketin, Daniel Moravac, Dean Moravac, Robert Grbić Danis Hrgota, David Mataja, Belmin Hasanbašić, Thomas Ignacio Baisel, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Franko Jamičić, trener: Frane Despotović

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Andreson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 0:1 Pulinho (13′), 1:1 Šulentić (13′), 2:1 Bilić (14′), 3:1 Da. Moravac (33’9, 4:1 Mataja (36′), 5:1 Da. Moravac (38′), 6:1 Šulentić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula Stanoinvest 5 (3+2), Novo Vrijeme 6 (3+3)

Cetina (11′), Dean Moravac (25′) – FUTSAL PULA STANOINVEST
Kazazić (26′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Manolo Bilić (FUTSAL PULA STANOINVEST)

Prvu pravu priliku na susretu vidjeli smo u 4. minuti, a imali su je domaći. Mataja se neočekivano našao sam pred Baškovićem, kojeg je pokušao lobovati, ali to nije učinio osobito kvalitetno te je vratar Makarana rutinski obranio. Nedugo potom  Futsal Pula je u vrlo kratkom vremenu kreirala još tri izgledne šanse. Za onu prvu zaslužna su braća Moravac koja su kratkom kombinacijom izigrala gostujuću obranu. Udarac je na kraju uputio Dean, međutim Bašković upisuje prvu veliku intervenciju na utakmici. U nastavku akcije Pula je izvela korner, a Daniel Moravac s deset metara pokušava volejem, ali njegov udarac završava u bloku. U 6. minuti Makarani napokon dolaze do daha. Brzi protunapad udarcem je okončao Kazazić, ali Luketin upisuje prvu značajniju obranu na utakmici. Ubrzo potom bilježimo dvije sjajne prilike Šulentića. U oba navrata našao se potpuno sam pred Baškovićem, ali “jedinica” Novog Vremena upisala je dvije vrhunske obrane. Nedugo zatim zaprijetilo je i Novo Vrijeme, ali udarac Jelavića otišao je malo preko gola. U 11. minuti u odličnoj situaciji našao se Pulinho, ali njegov udarac iz pada zaustavlja Luketin. U 13. minuti napokon smo vidjeli i golove, po jedan na svakoj strani. Prvi su do pogotka stigli gosti, a strijelac istog bio je Pulinho. Brazilski internacionalac odjurio je u kontru i rutinski zabio za 0:1. Njegov precizni prizemni udarac neobranjivo je odsjeo u donji lijevi kut Luketinovog gola. Odmah potom Pula dolazi do izjednačenja. Bilić je fenomenalnom visokom loptom preko cijelog terena sjajno proigrao natrčalog Šulentića, koji efektno iz trka neobranjivo pogađa gornje lijeve rašlje. Bila je to istinu spektakularna akcija koju vrijedi vidjeti i po nekoliko puta. Manje od minute kasnije, Puljani dolaze do potpunog preokreta. Bilić i Mataja odigrali su dupli pas, a “zeleno-žuta” dvadesetica iz neposredne blizine pogađa za 2:1. Treba spomenuti da ovaj pogodak ide na dušu Baškoviću, koji je u tom trenutku bio jako loše postavljen te je lopta u mrežu prošla neposredno uz njega. Niti minutu kasnije, Novo Vrijeme je moglo do ekspresnog izjednačenja. Blago Gašpar je najprije fintom slomio svog čuvara, a onda odlično pucao, međutim vratar Puljana upisuje odličnu obranu. Ubrzo potom vidjeli smo i novi odličan udarca Jelavića, ali i ovaj put je to prošlo malo pored okvira gola. U 18. minuti Futsal Pula je vrlo lako mogla doći i do trećeg pogotka na susretu. Udarac iz neposredne blizine uputio je Šulentić, no Bašković to brani. Međutim, u nastavku akcije lopta se odbila do Bilića čiji snažan udarac Jelavić u posljednji trenutak čisti s gol-crte. Bašković je već bio svladan i činilo se da će to biti novi pogodak u gostujućoj mreži, no u posljednji trenutak “ukazao” se Jelavić koji je otklonio opasnost i spasio svoju momčad od još većeg zaostatka. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata, te su domaći na odmor otišli sa zasluženom prednošću.

Prvu izglednu situaciju u nastavku susreta imali su Makarani. Bio je to dalekometni udarac Jelavića koji je nogom obranio Luketin. U 23. minuti gosti su imali još dvije velike šanse za povratak u utakmicu. Ona prva došla je iz slobodnog udarca, kada siloviti pokušaj Jelavića domaći čuvar mreže još jednom odlično brani. Odmah potom, Kazazić se našao sam pred Luketinom, a njegov snažni udarac Luketin brani ramenom! Bila je to uistinu spektakularna obrana “zeleno-žute” jedinice. U 24. minuti Dean Moravac potegnuo je iz slobodnjaka, ali Bašković je bio spremna na to. U 25. minuti Pulinho je iz kornera kratko dodao Blagi Gašparu, čiji je pokušaj iz trka prohujao malo pored lijeve vratnice. Ovoljetno pojačanje Makarana uputio je udarac iz dosta teške situacije, no još jednom je ostao malo prekratak za gol. U 27. minuti Hasanbašić je efektno lobovao Baškovića, ali odlazi to malo preko grede. Odmah potom Vuković je iz vrlo teške pozicije uputio vrlo dobar udarac, ali Luketin je još jednom bio na pravom mjestu. U 30. minuti Šulentić je uputio sjajan dalekometni udarac, ali Bašković je bio odlično postavljen i došao do još jedne odlične intervencije. U 32. minuti Jelavić je zamalo uhvatio na spavanju Luketina. Naime, “šestica” Novog Vremena primijetila je da je domaći vratar malo izašao, te ga je lukavim udarcem pokušala iznenaditi, no Luketin je to uspio “izboksati”. Svega minutu kasnije, Puljani dolaze i do trećeg pogotka na susretu. Vukmir je fenomenalnom loptom izbacio iz igre cijelu obranu Novog Vremena, a na drugoj vratnici Moravcu nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu. Nakon toga Novo Vrijeme prelazi na igru s golmanom-igračem. Ubrzo potom, gosti su u čak tri navrata pogađali okvir gola! Idemo redom. Pulinho je odlično primijetio slobodnog Sutona, čiji snažan udarac iz kaznenog prostora zajednički zaustavljaju Luketin i greda. Odmah potom Blago Gašpar je dva puta u svega nekoliko sekundi pogodio gredu. U oba navrata bili su to siloviti dalekometni pokušaji, no oba puta Makaranima se na putu do novog pogotka ispriječila greda. U 36. Novo Vrijeme neoprezno gubi jednu loptu, a Mataja je rutinski posprema u nebranjenu mrežu. Dvije minute kasnije, Futsal Pula postiže još dva pogotka na praznu branku. Strijelac prvog bio je Daniel Moravac, dok je gol za 6:1 postigao Šulentić. Dok je šesta lopta ulazila u mrežu Makarana, na drugoj strani u velikim bolovima ležali su Suton i Mataja. To je bila posljedica njihovog žestokog sudara, a obojica igrača iznesena su s parketa. Nadamo se da nisu u pitanju teže ozljede i da ćemo ih obojicu čim prije ponovno vidjeti na parketu. U preostale  dvije minute nije bilo promjene rezultata te je tako Pula došla do prve pobjede u finalnoj seriji. Uvjerljivom pobjedom Futsal Pula je izjednačila omjer u finalnoj seriji, ali i podigla samopouzdanje pred nastavak finalne serije u Makarskoj.